Oneonta Airfield Invitational Date: 09-16-17   Venue: Fortin Park - Oneonta, NY
Events
Men's Events Women's Events
Mens Race 6000 Meters Womens Race 4500 Meters
Mens Race 6000 Meters Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:39:57 19:59 34 2 6 7 9 10 11 12
2 1:40:33 20:06 36 1 3 4 8 20 21 24
3 1:47:47 21:33 81 5 15 16 17 28 36  
4 1:46:11 21:14 86 13 14 18 19 22 23 25
5 2:11:57 26:23 151 26 27 29 34 35 37 39
6 2:25:45 29:09 177 30 31 33 41 42 43 46
7 2:34:04 30:48 199 32 38 40 44 45    
Mens Race 6000 Meters Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Lane, Kobie SR SUNY Delhi 5:12.9 19:26.8 1
2 Akerley, Devin JR-3 Oneonta 5:14.1 19:31.1 2
3 Arnecke, Nicholas SR SUNY Delhi 5:15.0 19:34.4 3
4 Messler, Jon SO SUNY Delhi 5:17.7 19:44.7 4
5 Haines, David FR-1 Marywood 5:19.5 19:51.1 5
6 McDonald, Ethan SO-2 Oneonta 5:19.7 19:51.8 6
7 Hannan, Chris JR-3 Oneonta 5:22.9 20:03.9 7
8 Reilly, Lucas SO SUNY Delhi 5:23.5 20:06.0 8
9 Inguanta, Phillip JR-3 Oneonta 5:25.2 20:12.4 9
10 Palmer, Matt SO-2 Oneonta 5:26.8 20:18.3 10
11 Dellabough, Blake SO-2 Oneonta 5:28.2 20:23.7 11
12 Brennan, Ryan JR-3 Oneonta 5:28.8 20:25.8 12
13 Ryan, Sean SO-2 Oneonta 5:29.5 20:28.7  
14 Dunham, Chad JR-3 Oneonta 5:30.4 20:31.8  
15 Felice, James SR-4 St. John Fisher 5:31.3 20:35.4 13
16 Farrell, John Ryan FR-1 Oneonta 5:32.2 20:38.5  
17 Difulvio, Mark JR-3 Oneonta 5:33.3 20:42.6  
18 Daoust, Bernard SO-2 St. John Fisher 5:34.7 20:48.1 14
19 Golembeski, Chris JR-3 Marywood 5:37.8 20:59.3 15
20 Clarke, Devon SR-4 Marywood 5:39.1 21:04.4 16
21 Smith, Aidan SO-2 Oneonta 5:39.7 21:06.4  
22 Skrutski, Nathan SO-2 Marywood 5:40.6 21:10.0 17
23 Schug, Nick SR-4 St. John Fisher 5:43.6 21:21.0 18
24 Dunkelberg, Luke SR-4 St. John Fisher 5:47.1 21:34.1 19
25 George, Michael JR-3 Oneonta 5:48.2 21:38.1  
26 Ruiz, Isaiah SO-2 Oneonta 5:49.0 21:41.1  
27 Hopkins, Jack FR SUNY Delhi 5:49.1 21:41.6 20
28 Havens, Samuel FR-1 Oneonta 5:50.6 21:47.2  
29 Malen, Kevin SO SUNY Delhi 5:51.1 21:49.2 21
30 Maurer, Jacob SO-2 St. John Fisher 5:52.2 21:53.3 22
31 Westman, Daniel SO-2 Oneonta 5:54.6 22:02.0  
32 Lupia, Ben FR-1 Oneonta 5:54.8 22:02.8  
33 Owen, Fred FR-1 St. John Fisher 5:57.3 22:12.2 23
34 Blough, James FR SUNY Delhi 6:03.8 22:36.5 24
35 Oster, Ted SO SUNY Delhi 6:10.5 23:01.5  
36 Moran, Michael FR SUNY Delhi 6:11.0 23:03.4  
