John Sanborn Plymouth Invitational Date: 10-12-07   Venue: Plymouth Regional High School - Plymouth, NH
Events
Men's Events Women's Events
Boys 5k Run CC Girls 5k Run CC
Girls 5k Run CC Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:42:16 20:27 47 6 7 9 12 13 18 23
2 1:43:36 20:43 64 8 10 11 15 20 25 37
3 1:44:53 20:58 80 3 5 19 24 29 31 48
4 1:45:42 21:08 99 1 2 22 34 40 42 46
5 1:47:58 21:35 113 4 17 21 27 44 45  
6 1:53:35 22:43 180 16 35 39 43 47 49 54
7 1:54:35 22:55 200 32 36 38 41 53 56 60
8 1:56:06 23:13 205 14 33 50 51 57 58 63
9 1:56:17 23:15 207 26 28 30 59 64    
10 2:12:17 26:27 295 52 55 61 62 65 66  
Girls 5k Run CC Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Tevnan, Bridget SR Merrimack Valley 6:17.7 19:33.5 1
2 Tevnan, Brianna SR Merrimack Valley 6:17.8 19:34.0 2
3 Forgiel, Caroline SR Kearsarge 6:25.0 19:56.2 3
4 Reed, Elodie SR Bow 6:27.6 20:04.2 4
5 Newkirk, Jess SR Kearsarge 6:30.8 20:14.4 5
6 Campbell, Jorden SR Coe-Brown 6:32.3 20:19.1 6
7 Detrude, Danielle SR Coe-Brown 6:32.5 20:19.5 7
8 Slavin, Marina SR Oyster River 6:32.6 20:20.0 8
9 Loy, Chelsea SR Coe-Brown 6:33.3 20:22.2 9
10 Slavin, Eileen SR Oyster River 6:34.8 20:26.8 10
11 Drugan-Eppich, Kylee SR Oyster River 6:36.0 20:30.5 11
12 Kearsey, Kayla SR Coe-Brown 6:37.9 20:36.5 12
13 Campbell, Jesse SR Coe-Brown 6:38.8 20:39.1 13
14 Clark, Abigail SR Plymouth Regional 6:44.7 20:57.5 14
15 Hobbs, Alli SR Oyster River 6:46.7 21:03.9 15
16 Moore, Brianna SR Kennett 6:47.9 21:07.5 16
17 Mulvaney, Emma SR Bow 6:48.1 21:07.9 17
18 Williams, Carmen SR Coe-Brown 6:49.2 21:11.5 18
19 Menning, Brittany SR Kearsarge 6:50.5 21:15.5 19
20 Mistretta, Meredith SR Oyster River 6:50.6 21:15.9 20
21 Lokar, Ashton SR Bow 6:51.9 21:19.8 21
22 Poquette, April SR Merrimack Valley 6:52.7 21:22.3 22
23 Raffaele, Antoinette SR Coe-Brown 6:54.9 21:29.2 23
24 Mazi, Hester SR Kearsarge 6:55.4 21:30.8 24
25 Frolking, Zoey SR Oyster River 6:56.6 21:34.5 25
26 Nicol, Kirstie SR Kingswood 6:57.3 21:36.5 26
27 Doane, Audrey SR Newfound Regional 6:58.8 21:41.2  
28 McCann, Meaghan SR Bow 7:01.3 21:49.0 27
29 Tappan, Caitlin SR Kingswood 7:03.1 21:54.7 28
30 McLoughin, Kate SR Kearsarge 7:03.8 21:57.0 29
31 Vaughn, Anna SR Kingswood 7:05.2 22:01.3 30
32 Coffey, Megan SR Kearsarge 7:06.3 22:04.7 31
33 Baum, Christina SR John Stark 7:08.4 22:11.2 32
34 Dropkin, Casey SR Plymouth Regional 7:09.7 22:15.2 33
35 Rumrill, Diane SR Merrimack Valley 7:11.2 22:20.0 34
36 Lucy, Hanna SR Kennett 7:12.2 22:23.1 35
37 Restuccia, Beth SR John Stark 7:13.1 22:25.9 36
