Thunder Open Date: 02-22-20   Venue: Trine-Indoor Track - Angola, IN
Men's 800m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Gibson, Reece SR Indiana BLAST 2:00.36 -
2 2 DuBois, Bennett   Lawrence Cylones 2:00.82 -
3 3 Stuckey, Keagan SR Spartan Project 2:02.68 -
4 4 Kropf, Drake SR Indiana BLAST 2:03.89 -
5 8 Lantz, Eli   Summit City Vault Club 2:08.10 -
6 28 Johnson, Jeremy SO Unattached 2:22.18 -
  Bell, Kiefer   TEAM running2win NT -
  Steury, Izaiah   Hornet Track Club NT -
  Carpenter, Remington JR Unattached NT -
  Simcox, Maximilian SR Fort Wayne Striders NT -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Adair, Dan SO Indiana BLAST 2:04.71 -
2 6 Fuelling, Isaac   Northern Indiana Field Runners 2:06.21 -
3 11 McMann, Bryce JR Northridge 2:09.76 -
4 14 Bullock, Travis   Lawrence Cylones 2:12.03 -
5 17 Prater, Shawn   Summit City Vault Club 2:13.15 -
6 20 Bentz, Luke JR Indiana BLAST 2:14.00 -
7 26 Sheline, Carter   Oski Wa Wa TC 2:17.52 -
  Davison, Beck   Hornet Track Club NT -
  Carpenter, Spencer JR Unattached NT -
  Bronson, Mhalicki SR Defiance NT -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Jackson, Connor   Team Bird 3 2:07.91 -
2 9 Campbell, Gavin SR Leesburg Fairfield 2:09.34 -
3 15 Schlegel, Karsten SO Indiana BLAST 2:12.34 -
4 16 Ortiz, Leandro   212 Track Club 2:13.01 -
5 18 Krug, Jack   Lawrence Cylones 2:13.20 -
6 19 Sikorski, Cole   Team Bird 3 2:13.23 -
7 21 Ruiz Cruz, Kevin SR 212 Track Club 2:14.02 -
8 22 Schlegel, Kalen SR Indiana BLAST 2:14.43 -
9 25 Strouder, Dylan   Summit City Vault Club 2:15.52 -
  Schramm, David SR Elkhart Christian Academy NT -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 10 Smith, Evan SO Fort Wayne Striders 2:09.64 -
2 12 Roberts, Anthony   212 Track Club 2:10.38 -
3 13 McIntire, Braeden   BTC 2:11.71 -
4 23 Baltazard, Chryzor   Team Bird 3 2:14.82 -
5 24 wiseman, atticus JR Unattached 2:15.09 -
6 32 Bueno, Luis JR Elkhart Christian Academy 2:26.27 -
7 36 Jagger, Cameron JR Unattached 2:29.28 -
8 37 Smith, Jackson SO Unattached 2:29.52 -
9 40 Hardy, Blake   Team Bird 3 2:30.99 -
  Venneman, Matthew   Lawrence Cylones NT -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 27 Nix, Brendan FR Fort Wayne Striders 2:18.37 -
2 29 Valencia, Cris   Team Bird 3 2:22.66 -
3 30 Hahn, Miles   Indiana BLAST 2:23.92 -
4 31 Palmer, Konner   LTC 2:23.94 -
5 34 Troncoso, Christian   212 Track Club 2:26.74 -
6 35 Koch, Ollie   Hornet Track Club 2:28.27 -
7 41 Hinkley, Gavin   Hornet Track Club 2:31.21 -
8 42 Davis, Antwan   Oski Wa Wa TC 2:32.25 -
9 43 Bruick, Harrison   Hornet Track Club 2:33.12 -
  Burney, Alex   Hornet Track Club NT -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 33 Miller, David 8 Unattached 2:26.53 -
2 38 Tipping, Anderson SO Metamora Evergreen 2:29.87 -
3 39 McIntire, Jaren   BTC 2:30.24 -
4 44 Godzisz, Matthew   212 Track Club 2:34.61 -
5 45 Vergon, Jon JR Lakewood Park Christian 2:37.00 -
6 46 Stephens, Jake SO Defiance 2:40.10 -
7 47 Kruse, Braeson FR Lakewood Park Christian 2:40.13 -
8 48 Elwood, Jeremy FR Lakewood Park Christian 2:46.18 -
  Grube, Blake SO Bryan NT -
  Begly, Lucas   LTC NT -