8th Annual MSTCA Bob McIntyre Twilight Cross Country Meet Date: 10-21-17   Venue: Cape Cod Fairgrounds, MA
Place Name Year Team Avg. Mile Time Score
1 Matthews, Ethan SR Ayer Shirley .2 15:30.3 1
2 O'Driscoll, Steven SR Norwell .2 15:42.1 2
3 Hall, Brandon SR Hopedale .2 15:54.4 3
4 Agosta, Nico SR Parker Charter Essential .2 16:04.1 4
5 Cantrill, Quinn SR Parker Charter Essential .2 16:09.7 5
6 Corbett, Andrew SR Norwell .2 16:10.5 6
7 Bergeron, Zack SR Blackstone Valley Voc/Tech .2 16:12.7  
8 Pearl, Jacob SR Nauset .2 16:14.6  
9 Mungeam, Trevor SR Douglas .2 16:16.6 7
10 Brooks, Brian SR Nauset .2 16:17.6  
11 Churchill, John SR Medfield .2 16:25.6 8
12 Davis, Strickland SR Plymouth South .2 16:26.6 9
13 Morris, Tyler SR Weston .2 16:27.0 10
14 Thumann, Joseph JR Whitinsville Christian .2 16:27.9 11
15 Bishop, Clark SR Douglas .2 16:36.1 12
16 Doran, Andrew SR Hopedale .2 16:37.4 13
17 Peloquin, Patrick SR Douglas .2 16:40.8 14
18 Carr, Ethan SR Bellingham .2 16:41.3 15
19 Ernst, William SR Ayer Shirley .2 16:43.9 16
20 Carroll, Austin SR Norton .2 16:44.0 17
21 Clayton, Matthew SR Wayland .2 16:44.7 18
22 Weaver, Josh SR Hopedale .3 16:45.1 19
23 Gartner, Caleb JR Falmouth .3 16:46.3 20
24 Santos , Roth SR Seekonk .3 16:46.5 21
25 Fields, Trevor SR Ayer Shirley .3 16:46.9 22
26 Riley, Craig SR Norwood .3 16:47.4 23
27 Schilp, Will SR Ayer Shirley .3 16:49.5 24
28 Papapietro, Joey SR Sandwich .3 16:49.7  
29 Reissfelder, Mike SR Bellingham .3 16:52.1 25
30 Kazmer, Andrew SR Austin Prep .3 16:52.2 26
31 Burke, Peter SR Marthas Vineyard .3 16:53.2 27
32 Mula, Adam SR Parker Charter Essential .3 16:56.1 28
33 Fried, Oliver SR Dover-Sherborn .3 16:57.5 29
34 Marchionni, Matthew SR Hopedale .3 16:59.7 30
35 Wallace, Sam SR Parker Charter Essential .3 17:00.9 31
36 Bolduc, Cole SR Blackstone-Millville .3 17:03.5  
37 Robles, Maxx SR Bishop Stang .3 17:03.9  
38 O'Neil, Charlie SR Norwell .3 17:08.4 32
39 Yee, Ted JR Lenox Memorial .3 17:10.3 33
40 Brownson, Asher SR Parker Charter Essential .3 17:10.5 34
41 Porterfield, Owen SR Marthas Vineyard .3 17:11.3 35
42 Courtney, Nick SR Hanover .3 17:13.3 36
43 Tassinari, Nick SR Tyngsborough .3 17:18.0 37
44 Cenec, Julian SR Plymouth South .3 17:19.1 38
45 Turpel, Ian SR Hull/Cohasset .3 17:23.5 39
46 Gomes , Brandon SR Seekonk .3 17:23.7 40
47 Nicholson, Ryan SR Plymouth South .3 17:24.0 41
48 Norton, Mike SR Coyle & Cassidy .3 17:24.3  
49 Barnes, Lucas JR Dover-Sherborn .3 17:24.6 42
50 Jones, Philip SR Bellingham .3 17:25.2 43
51 Zaki, Tarek SR Norwood .3 17:25.5 44
52 Brown, Will SR Dover-Sherborn .3 17:26.4 45
53 Spooner, Anthony SR West Bridgewater .3 17:26.9 46
54 Clarke, Pat JR Plymouth South .3 17:28.3 47
55 Vater, Torey SR Hull/Cohasset .3 17:29.4 48
56 Sheiman, Robert SR Weston .3 17:29.6 49
57 Brown, Jacob SR Dover-Sherborn .3 17:30.9 50
58 Wiemeyer, Klaus SR Dover-Sherborn .3 17:35.8 51
59 Boone, Elias SR Littleton .3 17:36.9 52
60 Richards, Isaac JR Marthas Vineyard .3 17:37.2 53
61 Nelson, Jacob SR Tyngsborough .3 17:37.7 54
62 Krivitsky, Jacob SR Norwell .3 17:39.1 55
63 MacSweeney, Aidan SR Apponequet .3 17:40.6 56
64 Squire, Will SR Bromfield School .3 17:40.7  
65 Jacques, Lucas SR Coyle & Cassidy .3 17:41.1  
66 Logan, Jacob SR Norwood .3 17:41.2 57
67 Rosselli, Nicholas SR Apponequet .3 17:42.6 58
68 Williams, Jonathan SR Adv. Math and Science Academy .3 17:43.4 59
69 Delongchamp, Ryan SR Sutton .3 17:43.5 60
70 Studley , Hunter SR Seekonk .3 17:44.6 61
71 Barnes, Colby SR Sturgis West Charter .3 17:46.0 62
72 Benson, Colin JR Medfield .3 17:46.1 63
73 Silverstein, Ryan SR Lenox Memorial .3 17:46.9 64
74 Gillcrist, Brandon SR Bellingham .3 17:48.0 65
75 Sugrue, Colin SR Hopedale .3 17:48.7 66
76 Eastwood, James SR Tyngsborough .3 17:50.3 67
77 Paige, Mitchell SR Austin Prep .3 17:52.7 68
78 Grech, Jimmy JR Hull/Cohasset .3 17:53.1 69
79 Williams, Brandon SR Bellingham .3 17:53.7 70
80 Murray, Kyle JR Hopedale .3 17:55.0 71
81 Young, Steven SR Monomoy Regional .3 17:55.5 72
82 Robidoux, Conner SR Somerset-Berkley .3 17:55.8 73
83 Young, Matt JR Adv. Math and Science Academy .3 17:56.2 74
84 Osmers, Otto SR Marthas Vineyard .3 17:57.4 75
85 Wiemeyer, Oren SR Dover-Sherborn .3 17:58.1 76
86 Maloney, Dana SR Ayer Shirley .3 17:58.3 77
87 Brouliard, Gus SR Watertown .3 18:00.3  
88 White, Mitchell JR Millis .3 18:00.6 78
89 Tolan, Brice SR Abington .3 18:01.6  
90 Williams, Chris SR West Bridgewater .3 18:03.0 79
91 Collins, Sean SR Dighton-Rehoboth .3 18:04.3 80
92 Bates, Sam SR Sandwich .3 18:04.6  
93 Hickey, Shayne SR Plymouth South .3 18:05.2 81
94 Young, Colin JR Lenox Memorial .3 18:07.8 82
95 Estes, Chris SR Dighton-Rehoboth .3 18:07.8 83
96 Nihill , Donovan SR Norton .3 18:09.4 84
97 Leger, Maxime SR Lenox Memorial .3 18:09.6 85
98 Atkins, Owen JR Marthas Vineyard .3 18:10.0 86
99 Robin, Jacob SR Dover-Sherborn .3 18:10.5 87
100 Cloutier, Ronald SR Apponequet .3 18:11.1 88
101 Dussault, Jack SR Wayland .3 18:11.7 89
102 Bingel , Pat SR Norton .3 18:12.8 90
103 Canaran, Okan SR Apponequet .3 18:13.2 91
104 Barry, Jack SR Watertown .3 18:14.3  
105 Langlais, Jason SR Ayer Shirley .3 18:15.3 92
106 Johnson, Alex SR Littleton .3 18:15.5 93
107 Luu, Nathaniel SR Weston .3 18:17.8 94
108 Lam, Peter SR Tyngsborough .3 18:18.6 95
109 Bennett, Danny SR Dover-Sherborn .3 18:19.4  
110 Arguin, Brady SR Apponequet .3 18:19.9 96
111 Korhonen, Joe SO Parker Charter Essential .3 18:19.9 97
112 Hatlevig, Ike JR Parker Charter Essential .3 18:20.0 98
113 Wu-Ochs, Sam SR Adv. Math and Science Academy .3 18:21.0 99
114 Slivka, Noah SR Coyle & Cassidy .3 18:21.9  
115 Johnson, Daniel SR Somerset-Berkley .3 18:22.5 100
116 Carkin , Ryan SR Sutton .3 18:23.3 101
117 Kenney, Billy SR Plymouth South .3 18:23.4 102
118 Kindberg, Dylan SR Dighton-Rehoboth .3 18:24.3 103
119 Barrette, Andrew JR Medfield .3 18:24.3 104
120 Ahearne, David SR Wayland .3 18:25.8 105
121 Gothorpe, Connor JR Bromfield School .3 18:26.3  
122 Santangelo, Jakob SR Apponequet .3 18:26.3 106
123 Kenney, Andrew JR Plymouth South .3 18:26.4 107
124 Smith, Ryan SR Sutton .3 18:27.0 108
125 Whalen, Charlie SR Marthas Vineyard .3 18:28.3 109
126 Day , Cormac SR Bromfield School .3 18:28.4  
127 Alford, Ben SR Medfield .3 18:28.5 110
128 Sennott, Gabe SR Bromfield School .3 18:28.9  
129 Wennerstum, Jacob SR Tyngsborough .3 18:29.0 111
130 Lahousse, Damien SR Blackstone-Millville .3 18:29.7  
131 Muzila, Lucas SR Weston .3 18:33.7 112
132 Monteiro, Mousegh SR Watertown .3 18:34.3  
133 Daniello, Ben SR Dighton-Rehoboth .3 18:35.8 113
134 Hennedy, Sam SR Douglas .3 18:35.9 114
135 Vargas, Renzo SO Lenox Memorial .3 18:36.5 115
136 Luna Torres, Kevin SR Keefe Technical .3 18:37.9 116
137 Delisle, Daniel SR Somerset-Berkley .3 18:40.2 117
138 Wilson , James SR Norton .3 18:41.5 118
139 Barnum, Denis SR Norwell .3 18:42.0 119
140 Ernst, Edward SR Ayer Shirley .3 18:43.0 120
141 Lathrop, Nate JR Weston .3 18:43.3 121
142 Karle, Matthew SR Wayland .3 18:43.5 122
143 DeFaria, Jamison SR Bishop Connolly .3 18:45.7 123
144 Troost, Evan SR Wayland .3 18:46.4 124
145 Graham, Tom SR Monomoy Regional .3 18:47.6 125
146 Anderson, Madsen SO West Bridgewater .3 18:48.1 126
147 Condon, Thomas SR Norwood .3 18:48.8 127
148 Araujo, MIke SR Seekonk .3 18:49.3 128
149 Laren, Noah SR Blackstone-Millville .3 18:49.3  
150 Pratt, Chris JR West Bridgewater .3 18:50.4 129
151 Pozzi, Connor SR Seekonk .3 18:50.7 130
152 Fagan, Hunter SR Innovation Academy .3 18:50.9  
153 Andre, Drew SR Sturgis West Charter .3 18:51.6 131
154 Rudzinskas, Herkus SR Lenox Memorial .3 18:51.9 132
155 Capuano, John Paul SR Sutton .3 18:52.2 133
156 Hearn, Jack JR Whitinsville Christian .3 18:52.4 134
157 Kazmer, Josh SR Austin Prep .3 18:53.6 135
158 Roberts, Jonathan SR Austin Prep .3 18:54.6 136
159 Downs, Paxton SR Foxborough .3 18:54.7 137
160 Laferte, Justin SR Bellingham .3 18:54.8 138
161 Chase, Josh JR Adv. Math and Science Academy .3 18:55.9 139
162 Toran, Calvin SR Falmouth .3 18:56.8 140
163 Brown , Colon SR Seekonk .3 18:57.2 141
164 Palter, Nate SR Foxborough .3 18:57.3 142
165 Colena , Jeff SR Sutton .3 18:57.4 143
166 Rome, Henry SR Weston .3 18:57.5 144
167 Bryant, Sean SR Sandwich .3 18:57.5  
168 Hodgson, Patrick SR Falmouth .3 18:58.2 145
169 Boye, Max JR Hull/Cohasset .3 18:59.1 146
170 Gilbert, Anthony JR Whitinsville Christian .3 18:59.3 147
171 Macek, Matthew SR Somerset-Berkley .3 18:59.7 148
172 Hearn, Samuel SR Whitinsville Christian .3 18:59.9 149
173 Lynch, Tim SR Norwell .3 19:00.2 150
174 Jarvis, Joseph SR Innovation Academy .3 19:00.3  
175 St. George, Sam SR Keefe Technical .3 19:00.4 151
176 Leduc, Aiden SO Littleton .3 19:01.9 152
177 Pleach, Daniel SR West Bridgewater .3 19:02.3 153
178 Rego, Chris SR West Bridgewater .3 19:05.7 154
179 Olson, Mitchell SR Bellingham .3 19:06.7 155
180 Conlon, Andrew SR Lenox Memorial .3 19:06.7 156
181 Anderson, Joseph JR Foxborough .3 19:07.2 157
182 Piscitelli, Patrick SR Foxborough .3 19:07.7 158
183 Antkowiak, Nicholas SR Sutton .3 19:09.3 159
184 Mattey, Burke JR Hull/Cohasset .3 19:10.1 160
185 Brown, Patrick SR Hanover .3 19:12.1 161
186 Smith , Sean SR Norton .3 19:13.4 162
187 Parkman, Jacob SR Foxborough .3 19:15.4 163
188 Robbins, Ryder JR Monomoy Regional .3 19:16.9 164
189 Geyer, Liam SR Hull/Cohasset .3 19:17.6 165
190 Talbot, Kevin SR Hanover .3 19:23.7 166
191 Alfieri, Paul SR West Bridgewater .3 19:25.6 167
192 O'Connell, Kyle SR Dighton-Rehoboth .3 19:26.1 168
193 Arruda, Samuel SR Somerset-Berkley .3 19:29.7 169
194 Dalia, Joseph SR Norwell .3 19:31.4 170
195 Infantino, Kyle SR Medfield .3 19:32.4 171
196 Parker, Andrew SR Tyngsborough .3 19:33.7 172
197 Chan, Jett SR Wayland .3 19:33.7 173
198 Stanley, Ryan SR Norwood .3 19:34.9 174
199 Wiersma, Joshua SR Whitinsville Christian .3 19:36.0 175
200 Bundock, Anthony SR Austin Prep .3 19:36.7 176
201 Glynn, Brenden SR Sturgis West Charter .3 19:37.2 177
202 Hochman, Daniel SR Adv. Math and Science Academy .3 19:39.8 178
203 O'Toole, James SR Bishop Stang .3 19:40.5  
204 Wren, Colin SR Whitinsville Christian .3 19:40.8 179
205 Vazquez, Luis SR Southeastern Reg. Voc/Tech .3 19:41.1  
206 Pepin , Mathew SR Norton .3 19:42.8 180
207 Lim, Gillon JR Weston .3 19:45.5 181
208 Drummey, Mason SR Falmouth .3 19:49.2 182
209 Laprise, Jake SR Hanover .3 19:49.7 183
210 Piers, Ben SR Sturgis West Charter .3 19:50.4 184
211 Southworth, Charlie SR Coyle & Cassidy .3 19:54.6  
212 Islam, Adam SR Norwood .3 19:57.0 185
213 Jarrett, Thomas SR Adv. Math and Science Academy .3 19:59.3 186
214 Christopher, Max SR Nauset .3 19:59.9  
215 Scolponeti, Joseph JR Millis .3 20:00.6 187
216 Vaz, Marcus SR Keefe Technical .3 20:00.7 188
217 Bryant, Aiden SR Southeastern Reg. Voc/Tech .3 20:01.3  
218 La Ruffa , Alex SR Falmouth .3 20:01.5 189
219 Otter, Troy SR Falmouth .3 20:02.4 190
220 Neal, Tyler SR Tyngsborough .3 20:03.3 191
221 Cully, Ryan SR Hanover .3 20:04.8 192
222 Hawley, Michael SR Medfield .3 20:06.1 193
223 Humphrey, Mateo JR Bishop Connolly .3 20:08.4 194
224 Myron, Matthew JR Bishop Connolly .3 20:09.2 195
225 Leitch, Jeffrey SR Southeastern Reg. Voc/Tech .3 20:09.3  
226 Zhang, Eric SR Marian .3 20:09.9  
227 Matta, Michael SR Wayland .3 20:11.1 196
228 Dunlap, Andrew SR Whitinsville Christian .3 20:12.6 197
229 Spalti, Jonathan SR Keefe Technical .3 20:13.7 198
230 Nichols, Ray SR Sutton .3 20:16.2 199
231 Yang, Howard SR Marian .3 20:20.2  
232 Ryzi, Alex SR Littleton .3 20:20.5 200
233 Bush, Gavin SR Hanover .3 20:24.4 201
234 Rupert, Dartagnan JR Marian .3 20:26.6  
235 Hoyt, Brian SR Hanover .3 20:28.0 202
236 Henry, Seth SR Innovation Academy .3 20:33.5  
237 Murray, Jack SR Bishop Stang .3 20:33.7  
238 Otter, Zane SR Falmouth .3 20:34.0 203
239 Benevides, Noah SR Bishop Connolly .3 20:41.2 204
240 Ferriera, Kevin SR Somerset-Berkley .3 20:42.3 205
241 Papsadore, Maximus SR Sturgis West Charter .3 20:42.6 206
242 Palaia, Jack SR Littleton .3 20:45.4 207
243 Thompson, Jacob SR Bishop Stang .3 20:47.5  
244 Wisnaskas , Alex SR Norton .3 20:47.9 208
245 White, Aiden SR Sturgis West Charter .3 20:59.2 209
246 Miller, Peter JR Keefe Technical .3 21:05.5 210
247 Street, Daniel SR Monomoy Regional .3 21:06.8 211
248 McCain, Colton JR Millis .3 21:08.0 212
249 Zou, Jason SR Monomoy Regional .3 21:12.3 213
250 Pastor, Daniel SR Douglas .3 21:13.5 214
251 Stevens, Harry SR Keefe Technical .3 21:19.9 215
252 Northrup, Lauren SR Bishop Connolly .3 22:01.6 216
253 Locke, Ryan SR Millis .3 22:07.6 217
254 Ulrich, John (Doug) SR Monomoy Regional .3 22:29.8 218
255 Howley, Carter SR Millis .3 22:43.3 219
256 Teuber, Nick SR Keefe Technical .3 22:47.8 220
257 Tucker, Timothy SR Southeastern Reg. Voc/Tech .3 23:00.0