38 Connors, Aillinn SR Oyster River 7:13.9 22:28.2 37
39 Martin, Jillian SR John Stark 7:16.0 22:34.8 38
40 Wright, Hannah SR Kennett 7:21.6 22:52.2 39
41 Matthews, Morgan SR Merrimack Valley 7:21.8 22:52.9 40
42 Heinemann, Christine SR John Stark 7:27.2 23:09.4 41
43 Youngs, Merike SR Merrimack Valley 7:27.6 23:10.8 42
44 Perron, Brittany SR Laconia 7:28.8 23:14.5  
45 Walker, Geraldine SR Kennett 7:29.7 23:17.3 43
46 DeSmith, Kirin SR Seacoast 7:35.9 23:36.5  
47 Lucas, Marissa SR Bow 7:36.2 23:37.7 44
48 Holmes, Abigail SR Bow 7:38.9 23:46.0 45
49 Evanofski, Charlotte SR Merrimack Valley 7:40.9 23:52.2 46
50 Miller, Sadie SR Kennett 7:41.9 23:55.3 47
51 Jones, Julia SR Kearsarge 7:42.0 23:55.6 48
52 Morrison, Alicia SR Kennett 7:44.7 24:03.9 49
53 Clark, Devon SR Plymouth Regional 7:45.3 24:05.9 50
54 Misiewicz, Janina SR Inter-Lakes 7:45.6 24:06.6  
55 Baldwin, Margaret SR Plymouth Regional 7:47.3 24:11.9 51
56 Hanson, Samantha SR Lin-Wood 7:47.9 24:13.8 52
57 Motta, Lauren SR John Stark 7:48.0 24:14.4 53
58 Gagnon, Alisha SR Kennett 7:48.2 24:14.9 54
59 Yarnell, Pia SR Lin-Wood 7:48.9 24:17.1 55
60 Cunningham, Kacy SR Newfound Regional 7:50.2 24:21.1  
61 Walton, Sarah SR John Stark 7:52.0 24:26.5 56
62 St.Pierre, Sarah SR Seacoast 7:52.4 24:27.9  
63 Berry, Danielle SR Plymouth Regional 7:55.2 24:36.5 57
64 Harrigan, Aliza SR Plymouth Regional 7:58.5 24:46.8 58
65 Philpot, Rosalie SR Laconia 7:58.8 24:47.8  
66 Silvenius, Kirsten SR Kingswood 8:03.6 25:02.6 59
67 Colburn, McKenzie SR John Stark 8:04.1 25:04.2 60
68 Cadrette, Alexandra SR Laconia 8:05.1 25:07.4  
69 Haley, Britta SR Lin-Wood 8:09.9 25:22.2 61
70 Raymond, Caroline SR Lin-Wood 8:13.3 25:32.9 62
71 Hacker, Bethany SR Plymouth Regional 8:13.8 25:34.3 63
72 Thomassian, Lia SR Kingswood 8:16.6 25:43.0 64
73 Champlin, Michaela SR Laconia 8:25.4 26:10.4  
74 Kelsall, Rachel SR Seacoast 8:28.9 26:21.3  
75 Ziherl, Chelsea SR Inter-Lakes 9:01.2 28:01.6  
76 O'Brien, Krystal SR Lin-Wood 10:34.6 32:51.9 65
77 Carrender, Tiffany SR Lin-Wood 10:45.3 33:25.1 66
Boys 5k Run CC Team Scores
Rank Team name Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 1:25:24 17:04 44 2 5 10 11 16 35 42
2 1:26:44 17:20 62 3 12 13 15 19 20 24
3 1:26:25 17:17 67 1 8 14 21 23 28 53
4 1:27:55 17:35 93 7 9 22 26 29 34 41
5 1:30:47 18:09 141 17 25 30 33 36 51 54
6 1:32:28 18:29 177 18 27 31 44 57 58 59
7 1:35:17 19:03 236 32 37 50 56 61 65 69
8 1:35:27 19:05 240 4 40 60 64 72 75 77
9 1:35:10 19:02 244 38 43 45 55 63 70 76
