2020 Indiana Runner Distance Showcase Date: 02-22-20   Venue: Wabash-Knowling FH - Crawfordsville, IN
Women's 1 Mile Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 Dixon, Brooke SR Brownsburg 5:10.10 -
2 Liddle, Ashlyn SR Bluegrass United 5:10.91 -
3 Liddle, Sydney SR Floyd Central 5:11.23 -
4 Newell, Brianna FR Columbus North 5:16.09 -
5 mitchell, maria JR Unattached 5:16.44 -
6 christie, annie JR Unattached 5:17.10 -
7 Kennedy, Sophia FR Park Tudor 5:17.92 -
8 Keesling, Leah SR Randolph Southern 5:18.64 -
9 Barnett, Mackenzie JR Columbus North 5:19.83 -
10 Gallagher, Bridget FR Guerin Catholic 5:20.29 -
11 Settle, Anna   Zionsville 5:23.80 -
12 Baker, Lily FR Columbus North 5:23.90 -
13 Reichard, Sophie SR Noblesville 5:23.92 -
14 Parker, Abby JR Unattached 5:23.95 -
15 Greiner, Lilli SR Unattached 5:24.39 -
16 Allen, Margaret   Zionsville 5:32.17 -
17 Aurand, Grace SR Unattached 5:32.52 -
18 bates, phoebe SR Unattached 5:37.75 -
19 McAndrews, Lily SR Unattached 5:50.28 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Shaw, Brenna JR New Palestine 5:26.23 -
2 McKinney, Audrey SR Unattached 5:31.17 -
3 Fry, Madison SR Unattached 5:32.26 -
4 Barker, Erica SR Seton Catholic 5:34.66 -
5 Klaus, Julie FR Columbus North 5:40.16 -
6 Edwards, Mary   Central North 5:40.27 -
7 Hazelrigg, Paige FR Noblesville 5:40.56 -
8 Douglas, Madeline JR Unattached 5:40.71 -
9 Liddle, Emily FR Bluegrass United 5:42.69 -
10 Meza, Jessica FR Columbus North 5:44.95 -
11 Burgin, Katie SR Unattached 5:45.19 -
12 Hupp, Emma SR North Oldham 5:46.58 -
13 Coates, Sarah JR Westfield 6:02.37 -
14 Schnick, Makenna JR PC Running Project 6:10.56 -
  Zellers, Ava JR Westfield DNS -
  Casner, Kaylin SR New Palestine DNS -
  Mann, Kendall JR New Palestine DNS -
  Wall, Isabella   NOVA TC DNS -
  Gamble, Mollie SR Unattached DNS -
  Hupp, Emma   North Hardin DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Tezera, Rahiwa   Central North 5:36.72 -
2 Hiatt, Mallory   Zebra Pride Running Club 5:37.35 -
3 Barton, Lily SR Terre Haute South Vigo 5:40.76 -
4 Crowley, Lila FR Heritage 5:40.94 -
5 Calloway, Madilyn   Zebra Pride Running Club 5:45.31 -
6 Trompen, Emma JR Westfield 5:46.00 -
7 Brady, Isabella   Zionsville 5:46.04 -
8 Klinglesmith, Sydney FR Westfield 5:47.85 -
9 Andres, Paige   ELAM 5:48.09 -
10 Eaton, Brynna SR Noblesville 5:50.02 -
11 Curtis, Kyla SR Westfield 5:57.19 -
12 Kovacs, Rachel 8 Westfield 5:57.60 -
13 Monnett, Lily JR American Speed 5:57.89 -
14 Perry, Madisyn FR Columbus North 6:02.41 -
15 Houck, Morgen JR Westfield 6:04.25 -
16 Click, Chole JR Noblesville 6:08.19 -
17 Gongwer, Grace   Zionsville 6:09.55 -
  Stahl, Sophie JR Noblesville DNS -
  Flesvig, Kyra SO Unattached DNS -
  Wall, Juliana   NOVA TC DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Dickman, Julianna JR Heritage 5:52.39 -
2 Kolb, Caroline   ELAM 5:58.74 -
3 Trapp, Megan   Northeast Striders 6:06.43 -
4 Nees, Abigail FR American Speed 6:09.33 -
5 Matthiessen, Lily JR North Oldham 6:09.77 -
6 Maharas, Elisabeth   NOVA TC 6:13.10 -
7 Barnett, Olivia 7 Westfield 6:13.84 -
8 Rose, Lydia SO North Oldham 6:13.93 -
9 Walsh, Chloe JR Unattached 6:15.56 -
10 Bucher, Peyton   PC Running Project 6:15.96 -
11 Osterling, Taylor   Zionsville 6:17.15 -
12 Gaynor, Rachel JR North Oldham 6:17.74 -
13 Rakowski, Audrey   PC Running Project 6:19.78 -
14 Herring, Camryn 8 Westfield 6:20.64 -
15 Slover, Sarah FR Westfield 6:29.43 -
16 Gayor, Rachel   North Hardin 6:34.76 -
  Sturwold, McKenzie SO Unattached DNS -
  Rose, Lydia   North Hardin DNS -
  Abramson, Maya   NOVA TC DNS -
  Mtthiessen, Lily   North Hardin DNS -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Bradley, McKendyll   Zebra Pride Running Club 6:12.41 -
2 Westdyke, Angelina   NOVA TC 6:14.15 -
3 Treibic, Eran FR Franklin Community 6:17.04 -
4 Burkhead, Kayleigh   Northeast Striders 6:17.29 -
5 Smith, Liz 8 Westfield 6:18.37 -
6 Ochoa, Araceli   Zebra Pride Running Club 6:19.27 -
7 Harvey, Lydia FR New Castle 6:19.51 -
8 Bode, Elena   Zebra Pride Running Club 6:38.19 -
9 Cowger, Ava   PC Running Project 6:39.39 -
10 Cannedy , Ava   Zebra Pride Running Club 6:39.83 -
11 McKnight, Kelsey JR Bullitt Central 6:42.66 -
12 Sluys, Sydney SR Columbus North 6:43.13 -
13 Flaherty, Kelsey   ELAM 6:48.69 -
14 Woods, Margaret FR Franklin Community 6:52.39 -
15 Abriani, Lina 8 Westfield 6:56.83 -
16 Ford, Alivia JR Western 7:02.79 -
17 Thompson, Emma SO Western 7:03.56 -
18 Johnson, Chelsea   NOVA TC 7:27.83 -
  Lashure, Olivia   Unattached DNS -
  Geiger, Daphanie FR American Speed DNS -