37 Valliere, Austin FR-1 Oneonta 6:12.4 23:08.4  
38 Bourtis, Evan SO-2 St. John Fisher 6:20.0 23:37.0 25
39 McGaughy, Cory FR-1 Bryant & Stratton 6:25.0 23:55.4 26
40 Lopez, Emmanuel FR-1 Bryant & Stratton 6:33.6 24:27.5 27
41 Scotti, Christian FR-1 Marywood 6:37.6 24:42.6 28
42 Clarke-Wells, Keyshawn FR SUNY Delhi 6:42.9 25:02.1  
43 Belton, Je'Maul FR-1 Bryant & Stratton 7:10.2 26:44.2 29
44 Berteau, Quintin FR SUNY Ulster 7:11.5 26:49.0 30
45 Kortright, Keith SO SUNY Ulster 7:21.6 27:26.6 31
46 Lundy, Dylan FR-1 Summit (Pa.) 7:33.7 28:11.8 32
47 Donovan, Vaughn FR SUNY Ulster 7:33.8 28:12.1 33
48 Caldwell, Sevon Bryant & Stratton 7:36.2 28:21.0 34
49 Darby, Raekwon Bryant & Stratton 7:38.4 28:29.1 35
50 Dickinson, Connor SO-2 Marywood 7:47.7 29:04.0 36
51 McIntyre, Joe FR-1 Bryant & Stratton 7:57.8 29:41.5 37
52 Madsen, Alex FR-1 Summit (Pa.) 7:59.0 29:46.0 38
53 Short, Tyler FR-1 Bryant & Stratton 8:10.4 30:28.6 39
54 Sood, Anthony FR SUNY Delhi 8:14.9 30:45.2  
55 Rosati, Trenton FR-1 Summit (Pa.) 8:26.4 31:28.3 40
56 Rule, Keegan FR SUNY Ulster 8:28.0 31:34.3 41
57 Langley, Dante FR SUNY Ulster 8:30.5 31:43.5 42
58 Romney, Eric Bryant & Stratton 8:33.8 31:55.7  
59 Buono, Thomas SO SUNY Ulster 8:34.0 31:56.5 43
60 Sikora, Andrew FR-1 Summit (Pa.) 8:39.4 32:16.5 44
61 Barnhart, Noah FR-1 Summit (Pa.) 8:40.7 32:21.4 45
62 Kilmer, Tyler FR-1 Bryant & Stratton 9:21.7 34:54.4  
63 Triminio, Adrian SO SUNY Ulster 9:26.4 35:12.0 46
Womens Race 4500 Meters Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:33:28 18:41 33 2 3 8 9 11 19 22
2 1:33:39 18:43 37 1 6 7 10 13 14 15
3 1:38:34 19:42 75 4 12 16 18 25 27 31
4 1:41:11 20:14 99 5 21 23 24 26 28 29
5 1:54:01 22:48 132 17 20 30 32 33 34 35
Womens Race 4500 Meters Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Holzwarth, Megan SR-4 Oneonta 6:29.4 18:08.9 1
2 Swan, Sydney FR-1 St. John Fisher 6:30.2 18:11.3 2
3 Miller, Juliette JR-3 St. John Fisher 6:30.7 18:12.7 3
4 Cole, Kelby SR-4 Marywood 6:32.7 18:18.1 4
5 Moheimani, Arielle FR SUNY Delhi 6:36.4 18:28.4 5
6 O'Dwyer, Meghan JR-3 Oneonta 6:38.0 18:33.1 6
7 Manfredi, Jillian FR-1 Oneonta 6:38.5 18:34.5 7
8 Lyons, Brenna JR-3 St. John Fisher 6:44.7 18:51.8 8
9 Crawford, McKayla SO-2 St. John Fisher 6:47.1 18:58.3 9
10 Tanner, Meghann JR-3 Oneonta 6:48.9 19:03.5 10
11 Dunkelberg, Gabriella SO-2 St. John Fisher 6:52.8 19:14.3 11