10 1:36:15 19:15 253 39 46 47 48 73 74 80
11 1:36:51 19:22 269 6 62 66 67 68    
12 1:40:52 20:10 329 49 52 71 78 79 81  
Boys 5k Run CC Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Hoyt, Ricky SR Oyster River 5:13.2 16:13.2 1
2 Summers, Dylan SR Kingswood 5:18.8 16:30.6 2
3 Travalini, Matt SR Londonderry 5:20.0 16:34.2 3
4 Chalmers, Andrew SR Plymouth Regional 5:22.3 16:41.5 4
5 Stackhouse, Brendan SR Kingswood 5:23.1 16:43.9 5
6 Pelletier, Seth SR Seacoast 5:23.5 16:45.2 6
7 Roy, Branden SR Coe-Brown 5:25.7 16:52.0 7
8 Igoe, Paul SR Oyster River 5:25.9 16:52.7 8
9 Burns, Michael SR Coe-Brown 5:26.6 16:54.7 9
10 Stackhouse, Terry SR Kingswood 5:32.3 17:12.7 10
11 Thomas, Max SR Kingswood 5:35.2 17:21.5 11
12 Jean, Tyler SR Londonderry 5:35.8 17:23.4 12
13 Walker, Justin SR Londonderry 5:36.8 17:26.4 13
14 Jacobsen, Connor SR Oyster River 5:37.3 17:28.0 14
15 Sanborn, Matt SR Londonderry 5:39.6 17:35.4 15
16 Lush, Jesse SR Kingswood 5:39.9 17:36.3 16
17 Aldrich, Alex SR Newfound Regional 5:41.5 17:41.2 17
18 Lucas, Dylan SR Bow 5:42.1 17:43.1 18
19 Berger, Roy SR Londonderry 5:43.0 17:45.6 19
20 Campo, Justin SR Londonderry 5:45.0 17:51.9 20
21 Noronha, Michael SR Oyster River 5:45.4 17:53.1 21
22 McCann, Eric SR Coe-Brown 5:46.2 17:55.9 22
23 Noronha, Gubby SR Oyster River 5:47.2 17:58.8 23
24 Marino, Nick SR Londonderry 5:47.5 17:59.9 24
25 Smith, Wescott SR Newfound Regional 5:48.3 18:02.3 25
26 Hodgdon, Patrick SR Coe-Brown 5:48.7 18:03.4 26
27 Bolduc, Andrew SR Bow 5:49.9 18:07.4 27
28 Wilson, Stephen SR Oyster River 5:50.1 18:07.8 28
29 Nelson, Andrew SR Coe-Brown 5:50.9 18:10.2 29
30 Morel, Zach SR Newfound Regional 5:51.3 18:11.4 30
31 Kramer, Ben SR Bow 5:52.9 18:16.5 31
32 cutts, matt SR Kearsarge 5:54.6 18:21.8 32
33 Plankey, Chris SR Newfound Regional 5:55.2 18:23.8 33
34 MacNevin, Dylan SR Coe-Brown 5:55.7 18:25.1 34
35 Lovering, Dylan SR Kingswood 5:56.4 18:27.4 35
36 Haskell, James SR Newfound Regional 5:56.8 18:28.7 36
37 Dubie, Jacob SR Kearsarge 5:57.2 18:29.9 37
38 O'Neill, Heath SR John Stark 5:57.5 18:30.8 38
39 Clapp, Drew SR Inter-Lakes 5:58.1 18:32.6  
40 Martino, David SR Laconia 5:59.1 18:35.9 39
41 Mulherin, Kyler SR Plymouth Regional 5:59.8 18:38.0 40
42 Sargent, Russell SR Coe-Brown 6:00.2 18:39.3 41
43 Miller, Niko SR Kingswood 6:00.6 18:40.3 42
44 Landis, Zeke SR John Stark 6:01.6 18:43.5 43
45 Attorri, Dan SR Bow 6:02.2 18:45.6 44
46 Lablond, Kevin SR John Stark 6:03.3 18:48.8 45
47 Philpot, Graham SR Laconia 6:04.1 18:51.4 46
48 McGuire, Colin SR Laconia 6:06.3 18:58.2 47
