2020 Indiana Runner Distance Showcase Date: 02-22-20   Venue: Wabash-Knowling FH - Crawfordsville, IN
Men's 3,200m Run
Finals: Heat #1|2|3

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Christofanelli, Genesio SR Unattached 9:23.49 -
2 2 Rushton, Paul SR Vilardo Track Club 9:41.37 -
3 3 Guthrie , Uriah SR Unattached 9:42.85 -
4 4 Stamm, Paul JR Cardinal Ritter (Indianapolis) 9:43.88 -
5 5 Garrett, Ty   Center Grove 9:45.82 -
6 6 Walsdorf, Peter JR Marian Central Catholic 9:47.17 -
7 7 Curnutt, Brayden JR Panteras AC 9:49.63 -
8 8 Stohr, Andy JR Columbus North 9:55.85 -
9 9 Meister, Alec SR West Lafayette 10:00.65 -
10 10 Havens, Connor SR Unattached 10:01.03 -
11 11 Means, Alec SO Danville IN Distance Project 10:03.36 -
12 12 Johnson, Eli SR Floyd Central 10:03.49 -
13 13 Bland, Dylan JR Southridge High School 10:05.56 -
14 14 Russell, Logan JR Unattached 10:06.84 -
15 15 Smith, Tyler JR Westfield 10:07.20 -
16 16 Koning, Kyler JR Westfield 10:07.25 -
17 17 Brisben , A.J. SR Unattached 10:09.95 -
18 18 Maharas, Ethan SR Smootsdell AC 10:12.13 -
19 21 Bye, Keith   Eastside TC 10:18.62 -
20 24 Barnett, Joe SR Westfield 10:22.30 -
21 25 Owings, Seth JR Floyd Central 10:23.11 -
22 26 Mitsch, Matthew   Yorktown Running Club 10:23.48 -
23 33 Raymond, Cole SO Unattached 10:38.51 -
  Hobbeheydar, Sam FR Columbus North DNS -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 19 Butts, Corbin   Clay County TC 10:14.48 -
2 20 Dixon, Nathaniel SR Vilardo Track Club 10:15.44 -
3 22 West, Zander SO Unattached 10:18.91 -
4 23 Arthur, Liam SO Warthan Track Club 10:21.23 -
5 27 Sarkovics , Connor SO Unattached 10:27.48 -
6 28 Bennett, Stuart   Clay County TC 10:27.56 -
7 29 Borders, Nicholas SR Unattached 10:29.57 -
8 30 McWilliams, Justin JR Floyd Central 10:31.53 -
9 32 Sasser, Kevin   Eastside TC 10:37.09 -
10 34 Vanderveen, Vincent SO Unattached 10:38.76 -
11 35 McManus, Brad SR Westfield 10:39.19 -
12 36 Barnett, Josh SO Westfield 10:39.62 -
13 37 Wills, Gabe JR Columbus North 10:40.19 -
14 38 Norrick, Eli SO Unattached 10:40.55 -
15 39 Helton, Matthew   Zionsville 10:43.18 -
16 40 Saberniak, Anthony JR Unattached 10:47.53 -
17 41 Hulsman, Harrison FR Unattached 10:48.29 -
18 42 Hartman, Jacob   Eastside TC 10:52.44 -
19 45 Dixon, Cole SR Rushville Consolidated 10:52.87 -
20 47 Talbert, Jake SR Unattached 10:56.75 -
21 52 Pham, Nolan JR Unattached 11:01.20 -
22 56 Woolery, Nate SR Unattached 11:33.85 -
  Packard, Joseph JR Panteras AC DNS -
  Beck, Brendan   ELAM DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 31 Woehler, Max SO Westfield 10:33.44 -
2 43 LaCosse, Clay SO Unattached 10:52.53 -
3 44 Stanley, Kyle SO Rushville Consolidated 10:52.71 -
4 46 Browne, