2020 Indiana Runner Distance Showcase Date: 02-22-20   Venue: Wabash-Knowling FH - Crawfordsville, IN
Men's 800m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Frey, Alex   Panther Track Club 1:59.10 -
2 2 Beene, Jacob JR Westfield 1:59.50 -
3 3 Littrell, Carson SR Columbus North 2:01.95 -
4 4 Childers, Mason JR Warthan Track Club 2:02.71 -
5 6 Costelow, Drew FR Unattached 2:04.66 -
6 8 Gillard, Jack SR Unattached 2:05.54 -
7 9 Duggan, Jordan JR Unattached 2:05.98 -
8 15 Speitel, Tyler SR Den Bavis 2:06.72 -
9 16 Riley, Jahn SR Unattached 2:07.35 -
10 25 Clark, Cooper   Warrenton Running Club 2:10.03 -
11 30 Konow, Elias SR Unattached 2:10.64 -
12 31 Pflanz, Rick   Unattached 2:10.67 -
13 62 Harris, Joe JR Westfield 2:18.54 -
  Whitaker, Devon SR New Palestine DNS -
  Rigdon, Blake SR Apollo DNS -
  Szemethy, Nicholas JR Apollo DNS -
  Lesher, Dalton SO Bullitt Central DNS -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Springborn, Josh JR Westfield 2:04.40 -
2 7 Gastineau, James JR Lemrac 2:05.18 -
3 10 Bruce, Griffin SO Vilardo Track Club 2:06.06 -
4 11 Mendez, Mateo FR Columbus North 2:06.20 -
5 13 Guthrie, Clayton FR Columbus North 2:06.54 -
6 18 Loh, Justin SR Smootsdell AC 2:08.68 -
7 22 Steed, Garrett   ELAM 2:09.73 -
8 24 Morales, Max   North Hardin 2:10.00 -
9 26 O'Neill, Griffin   Smootsdell AC 2:10.38 -
10 27 Miller, Josh SR Unattached 2:10.54 -
11 33 Woosley, Wade JR Floyd Central 2:10.96 -
12 35 Heagy, Connor SO Lemrac 2:11.08 -
13 41 Smith, Isaiah FR Unattached 2:12.06 -
14 43 Bogdajewicz, Robby JR Westfield 2:12.55 -
15 47 Wadas, Joel SR Unattached 2:13.58 -
16 53 Pearson, Nick   ELAM 2:16.08 -
  Adams, Anthony JR Terre Haute North Vigo DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 12 Sloan, Myles   ELAM 2:06.46 -
2 14 Myers, Ben SR Lemrac 2:06.67 -
3 20 Streib, Henry SR Vilardo Track Club 2:09.16 -
4 29 Sams, Carson SR New Palestine 2:10.59 -
5 34 Chastain, Ethan SR Rushville Consolidated 2:10.97 -
6 42 Balagtas, Henry SO West Lafayette 2:12.10 -
7 44 McNeany, Noah SR Unattached 2:13.11 -
8 45 Davis, Jackson JR Columbus North 2:13.44 -
9 48 Grueninger, Max   Panther Track Club 2:14.08 -
10 49 Pillai, Janan FR Unattached 2:14.86 -
11 50 Smith, Micah SR Greenfield-Central 2:15.16 -
12 52 Momodu, Ernest JR Unattached 2:15.74 -
13 65 Mazhandu, Raphael SO Unattached 2:19.08 -
14 73 Saude, Levi JR West Vigo 2:21.68 -
15 74 Groth, Johnathon SO Unattached 2:21.87 -
16 77 stuelpe, charlie FR Lemarc 2:23.25 -
17 83 Groth, Jeremy SO Unattached 2:27.66 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 17 Micho, Cole SO Westfield 2:07.47 -
2 21 McCarty, Hayden JR Terre Haute North Vigo 2:09.29 -
3 23 Blue, Tre   North Hardin 2:09.82 -
4 28 Hildenbrand, Trent   ELAM 2:10.56 -
5 37 Damer, Michael SR Potter's Bridge Athletic Club 2:11.46 -
6 38 Essley, Max   Zionsville 2:11.63 -
7 39 Rink, Evan JR Westfield 2:11.89 -
8 51 Monnier, Grant JR Unattached 2:15.34 -
9 54 Cuevas, Alex FR Den Bavis 2:16.22 -
10 55 Walls, Samuel FR Bullitt Central 2:16.36 -
11 58 Bacon, Keith JR Rushville Consolidated 2:17.51 -
12 60 Dao, Branson   Eastside TC 2:17.83 -
13 61 Ackerman, Josh SR New Palestine 2:17.84 -
14 63 Gaeta, Angel SO Lafayette Jefferson 2:18.74 -
15 67 Thompson, Vincent   ELAM 2:20.14 -
16 70 Stone, Tre   Indy FREAKS Track Club 2:20.58 -
17 76 Albrecht, Andrew   Zionsville 2:22.80 -
18 79 Strain, Hunter   Clay County TC 2:24.28 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 19 Kukiewicz, Josh   PC Running Project 2:08.98 -
2 32 Kinnaman, Bryce FR Greenfield-Central 2:10.86 -
3 36 Hottell, Kellen FR Columbus North 2:11.17 -
4 39 Kirby, Garrett SR Warthan Track Club 2:11.89 -
5 46 Taylor, Omar   Warrior Distance Project 2:13.55 -
6 56 Jothirajah, Pranav JR Lemrac 2:16.64 -
7 57 Littrell, Wil SO Columbus North 2:17.42 -
8 59 Fairman, Neil FR Lemrac 2:17.53 -
9 63 Cebalo, Andrew FR Lemrac 2:18.74 -
10 66 Geary, Christian SO Unattached 2:19.86 -
11 69 Call, Levi SO Noblesville 2:20.40 -
12 72 Christerson, Caleb   ELAM 2:21.08 -
13 75 Booth, Owen SR Lemrac 2:22.29 -
14 80 Masters, Dakota   Warrenton Running Club 2:24.41 -
15 82 Vieceli, Anthony JR Noblesville 2:27.24 -
16 92 Weber, Abram   Zionsville 2:42.68 -
17 94 Albrecht, Joel   Zionsville 2:47.40 -
  kottkamp, Kale SR Benton Central DNS -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 68 Smith, Patrick   BCTC 2:20.39 -
2 71 Sotelo, Daniel   ELAM 2:20.84 -
3 78 Smith, Blake   Warrenton Running Club 2:24.26 -
4 81 Piotrowski, Bernie   Ben Davis 2:25.75 -
5 84 Lovelace, Drew FR Westfield 2:28.37 -
6 85 Sullivan, Luke FR Westfield 2:28.98 -
7 86 Sanders, Evan SO Lemrac 2:29.28 -
8 87 Padmanabhan, Kaushal SO Columbus North 2:32.27 -
9 88 Green, Zion   Northeast Striders 2:32.81 -
10 89 Troy, Tyler FR LaPorte Slicers 2:35.70 -
11 90 Chandler, Luke FR Columbus North 2:38.15 -
12 91 Sluys, Dylan SO Columbus North 2:41.66 -
13 93 Heathcotte, Sam   Evansville Speedsters 2:46.90 -
14 95 Krodel, Isaac 7 Rushville Consolidated 2:48.33 -
15 96 Lifferth, Alex FR Columbus North 2:55.54 -
  Ratliff, Austin JR Apollo DNS -
  Fry, Alex FR Apollo DNS -