49 Miller, David SR Laconia 6:09.0 19:06.5 48
50 Moller, Derek SR Merrimack Valley 6:09.5 19:08.0 49
51 Dobrowski, Luke SR Kearsarge 6:11.0 19:12.7 50
52 Auger, Miles SR Newfound Regional 6:11.2 19:13.3 51
53 Bohi, Joe SR Merrimack Valley 6:11.4 19:14.1 52
54 McCarthy, Luke SR Oyster River 6:11.6 19:14.7 53
55 Williams, Jeff SR Newfound Regional 6:12.4 19:17.2 54
56 Tucker, Patrick SR John Stark 6:14.3 19:22.9 55
57 Astle, Joey SR Kearsarge 6:17.2 19:31.9 56
58 Brunelle, Andrew SR Bow 6:18.7 19:36.6 57
59 Mitchell, William SR Bow 6:19.7 19:39.8 58
60 Steck, Zack SR Bow 6:19.8 19:40.2 59
61 Ash, Ethan SR Plymouth Regional 6:20.1 19:41.0 60
62 Jones, Dan SR Kearsarge 6:20.3 19:41.8 61
63 VanDintel, Sebastian SR Seacoast 6:20.7 19:43.0 62
64 Murray, Max SR John Stark 6:21.2 19:44.4 63
65 Uhlman, Stephen SR Plymouth Regional 6:21.5 19:45.5 64
66 Cooper, Max SR Kearsarge 6:25.5 19:57.8 65
67 Kelsall, Andrew SR Seacoast 6:27.5 20:04.1 66
68 Fecteau, Michael SR Seacoast 6:29.3 20:09.6 67
69 St.Pierre, Luke SR Seacoast 6:29.4 20:09.9 68
70 Nevins, Matthias SR Kearsarge 6:30.9 20:14.7 69
71 Muskat, Harrison SR Inter-Lakes 6:32.9 20:20.8  
72 Goodson, Ryan SR Kennett 6:33.8 20:23.5  
73 Sutton, Ben SR Kennett 6:34.4 20:25.5  
74 Capuco, Alex SR John Stark 6:34.8 20:26.9 70
75 Sperry, Justin SR Inter-Lakes 6:35.0 20:27.2  
76 Haney, Patrick SR Merrimack Valley 6:35.7 20:29.6 71
77 Raymond, Jonathan SR Lin-Wood 6:36.8 20:33.0  
78 Coro, Christopher SR Plymouth Regional 6:39.5 20:41.4 72
79 O'Neil, Brady SR Laconia 6:40.3 20:43.9 73
80 Monier, Curtis SR Laconia 6:40.7 20:45.1 74
81 Horan, Michael SR Plymouth Regional 6:42.3 20:50.1 75
82 Thibodeau, Cory SR John Stark 6:44.3 20:56.3 76
83 Lepage, Matthew SR Plymouth Regional 6:44.9 20:58.0 77
84 Hickey, Robert SR Merrimack Valley 6:45.3 20:59.3 78
85 Stinson, Jeremy SR Merrimack Valley 6:45.9 21:01.2 79
86 Carlson, Eric SR Inter-Lakes 6:46.3 21:02.5  
87 Wellmann, Matthew SR Laconia 7:39.5 23:47.9 80
88 Legare, Andrew SR Lin-Wood 7:56.1 24:39.4  
89 Eccleston, Eric SR Lin-Wood 8:23.3 26:03.8  
90 Latorella, Matt SR Merrimack Valley 8:24.2 26:06.6 81
Mixed 5k Run CC JV Race Team Scores
Mixed 5k Run CC JV Race Individual Results
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Beiswenger, Eric SR Londonderry 5:45.1 17:52.4 1
1 Luxem, Katja SR Oyster River 6:59.1 21:42.3 1
2 O'Maley, Tommy SR Londonderry 5:46.9 17:57.9 2
2 Pagnotta, Brooke SR Oyster River 7:22.6 22:55.4 2
3 Trier, Maggie SR John Stark 7:40.4 23:50.6  
3 Bell, David SR Londonderry 5:50.5 18:09.1 3
4 Lynn, Marissa SR Bow 7:42.9 23:58.5 3
4 Spera, Brandon SR Londonderry 5:50.7 18:09.7 4
5 Landry, Dayna SR Coe-Brown 7:44.4 24:03.0 4
5 McClure, Kevin SR Londonderry 5:56.4 18:27.3 5
6 Lapointe, Jordan SR Coe-Brown 5:56.5 18:27.7 6
6 Jones, Remy SR Coe-Brown 7:48.3 24:15.2 5
7 Loy, Justin SR Coe-Brown 6:01.3 18:42.5 7
7 Young, Alana SR Coe-Brown 7:50.5 24:22.1 6
8 Day, Daniel SR Oyster River 6:08.7 19:05.8 8
8 Chalmers, Jennifer SR Plymouth Regional 7:58.8 24:47.9 7
9 Milan, Justine SR Merrimack Valley 8:11.3 25:26.5  
9 Dorfsman-Hopkins, Gabriel SR Oyster River 6:09.9 19:09.5 9
10 Mulari, Tom SR Coe-Brown 6:16.0 19:28.4 10
10 Daniel, Lia SR Oyster River 8:13.4 25:33.2 8
11 Clark, Kelsey SR Bow 8:13.7 25:33.9 9
11 Mistretta, David SR Oyster River 6:17.4 19:32.6 11
12 Joslin, Johanna SR Coe-Brown 8:16.6 25:43.0 10
12 Rouleau, Cameron SR Londonderry 6:17.6 19:33.3 12
13 McGovern, Ben SR Coe-Brown 6:17.7 19:33.7 13
13 Hennessey, Emily SR Seacoast 8:18.0 25:47.4 11
14 Gallerani, Sam SR Bow 8:18.4 25:48.8 12
14 Fisher, Greg SR Coe-Brown 6:17.9 19:34.1 14
15 St. George, Sam SR Bow 8:18.8 25:50.0 13
15 Cronin, Dan SR Kingswood 6:18.2 19:35.1 15
16 Shea, Leanna SR Bow 8:19.9 25:53.3 14
16 Landry, LJ SR Coe-Brown 6:18.5 19:36.0 16
17 Genovese, Lia SR Bow 8:21.3 25:57.8 15
17 Smith, Ben SR Londonderry 6:19.1 19:37.9 17
18 Rivera, Eric SR Coe-Brown 6:19.7 19:39.9 18
18 Dinn, Shantale SR John Stark 8:23.6 26:04.7  
19 Fitts, Jonathan SR Coe-Brown 6:21.0 19:43.9  
19 Collins, Marie SR Oyster River 8:26.8 26:14.7 16
20 corley, constanza SR Kearsarge 8:34.8 26:39.6  
20 Sahagian, Luke SR Oyster River 6:23.5 19:51.6 19
21 Cobb, Jesse SR John Stark 6:24.0 19:53.2 20
21 Therriault, Alison SR Plymouth Regional 8:36.4 26:44.5 17
22 Segura-Cook, Mac SR Coe-Brown 6:24.3 19:54.0  
22 Anderson, Sarah SR Oyster River 8:37.6 26:48.3 18
23 Bello, Laura SR Bow 8:40.5 26:57.4 19
23 Gerry, Billy SR Bow 6:24.5 19:54.9 21
24 Starkweather, Kyle SR Coe-Brown 6:25.1 19:56.7  
24 Daigle, Katie SR Kennett 8:41.6 27:00.7 20
25 Stowell, Sarah SR Kearsarge 8:43.2 27:05.7  
25 Hnizdor, Joshua SR Kearsarge 6:25.9 19:59.0 22
26 Ferrante, Anni SR Coe-Brown 8:43.3 27:06.2 21
26 St. Laurent, Matt SR Coe-Brown 6:26.3 20:00.5  
27 Lagos, Stephen SR Bow 6:29.1 20:09.1 23
27 Lamontagne, Emma Good Shepherd School 8:45.5 27:12.9  
28 Smerald, Danielle SR Kearsarge 8:48.8 27:23.2  
28 Woodburn, Ben SR Oyster River 6:32.3 20:19.1 24
29 Graham, Pat SR Coe-Brown 6:32.5 20:19.5  
29 Dunn, Madison SR Coe-Brown 8:49.0 27:23.7 22
30 MacIsaac, Tucker SR Oyster River 6:33.4 20:22.5 25
30 Richer, Shaina SR Seacoast 8:50.8 27:29.3 23
31 Braun, Nate SR Kingswood 6:33.7 20:23.4 26
31 Goelzer, Molly SR Oyster River 8:55.8 27:44.8 24
32 Lablond, Greg SR John Stark 6:33.9 20:23.8 27
32 Erin, McMahon SR Merrimack Valley 8:59.8 27:57.3  
33 Cathcart, McKenzie SR Kennett 9:06.2 28:17.4 25
33 Attisano, Peter SR Oyster River 6:35.0 20:27.5 28
34 Habrial, Joel Good Shepherd School 6:35.2 20:28.0  
34 Schreiber, Quin SR Kennett 9:07.7 28:21.9 26
35 Gonthier, Nick SR John Stark 6:35.3 20:28.4 29
35 Samyn, Chelsea SR Plymouth Regional 9:18.9 28:56.6 27
36 Louf, Miranda SR Bow 9:20.2 29:00.7  
36 French, Tim SR Newfound Regional 6:36.9 20:33.3 30
37 Nelson, Ryan SR Coe-Brown 6:37.0 20:33.6  
37 Belliveau, Paige SR Coe-Brown 9:20.3 29:01.0 28
38 Melewski, Nick SR Kingswood 6:38.8 20:39.2 31
38 Towne, Ruth SR Seacoast 9:21.0 29:03.2 29
39 Hansen, Audrey SR Kennett 9:22.1 29:06.5 30
39 Walker, Will SR Oyster River 6:39.2 20:40.6  
40 Stacy, John SR Good Shepherd School 6:40.9 20:45.8  
40 Abbott, Tirzah SR Plymouth Regional 9:24.5 29:14.1 31
41 Stewart, Brett SR Bow 6:43.0 20:52.1 32
41 Brydon, Merideth SR Kennett 9:27.7 29:23.9 32
42 Karls, Matt SR Kearsarge 6:43.2 20:52.8 33
42 English, Jenny SR Seacoast 9:29.5 29:29.6 33
43 Desmarais, Valerie SR Kennett 9:30.2 29:31.8 34
43 Donahue, Ben SR Kingswood 6:43.4 20:53.4 34
44 Harju, Karen SR Good Shepherd School 9:30.5 29:32.6  
44 McDonough, Bobby SR Oyster River 6:43.9 20:55.0  
45 Schaffer-Morrison, Sam SR Kearsarge 6:44.1 20:55.7 35
45 Powell, Audrianna SR Seacoast 9:31.5 29:35.8 35
46 Romano, John SR Bow 6:44.8 20:57.8 36
46 Roy, Briana SR Plymouth Regional 9:33.1 29:40.8 36
47 Smith, Evan SR Bow 6:45.2 20:59.1 37
47 Clegg, Mariah SR John Stark 9:44.1 30:14.8  
48 Anderson, Sonja SR Kearsarge 9:45.7 30:19.9  
48 Williams, Jesse SR Kearsarge 6:45.3 20:59.5 38
49 Jarvis, John SR Coe-Brown 6:45.7 21:00.5  
49 Fouts, Kayley SR Plymouth Regional 9:59.6 31:03.3 37
50 Ouellette, Gabby SR Good Shepherd School 10:14.2 31:48.4  
50 Smith, Riley SR Newfound Regional 6:46.3 21:02.6 39
51 Wolfe, Laura SR Bow 10:38.5 33:03.9  
51 Coleman, Sean SR Newfound Regional 6:46.8 21:04.1 40
52 Kofer, Eric SR Coe-Brown 6:49.1 21:11.2  
52 Kondrat, Mila SR Kennett 10:41.5 33:13.5 38
53 Murray, Ian SR John Stark 6:52.0 21:20.2 41
53 Ambrose, Michelle SR Plymouth Regional 10:47.2 33:31.2 39
54 Rose, Mike SR Coe-Brown 6:52.1 21:20.6  
55 Gould, Jon SR Seacoast 6:53.5 21:24.9 42
56 Harju, Billy SR Coe-Brown 6:53.9 21:26.2  