12 Latourette, Breanna JR-3 Marywood 6:54.3 19:18.6 12
13 Plunkett, Samantha SO-2 Oneonta 6:54.6 19:19.4 13
14 McFall, Kylie JR-3 Oneonta 6:57.4 19:27.3 14
15 McMahon, Claire JR-3 Oneonta 6:59.2 19:32.2 15
16 Clarke, Ashleigh FR-1 Marywood 7:01.7 19:39.3 16
17 Sato, Nana SO-2 Oneonta 7:02.7 19:42.0  
18 Haines, Abigail SO-2 Summit (Pa.) 7:04.2 19:46.2 17
19 Bennett, Katie SO-2 Marywood 7:13.4 20:12.1 18
20 Alloco, Taylor FR-1 St. John Fisher 7:14.2 20:14.2 19
21 Sadowitz , Michelle SO-2 Summit (Pa.) 7:14.7 20:15.5 20
22 Pignetti, Jewel FR SUNY Delhi 7:15.9 20:19.0 21
23 Warner, Dana JR-3 St. John Fisher 7:16.9 20:21.7 22
24 Smith, Zhane FR SUNY Delhi 7:19.6 20:29.4 23
25 Demers, Lindsay FR-1 Oneonta 7:20.3 20:31.3  
26 McIntyre, Elise SR SUNY Delhi 7:23.2 20:39.3 24
27 Orr, Kaleigh JR-3 Marywood 7:33.0 21:06.8 25
28 Gruber, Kathleen JR-3 St. John Fisher 7:34.2 21:10.2  
29 Cerqua, Rainey SR SUNY Delhi 7:35.9 21:14.9 26
30 Carestia, Christiana FR-1 St. John Fisher 7:41.5 21:30.5  
31 Drapeau, Nicole SO-2 St. John Fisher 7:44.0 21:37.7  
32 Pohlod, Ellie SR-4 Marywood 7:45.6 21:41.9 27
33 Gruet, Beverly FR SUNY Delhi 7:46.8 21:45.4 28
34 Stinson, Katherine FR-1 St. John Fisher 7:50.1 21:54.7  
35 Bowker, Tristen FR SUNY Delhi 7:57.7 22:15.9 29
36 Brosnan, Erin SO-2 Oneonta 8:01.7 22:27.2  
37 Kelly, Kaytlin FR-1 St. John Fisher 8:04.3 22:34.4  
38 Judson, Faith SO-2 Summit (Pa.) 8:05.5 22:37.7 30
39 Coacci, Alexandra JR-3 Marywood 8:05.7 22:38.2 31
40 Witt, Julia FR SUNY Delhi 8:11.4 22:54.2  
41 Wilder, Alexandra SO-2 St. John Fisher 8:14.9 23:03.9  
42 Collins, Megan FR-1 Oneonta 8:20.2 23:18.9  
43 Hathaway, April FR-1 St. John Fisher 8:26.2 23:35.5  
44 Murray, Savanah FR-1 St. John Fisher 8:30.7 23:48.3  
45 Holleran, Marlee SO-2 Marywood 8:32.9 23:54.2  
46 Forehand, Leah SO-2 St. John Fisher 8:36.0 24:03.1  
47 Bower, Lauren JR-3 Oneonta 8:42.9 24:22.2  
48 Ford, Lucienne SR-4 Oneonta 8:42.9 24:22.2  
49 O'Boyle, Nicola FR-1 Summit (Pa.) 8:45.4 24:29.2 32
50 Ames, Lauren JR-3 Summit (Pa.) 9:36.7 26:52.8 33
51 Carmona, Tatyana FR-1 Summit (Pa.) 9:54.8 27:43.5 34
52 Holdsworth, Nicole FR-1 Bryant & Stratton 10:05.2 28:12.5  
53 Powell, Crystal FR-1 Bryant & Stratton 11:32.7 32:17.1  
54 Jantz, Annie JR-3 Summit (Pa.) 11:59.4 33:31.9 35
55 Green, Keianah Bryant & Stratton 12:08.2 33:56.4  
56 Linscott, Katriel FR-1 Summit (Pa.) 14:21.0 40:07.8