Indiana Runner Indoor Invitational Date: 02-19-22   Venue: Trine-Indoor Track - Angola, IN
Men's 1,600m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 74 VandeVelde, Jackson SO Lakewood Park Christian School 5:57.87 -
2 75 Beebe, Derrick 7 Unattached 5:59.39 -
3 76 Cummings, George FR Westfield 6:18.07 -
4 78 Lowe, Dawn 7 Dragon Flyers 6:29.49 -
5 79 Baker, Ben 8 New Haven 6:33.67 -
6 80 Anderson, Cooper FR Rantoul 6:40.56 -
7 82 DULIN, Jake 6 Unattached 6:54.24 -
8 83 Eisenacher, Aiden 8 Unattached 6:55.14 -
9 85 King, Kaiden   Eagles 7:23.50 -
  Ritenour, Brent 8 Unattached NT -
  Moser, Michael   Fort Wayne Striders NT -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 40 Ahrens, Kody   Unattached 5:10.45 -
2 62 Newman, Josh SR Rantoul 5:34.94 -
3 63 Taylor, Hayden 8 Unattached 5:35.21 -
4 64 Williams, Blaise FR Unattached 5:35.42 -
5 66 Kinzle-Gorman, Hunter 8 Unattached 5:39.09 -
6 67 Morehead, Link   Northeast Indiana Track Club 5:41.50 -
7 68 Harris, Jonah JR Unattached 5:43.05 -
8 69 Oswalt, Kasen FR Unattached 5:44.38 -
9 70 Mansojer, Sied Anthony SO Lakewood 5:46.48 -
10 71 Hanson, Nick JR Rantoul 5:50.54 -
11 72 Walker, Noah   Blue Devil TC 5:53.41 -
12 73 Carnes, Keaton   Brownsburg Distance RC 5:55.61 -
13 77 Fetters, Montgomery   Northeast Indiana Track Club 6:21.94 -
14 81 Barnes, Paul   Northeast Indiana Track Club 6:44.28 -
15 84 Cantu, Aidan   Warrior Distance Project 7:09.00 -
16 86 Villegas, Carlos   Northeast Indiana Track Club 7:35.20 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 37 Hefty, Matthias   BTC 5:08.75 -
2 45 Palmer, Evan SO Unattached 5:15.22 -
3 46 Randle, Sam JR Unattached 5:16.68 -
4 48 Worden, Vincent   BTC 5:18.86 -
5 49 Shull, Brett   Unattached 5:18.91 -
6 51 Shields, Blaise   BTC 5:20.43 -
7 52 Burrell, Eli FR Black Robe 5:20.48 -
8 53 Cordes, Isaiah 8 Wabash Track Club 5:21.33 -
9 54 Bright, Adam SR Unattached 5:21.56 -
10 55 Shipley, Xavier   Northeast Indiana Track Club 5:22.09 -
11 56 Conner, Ty FR Westfield 5:23.00 -
12 58 Enyeart, Cooper FR Unattached 5:24.50 -
13 60 Church, Ezra 7 Wabash Track Club 5:25.88 -
14 61 Sardines, Hunter   Brownsburg Distance RC 5:27.67 -
15 65 Craig, Carter   Northeast Indiana Track Club 5:38.33 -
  Smith, Timmy FR The Spartan Project NT -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 24 Dell, Dominick SO Unattached 4:57.47 -
2 27 Pacunas, Aiden JR Rantoul 5:01.15 -
3 28 Silcox, Elijah SO Unattached 5:01.41 -
4 31 Slough, Sam SR Unattached 5:03.02 -
5 33 Markle, Sam JR Unattached 5:06.24 -
6 34 Lovelace, Drew JR Westfield 5:06.63 -
7 35 Schmidt, Samuel SR Westfield 5:06.93 -
8 36 Morrison, Luke JR Unattached 5:07.94 -
9 38 Tipping, Anderson SR Metamora Evergreen 5:09.44 -
10 39 Mohler, Owen FR Westfield 5:09.63 -
11 42 Beuchel, Tyler SO Unattached 5:12.30 -
12 43 Church, Jonas FR Wabash Track Club 5:13.18 -
13 44 Johnson , Reeves JR Unattached 5:13.28 -
14 50 Beuchel, Gregory SO Unattached 5:19.52 -
15 59 Uncheselu, Antonio FR Unattached 5:24.73 -
  Wilhelm, Eli JR Rantoul NT -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 10 Sutter, Pablo   Fort Wayne Striders 4:42.43 -
2 12 Dillon, Tyler SO Unattached 4:50.24 -
3 13 Arnos, Kathy JR Unattached 4:50.32 -
4 14 Kelley, Nathan SR Rantoul 4:51.10 -
5 15 Klopfenstein , Samuel JR Unattached 4:52.31 -
6 17 Hinkley, Gavin SO Unattached 4:52.92 -
7 23 Glasgo, Hank JR Unattached 4:55.85 -
8 25 Haas, Brandon   Brownsburg Distance RC 4:59.61 -
9 26 Weaver, Noah   Unattached 5:00.54 -
10 29 Cummings, William JR Westfield 5:02.33 -
11 30 Burney, Alex SR Unattached 5:02.49 -
12 32 Mekki, John   Northeast Indiana Track Club 5:05.85 -
13 41 Wright, Aidan SR Westfield 5:10.69 -
14 47 Cooper, Ayden SO The Spartan Project 5:18.70 -
15 57 Stewart, Owen   Northeast Indiana Track Club 5:23.84 -
  Moor, Alec SO NOBLESVILLE NT -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Burrell, Ezra JR Black Robes 4:27.38 -
2 2 Thirunavukkarasu, Krishna SR Unattached 4:31.21 -
3 3 Sloffer, Preston SR Unattached 4:32.37 -
4 4 Roberts , Anthony SR Club 212 4:37.11 -
5 5 Smith, Evan SR Unattached 4:39.31 -
6 6 VanGessel, Carter   BTC 4:39.80 -
7 7 Thomas, Owen SR Morgan Township 4:39.95 -
8 8 Sillaway, Drew SR Unattached 4:40.15 -
9 9 Lohman, Robert SR Unattached 4:41.95 -
10 11 Dell, Decatur SR Unattached 4:49.92 -
11 16 Nier, Luke SR Unattached 4:52.73 -
12 18 Blackburn, Jacob JR Unattached 4:53.11 -
13 19 Gilhooly, William FR Unattached 4:53.70 -
14 20 Neireiter, Wyatt JR Unattached 4:53.79 -
15 21 Lindsay, Caleb SR Unattached 4:54.27 -
16 22 Kiplinger, Nicholas SR Unattached 4:55.66 -