2020 Indiana Track Club HS Open Date: 02-15-20   Venue: Indiana-Gladstein FH - Bloomington, IN
Girls 400m Dash
Finals: Heat #1|10|11|12|13|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Freilinger, Chloe JR Assumption 59.32 -
2 2 Sullivan, Zoe   WC Track Club 59.92 -
3 7 Allen, Alexandra   Louisville Collegiate 1:01.95 -
4 15 Delgado, Bella SO Cin. Sycamore 1:03.28 -
5 24 DeGroote, Corynn SO West Vigo 1:04.96 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Abram, Hadley SR Unattached 59.94 -
2 10 Sowinski, Mary Bea   BCTC 1:02.29 -
3 20 Davis, Amiyah   Unattached 1:03.80 -
4 22 Thomas, Taylor   WC Track Club 1:04.56 -
5 27 Pitts, Kaylah   Unattached 1:05.51 -
6 63 Welker, Dusty 8 West Vigo 1:16.86 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Stickel, Mayan   BCTC 1:01.72 -
2 11 Bialek, Maggie   Revluc Elite 1:02.31 -
3 14 Tichenor, Darriana   WC Track Club 1:03.09 -
4 19 Ballengee, Abby SO Barr-Reeve 1:03.74 -
5 23 Clark, Kayli   Unattached 1:04.58 -
6 25 Dalton, Abby SR Carmel Distance Project 1:05.22 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Wade, Dreeanna JR Male 1:00.20 -
2 5 Roberts, Javenique SR Unattached 1:01.43 -
3 12 Lang, Willow SR Cin. Sycamore 1:02.68 -
4 13 Morrison, Marikate JR Unattached 1:02.74 -
5 17 Stickel, Miranda SR BCTC 1:03.61 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 9 Johnson, Kamaya SO Male 1:02.28 -
2 18 Storm, Taylor   Unattached 1:03.68 -
3 28 Yurt, Meredith SR North Oldham 1:05.51 -
4 32 Gibbons, Kendall SR Male 1:07.25 -
5 36 Dessaur, Amelia   BCTC 1:08.01 -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 16 Powell, Madeline JR Assumption 1:03.53 -
2 26 Haffner, Kennedy SO Zionsville 1:05.23 -
3 35 Hodges, Kalen SR Conner 1:07.92 -
4 37 Lewis, Makiaya SO Male 1:08.11 -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Lowe, Emily SO Male 1:02.26 -
2 29 Foley, Mara   BCTC 1:06.19 -
3 31 Bramer, Ryan JR North Oldham 1:06.94 -
4 33 Mehrotra, Ayala   Louisville Collegiate 1:07.46 -
5 41 Hopper, Alison SO Conner 1:08.61 -
Finals: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 38 Neubacher, Alyssa JR Assumption 1:08.31 -
2 48 Schilmiller, Madison FR Corydon Central 1:10.99 -
3 50 Bailey, Emma SO Corydon Central 1:11.97 -
4 51 Perez, Liliana FR Corydon Central 1:11.99 -
5 57 Nickerson, Bailey SR Fern Creek 1:13.55 -
Finals: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 30 Bouldin, Sophie SO Assumption 1:06.62 -
2 39 Ward, Tee'aira   WC Track Club 1:08.31 -
3 40 Dozier, Kamryn FR Franklin County 1:08.37 -
4 43 Jerome, Sophie SO Assumption 1:09.58 -
5 45 Dierken, Rachel SR Assumption 1:10.02 -
6 47 Watkins, Aasha   WC Track Club 1:10.35 -
Finals: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 21 Moore, Chiara JR Cin. Sycamore 1:04.29 -
2 34 Porter, Rachel SO Assumption 1:07.52 -
3 42 Domene, Lindsey SR Assumption 1:08.63 -
4 44 Love, Zion   Kentucky Elite 1:09.82 -
5 49 Voorhees, Elizabeth FR Conner 1:11.39 -
6 54 Dierken, Anna SO Assumption 1:12.69 -
Finals: Heat #11

Place Overall Name Year Team Time Score
1 46 Knox, Gabrielie FR Male 1:10.05 -
2 52 Overall, Shianne   Kentucky Elite 1:12.37 -
3 58 Ashbrook, Anna SR Assumption 1:14.59 -
4 60 Munninghoff, Ashley SO Conner 1:15.71 -
5 61 Mingus, Michelle   Kentucky Elite 1:16.14 -
6 62 Rivera-Perez, Naydelin FR Fern Creek 1:16.18 -
Finals: Heat #12

Place Overall Name Year Team Time Score
1 53 Floyd, Aishya FR Male 1:12.67 -
2 55 Herndon, Lexie   Kentucky Elite 1:12.91 -
3 56 Gaynor, Rachel JR North Oldham 1:13.07 -
4 65 Leemore, Genesis SR Male 1:29.87 -
Finals: Heat #13

Place Overall Name Year Team Time Score
1 59 Morton, Emmah FR Lloyd Memorial 1:15.69 -
2 64 Myers, Nyomi   TruElite Athletes 1:19.45 -