57 Wakeman, Ben SR Good Shepherd School 6:54.9 21:29.1  
58 Bewley, Jon SR Bow 6:55.6 21:31.5 43
59 Perry, Albert SR Plymouth Regional 6:56.7 21:34.9 44
60 Southworth, Andy SR Oyster River 6:57.0 21:35.8  
61 Whitney, Greg SR John Stark 6:57.5 21:37.2 45
62 Flynn, Michael SR Coe-Brown 7:10.0 22:16.3  
63 Orlowicz, Martin SR Kingswood 7:13.6 22:27.3 46
64 Hoff, Nate SR Oyster River 7:15.4 22:33.0  
65 Towne, Mark SR Seacoast 7:16.3 22:35.6 47
66 Aube, Spencer SR Coe-Brown 7:16.5 22:36.3  
67 Deschamps, Nick SR Kearsarge 7:18.4 22:42.2 48
68 Bruning, Mike SR Newfound Regional 7:19.0 22:44.2 49
69 Coro, Ryan SR Plymouth Regional 7:20.5 22:48.6 50
70 Hedberg, Andrew SR Plymouth Regional 7:21.7 22:52.4 51
71 Donaghy, Harry SR Kearsarge 7:21.8 22:52.7 52
72 Coffey, Patrick SR Kearsarge 7:21.9 22:53.1 53
73 Oliver, Eric SR Plymouth Regional 7:22.0 22:53.4 54
74 Whitney, Jonathan SR John Stark 7:25.1 23:03.2 55
75 Boyd, Matt SR Bow 7:25.9 23:05.6 56
76 Harriman, Cody SR Kennett 7:28.3 23:13.0  
77 Dubreuil, Mike SR John Stark 7:29.5 23:16.8 57
78 Wu, Yi-hung SR Plymouth Regional 7:29.7 23:17.3 58
79 chabot, sam SR Kearsarge 7:30.0 23:18.2  
80 Palmison, Daniel SR Plymouth Regional 7:30.9 23:21.2 59
81 Stagakis, Andrew SR John Stark 7:32.3 23:25.4  
82 Hutton, Roy SR Oyster River 7:32.9 23:27.4  
83 Marshall, Brandon SR Coe-Brown 7:35.3 23:34.7  
84 Cann, Matt SR John Stark 7:35.7 23:35.9  
85 Moore, Ethan SR John Stark 7:36.9 23:39.7  
86 DeCosta, Nathan SR Plymouth Regional 7:38.0 23:43.1 60
87 Horton, Ryan SR Oyster River 7:39.8 23:48.9  
88 Roseen, Tom SR Kingswood 7:39.9 23:49.1 61
89 Palfi, Peter SR Oyster River 7:40.6 23:51.4  
90 Poirer, Matt SR John Stark 7:42.5 23:57.3  
91 Durgin, Tyler SR Newfound Regional 7:44.2 24:02.4 62
92 Laman, Steve SR John Stark 7:44.6 24:03.5  
93 Jenkins, Matt SR Laconia 7:50.2 24:20.9  
94 Wnuk, Kevin SR Bow 7:55.8 24:38.6  
95 Bosse, Steve SR Bow 7:57.1 24:42.4  
96 Meuser, Ben SR John Stark 7:59.8 24:50.9  
97 Richardson, Noah SR Seacoast 8:02.3 24:58.8 63
98 Stewart, Nate SR Bow 8:04.8 25:06.4  
99 Dumont, Ben SR Seacoast 8:06.5 25:11.6 64
100 Cilley, Christopher SR Plymouth Regional 8:07.0 25:13.4  
101 Matthews, Trevor SR Seacoast 8:07.6 25:15.0 65
102 Sobetzer, Cory SR Plymouth Regional 8:11.1 25:26.1  
103 Oakley, Thomas SR Plymouth Regional 8:13.9 25:34.7  
104 Leach, David SR Merrimack Valley 8:15.3 25:39.0  
105 Lamere, Richard SR Kingswood 8:34.0 26:37.1 66
106 Lynch, Josh SR Newfound Regional 9:34.8 29:46.2 67
107 Dubie, Nick SR Kennett 10:41.6 33:13.8