2020 WL Individuals Date: 03-06-20   Venue: Purdue-Lambert FH - West Lafayette, IN
Boys 400m Dash
Finals: Heat #1|10|11|12|13|14|15|16|17|18|19|2|20|21|3|4|5|6|7|8|9

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 60 Aina, Bayo   Sullivan (Chicago) 1:06.11 -
2 66 Gould, Nataz JR Lafayette Jefferson 1:07.32 -
3 68 Kim, David JR Lafayette Jefferson 1:09.01 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 43 Spencer, Jalaun SO Lafayette Jefferson 1:01.78 -
2 61 Miller, Jaeden FR Lafayette Jefferson 1:06.15 -
3 63 Williams, Alfonzo SO Lafayette Jefferson 1:06.85 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 24 Vasquez, Kadin FR Milford 58.16 -
2 56 Walker, Jerremy SO Lafayette Jefferson 1:03.43 -
  Walker, Kee'Don SO Lafayette Jefferson DQ -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 51 Mason, Jayshawn FR Lafayette Jefferson 1:02.74 -
2 69 Campbell , Damarion FR Thea Bowman Academy 1:10.70 -
  Dixon, Daerion SO Thea Bowman Academy DQ -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 46 Redd, KeJuan JR Sullivan (Chicago) 1:02.32 -
2 65 Neal, Kameron FR Armstrong 1:07.26 -
3 67 Goulding, Josh SO Armstrong 1:08.39 -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 52 Hoover, James JR McCutcheon 1:03.09 -
2 57 Herbert, Lawrence SO Sullivan (Chicago) 1:05.36 -
3 64 Hillian, Bryce FR Roncalli 1:07.16 -
4 70 Spencer, Trenton SO Armstrong 1:10.86 -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 40 Karlsen, Sivert SR Taylor 1:00.69 -
2 50 Rabb, Ethan SO Armstrong 1:02.65 -
3 54 Harbers, Josh FR Roncalli 1:03.41 -
4 62 Shaner, Evan SO Milford 1:06.62 -
Finals: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 32 Arseneau, Hudson SR Watseka 59.45 -
2 37 Odle, Thomas JR Seeger 1:00.28 -
3 58 Lobdell, Treymone SO Thea Bowman Academy 1:05.52 -
Finals: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 34 Clauss, Cale JR Milford 59.48 -
2 42 Bowman, Blaine SO Roncalli 1:01.22 -
3 45 Marten, George FR Roncalli 1:02.05 -
4 53 Orellana, Fernando SO Watseka 1:03.29 -
Finals: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 27 Woodward, Ty SO McCutcheon 58.28 -
2 33 O'Connor, Dan SO Roncalli 59.46 -
3 47 Komolafe, Kazeem FR Sullivan (Chicago) 1:02.37 -
4 49 Myers, Brent JR Fountain Central 1:02.53 -
Finals: Heat #11

Place Overall Name Year Team Time Score
1 28 Strong, Elija FR Harrison (West Lafayette) 58.39 -
2 36 Adams, Dan JR Fountain Central 1:00.06 -
3 59 Sautter, Will FR West Lafayette 1:05.83 -
Finals: Heat #12

Place Overall Name Year Team Time Score
1 25 Ceber, David FR Sullivan (Chicago) 58.23 -
2 31 Kirkman, Greg JR Roncalli 59.00 -
3 35 LaRouche, Dominic SO Roncalli 59.56 -
4 48 Kolar, Alex FR West Lafayette 1:02.40 -
Finals: Heat #13

Place Overall Name Year Team Time Score
1 16 Folkers, Drew SO West Lafayette 56.93 -
2 23 Custer, Quin SO West Lafayette 58.09 -
3 30 Salazar, Henry SO Lafayette Jefferson 58.43 -
4 38 Ambrose, Lorenzo SO Thea Bowman Academy 1:00.45 -
Finals: Heat #14

Place Overall Name Year Team Time Score
1 18 Hodge, Henry SR West Lafayette 57.08 -
2 22 Johnson, Dwayne JR Sullivan (Chicago) 57.77 -
3 41 Koktsidis, Geo SO Hobart 1:00.97 -
Finals: Heat #15

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Wheat, Josh SR Roncalli 55.44 -
2 11 Woodruff, Joseph SR Roncalli 55.84 -
3 14 Perry, Deshon SR Thea Bowman Academy 56.44 -
4 17 Johnson, Saul SR Thea Bowman Academy 57.01 -
Finals: Heat #16

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Miller, Pierre JR Leo 55.43 -
2 13 Downey, Andrew SR West Lafayette 56.16 -
3 39 Mukhopadhyay, Arko FR West Lafayette 1:00.67 -
Finals: Heat #17

Place Overall Name Year Team Time Score
1 10 Tienda, Scotty FR Brownsburg 55.75 -
2 12 Carr, Sam SR Roncalli 56.05 -
3 21 Blakes, Khalil JR Leo 57.69 -
Finals: Heat #18

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Montes De Oca, Jahir SO Lafayette Jefferson 54.90 -
2 9 Rider, Brice SO West Lafayette 55.55 -
3 20 Perez, Mark JR Hobart 57.56 -
4 44 Davidson, Rayion SO Leo 1:01.93 -
Finals: Heat #19

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 Moore, Darrion SR Thea Bowman Academy 56.70 -
2 29 Lipson, Aundray JR Thea Bowman Academy 58.42 -
3 54 Hancock, Tyler SO Brownsburg 1:03.41 -
Finals: Heat #20

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Bradshaw, Pete SO Western 54.34 -
2 8 Ruiz, Julian JR Hobart 55.54 -
3 26 Ward, Damen JR Leo 58.24 -
Finals: Heat #21

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Diemer-McKinney, Haiden SO Brownsburg 52.48 -
2 2 Stenberg, Noah JR West Lafayette 52.78 -
3 7 Hughes, Daniel SR McCutcheon 55.51 -
4 19 Prince, Justin JR Thea Bowman Academy 57.42 -