Massachusetts Vocational Schools XC Championships Date: 11-01-17   Venue: Wrentham Developmental Center - Wrentham, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Bergeron, Zack SR Blackstone Valley Voc/Tech 5:23.0 16:43.7 1
2 Smith, Ryan SR Shawsheen Valley Tech 5:34.2 17:18.6 2
3 Dandy, Connor SR Montachusett RVT 5:36.1 17:24.2 3
4 Mukundi, Allan SR Greater Lowell Tech 5:36.8 17:26.4 4
5 Harpe, Avery SR Greater New Bedford RVT 5:38.0 17:30.4 5
6 Arruda, Evan SR Diman Regional Voc/Tech 5:38.8 17:32.8 6
7 Tyner, Sohan SR Franklin County Tech 5:40.7 17:38.6  
8 Floyd, Andrew SR Blackstone Valley Voc/Tech 5:40.7 17:38.7 7
9 Adams, Edward SR Greater Lawrence Tech 5:45.4 17:53.2 8
10 Kimball, James SR Nashoba Valley Technical 5:46.2 17:55.7 1
11 Galicki, Andrew SR Blackstone Valley Voc/Tech 5:48.9 18:04.1 9
12 Iannalfo, Anthony JR Essex Technical 5:49.4 18:05.7 2
13 Harriman, Jeff SR Montachusett RVT 5:49.5 18:06.1 10
14 Page, RJ SR Shawsheen Valley Tech 5:52.7 18:16.0 11
15 Dunn, Colin SR Whittier RVT 5:53.1 18:17.1 12
16 St. George, Sam SR Keefe Technical 5:54.0 18:19.9 3
17 Alvarez, Dario SR Putnam Voc/Tech 5:55.2 18:23.6 13
18 Benoit, Andrew JR Blackstone Valley Voc/Tech 5:55.4 18:24.2 14
19 Platt, Cameron SR Bristol County Agricultural 5:55.9 18:25.7 4
20 Plante, Jaryd SR Whittier RVT 5:56.2 18:26.9 15
21 Mbwambo, Johnrich SR Montachusett RVT 5:56.6 18:28.1 16
22 Potts, Kyle SR South Shore Vocational 5:56.7 18:28.3 5
23 Luna Torres, Kevin SR Keefe Technical 5:57.6 18:31.1 6
24 Buttrick, Yuriy SR Whittier RVT 5:59.0 18:35.6 17
25 Boardman, Nate SR Diman Regional Voc/Tech 5:59.6 18:37.4 18
26 Pena, Gabriel SR Greater Lowell Tech 6:00.6 18:40.4 19
27 St. Pierre, Mason JR Nashoba Valley Technical 6:00.6 18:40.5 7
28 Doyle, Tyler JR Blackstone Valley Voc/Tech 6:01.5 18:43.3 20
29 Abreu, Omar SR Greater Lawrence Tech 6:01.8 18:44.1 21
30 Spangler, Tyler SR Greater New Bedford RVT 6:02.1 18:45.0 22
31 Lawrence, Robert SR Whittier RVT 6:02.9 18:47.7 23
32 Small, Joshua SR Greater Lawrence Tech 6:03.0 18:48.1 24
33 Nordquist, Antavious JR Shawsheen Valley Tech 6:03.5 18:49.6 25
34 Carbone, Patrick SR Essex Technical 6:05.1 18:54.4 8
35 Demsey, Ethan JR Essex Technical 6:05.8 18:56.7 9
36 Johnson, Benjamin SR Essex Technical 6:06.1 18:57.7 10
37 Waltz, Daniil SR Greater New Bedford RVT 6:06.6 18:59.1 26
38 Donovan, Austin SR Diman Regional Voc/Tech 6:06.8 18:59.9 27
39 Deleon, Bryan SR Lynn Voc/Tech 6:07.8 19:02.9 11
40 Rodericks, Tyler SR Greater New Bedford RVT 6:08.7 19:05.6 28
41 Kelleher, Thomas SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:09.1 19:07.0 29
42 Anderson, Peter SR Essex Technical 6:09.7 19:08.8 12
43 Strow, Tommy SR Shawsheen Valley Tech 6:10.2 19:10.4 30
44 Rodriguez, Randy SR Greater Lawrence Tech 6:10.3 19:10.7 31
45 Hector, Perez SR Bay Path RVT 6:10.5 19:11.2 32
46 Dooley, Keegan SR Essex Technical 6:10.9 19:12.6 13
47 Ramos, Alex SR Putnam Voc/Tech 6:10.9 19:12.6 33
48 Rosario, Jeffrey SR Whittier RVT 6:11.0 19:12.7 34
49 DeRoche, Jakob SR Whittier RVT 6:11.0 19:12.9 35
50 Bennett, Collyn SR Diman Regional Voc/Tech 6:13.2 19:19.5 36
51 Landadio, Sam SR Montachusett RVT 6:13.2 19:19.7 37
52 Disla, Frank SR Greater Lowell Tech 6:13.5 19:20.6 38
53 Giddens, Aiden JR Greater Lawrence Tech 6:13.6 19:20.9 39
54 Basler, Stephen SR Shawsheen Valley Tech 6:14.4 19:23.3 40
55 Fumero, Kolbe SR Greater Lawrence Tech 6:15.3 19:26.2 41
56 Smith, Mason SR Bay Path RVT 6:15.6 19:27.1 42
57 Ocasio, Dante JR Greater Lowell Tech 6:17.1 19:31.8 43
58 Paradis, Addison SR Bay Path RVT 6:17.7 19:33.7 44
59 Carter, Devin SR Nashoba Valley Technical 6:18.0 19:34.5 14
60 Tuccelli, Nick SR Shawsheen Valley Tech 6:18.3 19:35.4 45
61 Constable, Jacob JR Blackstone Valley Voc/Tech 6:18.5 19:36.1 46
62 Vazquez, Luis SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:19.2 19:38.3 47
63 Gouveia, Aaron SR Diman Regional Voc/Tech 6:20.0 19:40.8 48
64 Paris, Robert SR Nashoba Valley Technical 6:20.6 19:42.7 15
65 White, Corey JR Norfolk County Agricultur 6:20.8 19:43.4 16
66 Claflin, Sam SR Whittier RVT 6:21.0 19:43.8 49
67 Dezotell, Jake SR Tri-County RVT 6:21.6 19:45.8 50
68 Massengill, Jalen SR Shawsheen Valley Tech 6:22.2 19:47.6 51
69 Towers, Edward SR Westfield Voc/Tech 6:22.3 19:47.8 17
70 Rosa, Pedro SR Greater New Bedford RVT 6:22.4 19:48.1 52
71 Reyes, Anthony SR Greater Lawrence Tech 6:23.0 19:50.2 53
72 Ramsay, Joshua SR Montachusett RVT 6:23.1 19:50.4 54
73 Wilson, Prince JR Greater Lowell Tech 6:23.6 19:52.0 55
74 Given, Martin SR Franklin County Tech 6:24.4 19:54.4  
75 Burpee, Bailey SR Montachusett RVT 6:24.5 19:54.8 56
76 Belmont, Nathaniel SR Norfolk County Agricultur 6:24.8 19:55.7 18
77 Spalti, Jonathan SR Keefe Technical 6:25.1 19:56.6 19
78 Marshall, Ryan SR Bay Path RVT 6:28.8 20:08.1 57
79 Sidoti, Sean SR South Shore Vocational 6:29.3 20:09.8 20
80 Daub, John SR McCann Technical 6:30.7 20:14.0 21
81 hartley, jadon SR McCann Technical 6:30.9 20:14.6 22
82 Shiner, Kyle SR South Shore Vocational 6:31.2 20:15.5 23
83 Jordan, Derek SR Blackstone Valley Voc/Tech 6:31.4 20:16.2 58
84 Alford, Jeff SR Upper Cape Cod RVT 6:33.4 20:22.3 24
85 Foster, David SR Tri-County RVT 6:34.3 20:25.2 59
86 Martinez, Richnadel SR Putnam Voc/Tech 6:35.7 20:29.5 60
87 Walsh, John SR Assabet Valley 6:37.1 20:33.9  
88 Randall, Conner SR Tri-County RVT 6:37.8 20:36.1 61
89 Visconti, James JR Diman Regional Voc/Tech 6:38.2 20:37.2 62
90 Lowe, Jayden SR Lynn Voc/Tech 6:38.4 20:37.8 25
91 Sullivan, Ryan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:40.1 20:43.3 63
92 Kelly, Thomas JR Greater Lowell Tech 6:41.1 20:46.4 64
93 Brown, Deason SR Upper Cape Cod RVT 6:41.9 20:48.7 26
94 Days-Merrill, Steven SR Greater New Bedford RVT 6:43.4 20:53.4 65
95 Lee, Jordan JR Lynn Voc/Tech 6:44.0 20:55.3 27
96 Bukow, Berin JR Assabet Valley 6:44.2 20:55.9  
97 Miner, Brody SR Nashoba Valley Technical 6:44.4 20:56.5 28
98 Allen, Avery SR Bristol County Agricultural 6:44.7 20:57.5 29
99 Moreno, Gabriel SR Bristol County Agricultural 6:45.3 20:59.4 30
100 Lewis, Clevaughn SR Putnam Voc/Tech 6:45.7 21:00.5 66
101 Morales, Isaiah SR Putnam Voc/Tech 6:46.0 21:01.5 67
102 Newton, Jacob SR McCann Technical 6:46.0 21:01.7 31
103 Bringarden, Jack JR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:46.3 21:02.5 68
104 Stevens, Harry SR Keefe Technical 6:46.4 21:02.7 32
105 Oranekwi, ikechuku JR Lynn Voc/Tech 6:47.2 21:05.3 33
106 Monahan, Jakob SR Norfolk County Agricultur 6:47.6 21:06.4 34
107 Saber, Patrick SR Nashoba Valley Technical 6:47.6 21:06.6 35
108 Ruiz, Rob SR Bay Path RVT 6:48.3 21:08.7 69
109 DeGray, Brandon SR Westfield Voc/Tech 6:48.3 21:08.7 36
110 Jones, Kyle SR Bay Path RVT 6:48.9 21:10.4 70
111 Paulhus, Drew SR Bay Path RVT 6:49.0 21:10.9 71
112 Ahern, Austin SR Bristol County Agricultural 6:49.1 21:11.1 37
113 Graham, Duncan SR Tri-County RVT 6:50.2 21:14.5 72
114 Burdick, Robert JR Bristol County Agricultural 6:50.5 21:15.7 38
115 Miller, Peter JR Keefe Technical 6:50.8 21:16.6 39
116 Hatten, Emanual SR Norfolk County Agricultur 6:51.9 21:19.9 40
117 Leitch, Jeffrey SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:52.4 21:21.5 73
118 Sheehy, Owen JR Keefe Technical 6:52.8 21:22.7 41
119 Delmolino, Breadon SR McCann Technical 6:52.8 21:22.7 42
120 Weagle, Aidan JR Assabet Valley 6:52.8 21:22.7  
121 Rodriguez, Christopher SR Assabet Valley 6:52.9 21:22.9  
122 Morrissey, Joseph SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:55.4 21:30.6 74
123 Bryant, Aiden SR Southeastern Reg. Voc/Tech 6:55.4 21:30.7 75
124 Vaz, Marcus SR Keefe Technical 6:55.8 21:32.1 43
125 Dyer, Jordan SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 6:56.5 21:34.2 76
126 Brides, Zacharie JR Bristol County Agricultural 6:57.2 21:36.4 44
127 Blanchette, Chad SR Greater Lowell Tech 7:00.6 21:47.0 77
128 Dignee, Cian SR Old Colony RVT 7:01.8 21:50.5  
129 Stiles, Eli SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:02.2 21:52.0 78
130 Aguilar, Nathan Northeast 7:08.1 22:10.2 79
131 Dalzell, Bryce JR Tri-County RVT 7:09.1 22:13.2 80
132 Harmon, Sediq SR Putnam Voc/Tech 7:09.6 22:14.9 81
133 Krutiak, Adam JR McCann Technical 7:10.8 22:18.5 45
134 Walker, Yusuf SR Putnam Voc/Tech 7:11.2 22:19.9 82
135 Sall, Thierno Northeast 7:13.9 22:28.2 83
136 Lashley, Tavon Northeast 7:14.5 22:30.0 84
137 Leung, Benjamine Northeast 7:14.5 22:30.2 85
138 Durkee, Micheal SR Westfield Voc/Tech 7:14.9 22:31.4 46
139 Mora, Rodrigo SR Lynn Voc/Tech 7:15.0 22:31.5 47
140 Fallon, Ryan SR South Shore Vocational 7:17.5 22:39.4 48
141 Tucker, Timothy SR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:18.6 22:42.9 86
142 LoPorto, Sean JR South Shore Vocational 7:19.2 22:44.7 49
143 Miller, Justin SR Norfolk County Agricultur 7:19.4 22:45.4 50
144 Merchant, Mark SR Norfolk County Agricultur 7:19.5 22:45.5 51
145 Spooner, Nicholas JR Southeastern Reg. Voc/Tech 7:20.2 22:47.7 87
146 Andrade, Tim SR Diman Regional Voc/Tech 7:21.4 22:51.4 88
147 Barnes, John SR Old Colony RVT 7:21.7 22:52.5  
148 Fisher, Trevor SR Bristol-Plymouth Reg. Voc/Tech 7:22.0 22:53.5 89
149 O'Dell, Brad SR McCann Technical 7:24.7 23:01.8 52
150 Stapel, Jim SR Upper Cape Cod RVT 7:28.3 23:13.0 53
151 Martin, Jason JR Montachusett RVT 7:28.6 23:14.1 90
152 Bourque, Timothy SR Old Colony RVT 7:35.0 23:33.8  
153 Fisher, Max JR South Shore Vocational 7:38.3 23:44.1 54
154 Schiavone, Joseph SR Norfolk County Agricultur 7:38.6 23:45.0 55
155 Berry , Liam SR Franklin County Tech 7:44.8 24:04.2  
156 Muller, Cooper SR Westfield Voc/Tech 7:51.7 24:25.8 56
157 Medieros, Conner SR Westfield Voc/Tech 7:54.9 24:35.8 57
158 Delangis, Robert SR Lynn Voc/Tech 7:58.4 24:46.4 58
159 Woloski, Tyley Northeast 8:03.1 25:01.0 91
160 Sequeira, Xavier SR Upper Cape Cod RVT 8:12.0 25:28.8 59
161 Chavrian, Christopher SR Lynn Voc/Tech 8:13.7 25:33.9 60
162 Safford, Tanner SR Old Colony RVT 8:18.0 25:47.5  
163 Newman, Jackson SR Tri-County RVT 8:25.9 26:11.9 92
164 Brazil, Jason SR Upper Cape Cod RVT 8:33.7 26:36.1 61
165 Rotundo, Joey SR Upper Cape Cod RVT 8:54.0 27:39.3 62
166 Cafua, Jeremy SR Upper Cape Cod RVT 9:25.4 29:16.8 63