IWU HSR Qualifier #2 Date: 03-07-20   Venue: Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
Women's 60m Hurdles
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6|7

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Gietl, Camryn SR Zionsville 9.54 -
2 2 Wormuth, Lindsey SR Noblesville 9.72 -
3 5 Langley, Karli SO Harrison (West Lafayette) 10.03 -
4 6 Davis, Jada-Marie SO Harrison (West Lafayette) 10.11 -
5 7 Hoard, Morgan SO Avon 10.19 -
6 14 Boehm, Haley JR Westfield 10.72 -
7 16 Gittings, Ambria SO Logansport 10.87 -
8 19 Getz, Leanna SR Harrison (West Lafayette) 10.89 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Neargardner, Emma SO Eastbrook 9.90 -
2 4 Yoder, Maddy JR Fairfield 10.01 -
3 8 Haffner, Kennedy SO Zionsville 10.24 -
4 9 Schultze, Alaina SO Hamilton Heights 10.32 -
5 11 Fitch, Lauren SO Avon 10.65 -
6 31 Hickson, Khalidah SO Richmond 11.40 -
7 47 Sutton, Liberty JR Logansport 12.85 -
  Sullivan, Shea SR Zionsville DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 10 Maley, Mariah JR East Noble 10.50 -
2 18 Ball, Maggie JR Southwood 10.88 -
3 20 Weiss, Aumrie SO Plymouth 10.90 -
4 23 Jordan, Ashton JR East Noble 10.96 -
5 26 Sandys, Lauren JR Noblesville 11.10 -
6 37 Jordan, Danyelle FR East Noble 11.67 -
7 41 Shelton, Caroine JR Columbia City 11.86 -
  Sullivan, Sophia FR Carmel DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 McIntosh, Sayla JR Muncie Central 10.80 -
2 22 Dedaker, Aubree JR Maconaquah 10.93 -
3 24 Biddle, Carlee JR Oak Hill 10.97 -
4 25 VanDermark, Reagan JR Carmel 11.02 -
5 27 Siefert, Charis SR Noblesville 11.19 -
6 35 Zimmerman, Raychl SO Westfield 11.47 -
7 40 Hurst, Grace FR Columbia City 11.84 -
8 42 Chellis, Camden SO Eastbrook 12.03 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 20 Klopfenstein, Gabbi FR Woodlan 10.90 -
2 28 McAlexander, Kait FR Woodlan 11.20 -
3 32 Ames, Rilynn FR Plymouth 11.43 -
4 32 Olyer, Abby JR Mississinewa 11.43 -
5 36 Snow, Alyssa FR Avon 11.53 -
6 38 Zerbe, Mary SR Mississinewa 11.71 -
7 43 Keirn, Lucy FR Plymouth 12.04 -
  Ressler, Abigail JR Columbia City DQ -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 11 Kitson, Kara SR Fairfield 10.65 -
2 13 Randolph, Bethany FR Penn 10.71 -
3 38 Klopfenstein, Sydney SR Woodlan 11.71 -
4 46 Harmon, Lara SR Mississinewa 12.65 -
5 49 Oliver, Annika JR North Miami 13.27 -
6 50 Greer, Molly SO Monroe Central 14.83 -
7 51 Ballschmidt, Kalista SO Wabash 15.33 -
8 52 Amburgey, Lexi JR North Miami 17.00 -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 16 Dean, Bella FR Frankton 10.87 -
2 29 Armour, Taryn SO Monroe Central 11.38 -
3 29 Houghton, Susan SO Goshen 11.38 -
4 34 Vidmar, Chylee JR Goshen 11.46 -
5 44 Boggs, Abbie FR Wabash 12.14 -
6 45 Omovudu, Layla FR Goshen 12.59 -
7 48 Schwier, Lauren FR Penn 13.09 -
  Turna, Manroop FR Penn DNS -