2020 Dartmouth Relays - High School Date: 01/11-01/12/20   Venue: Dartmouth-Leverone FH - Hanover, NH
Girls 55 M Dash
Finals: Heat #1
Semifinals: Heat #1|2
Preliminaries: Heat #1|10|11|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Miron, Caileigh SR Cohoes 7.42 10
2 2 Maclean, Ella JR Hanover 7.43 8
3 3 Leclair, Marie-Eloise SR Maisonneuve 7.46 6
4 4 Coy, Abby SR Nashua North 7.55 4
5 5 Lambright, Courtney SO O'Bryant 7.61 2
6 6 Connolly, Sydney SO Gorham 7.64 1
7 7 Dulin, Shealee JR Oyster River 7.74 -
8 8 Dahlinger, Gwenyth JR Pelham 7.80 -
Semifinals: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Leclair, Marie-Eloise SR Maisonneuve 7.38  
2 3 Miron, Caileigh SR Cohoes 7.39  
3 6 Lambright, Courtney SO O'Bryant 7.58  
4 9 Nadig, Jennifer JR Oyster River 7.74  
5 12 Daly, Nora SR Melrose 7.76  
6 13 Hinckley, Eleanor JR Hartford 7.78  
7 15 Girard, Megan SR Maisonneuve 7.84  
8 16 Waite, Sarah SR Concord 7.84  
Semifinals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Maclean, Ella JR Hanover 7.52  
2 4 Coy, Abby SR Nashua North 7.52  
3 5 Connolly, Sydney SO Gorham 7.58  
4 7 Dahlinger, Gwenyth JR Pelham 7.68  
5 8 Dulin, Shealee JR Oyster River 7.73  
6 10 Vance, Mary JR Merrimack 7.74  
7 11 James, Raia SR Burnt Hills-Ballston Lake 7.76  
8 14 Simione, Claudia SR Lebanon 7.81  
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Miron, Caileigh SR Cohoes 7.61  
2 15 Simione, Claudia SR Lebanon 7.83  
3 17 Kunysz, Grace SO Exeter 7.86  
4 39 Marino, Mallory SO Weymouth 8.07  
5 45 Atkins, Kamille FR Keene 8.16  
6 60 Papa, Amy FR St. Mary Bay View 8.39  
7 65 Connolly, Fiona SR Austin Prep 8.44  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Maclean, Ella JR Hanover 7.54  
2 8 Girard, Megan SR Maisonneuve 7.77  
3 11 Dahlinger, Gwenyth JR Pelham 7.78  
4 33 Coulborn, Justine SO Keene 8.02  
5 49 Pare, Nathalie JR Oyster River 8.21  
6 61 O'Brien, Madison SR Springfield 8.40  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Leclair, Marie-Eloise SR Maisonneuve 7.33  
2 14 Vance, Mary JR Merrimack 7.82  
3 21 Josselyn, Gretchen JR Hartford 7.91  
4 41 Vaillancourt, Lea FR College Durocher 8.12  
5 53 Seeley-Angus, Jamaica SR Scotia-Glenville 8.26  
6 64 Myers, Pearl JR St. Johnsbury Academy 8.43  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Lambright, Courtney SO O'Bryant 7.69  
2 22 Moore, Nevaeh JR Gorham 7.93  
3 27 Etienne, Siobhan SO Weymouth 7.95  
4 30 Camire, Sandryne FR Heritage 7.96  
5 35 Hansen, Carly JR Mt. Mansfield 8.06  
6 51 George, Kiran FR Newton North 8.23  
7 56 Stever, Mikayla SR Rivendell 8.30  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 12 Daly, Nora SR Melrose 7.79  
2 22 Hickey, Maeghan SO Guilderland 7.93  
3 27 Shortte, Jedidiah SR South Glens Falls 7.95  
4 54 Kantor, Morgan FR Lebanon 8.27  
5 57 Ossoff, Samantha SR Concord 8.34  
6 67 Pridell, Anna JR AuSable Valley 8.53  
7 73 Bonilla, Andrea SR Newton North 8.83  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Coy, Abby SR Nashua North 7.61  
2 18 Crosier, Rebecca SR Mt. Anthony 7.88  
3 19 Koroma, Johanna SR Merrimack 7.89  
4 55 Belizaire, Tanisha 8 O'Bryant 8.29  
5 59 Menard, Emma FR College Durocher 8.38  
6 62 Mendez, Desiree SO St. Johnsbury Academy 8.42  
7 69 Zahid, Manel FR Somerville 8.56  
8 77 Spiska, Natalie FR St. Dominic 9.77  
Preliminaries: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Connolly, Sydney SO Gorham 7.69  
2 24 Davis, Olivia FR Saranac 7.93  
3 25 Quinn, Kaleigh JR St. Mary Bay View 7.93  
4 32 Neil, Raye SR Exeter 8.00  
5 37 Lugon, Kim SO Framingham 8.06  
6 52 Quirk, Caroline FR Concord 8.25  
7 58 Clervil, Laura SR Somerville 8.36  
8 71 Clark, Grace JR St. Johnsbury Academy 8.58  
Preliminaries: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 10 James, Raia SR Burnt Hills-Ballston Lake 7.78  
2 20 Keegan, Hailey SO Melrose 7.90  
3 29 Slusser, Reilly JR Hartford 7.96  
4 38 Lambrecht, Leah JR Champlain Valley 8.07  
5 66 Smith, Alexius SO Cohoes 8.46  
6 68 Belisle, Maly SO Heritage 8.54  
7 70 Burr, Emma SO Keene 8.57  
8 80 Janeczko, Alexa FR St. Dominic 11.89  
Preliminaries: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 9 Nadig, Jennifer JR Oyster River 7.77  
2 12 Waite, Sarah SR Concord 7.79  
3 31 Albanese, Jenna SR Austin Prep 7.99  
4 36 Thomson, Ava JR Guilderland 8.06  
5 43 Boisvert, Keelan SR Melrose 8.16  
6 48 Magre, Isabelle JR Newton North 8.19  
7 75 Mutti, Sophia SO St. Mary Bay View 8.97  
8 78 Sanso, Nattilie JR Thetford Academy 10.15  
Preliminaries: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Dulin, Shealee JR Oyster River 7.73  
2 26 Mallette, CHristine JR South Glens Falls 7.94  
3 42 Letourneau, Sarah-Maude SO Boise High School 8.14  
4 47 Thomas, Peiper SR Hanover 8.18  
5 63 Odom, Sydney JR Burnt Hills-Ballston Lake 8.42  
6 72 Okorie, Kelechi FR Nashua North 8.63  
7 76 Prescott, Sophie SO Thetford Academy 9.27  
  Lavelle, Sydney SO Exeter FS  
Preliminaries: Heat #11

Place Overall Name Year Team Time Score
1 16 Hinckley, Eleanor JR Hartford 7.83  
2 33 Molly, Murray JR Gorham 8.02  
3 40 Fruscio, Nevia FR Guilderland 8.09  
4 44 Seaman, Abby SO South Glens Falls 8.16  
5 46 Esmay, Ava JR Mt. Mansfield 8.17  
6 50 Hemmerdinger, Cassie SR Pelham 8.22  
7 74 Darrah, Kathy FR Thetford Academy 8.83  
8 79 Hayder, Mayram FR St. Dominic 10.67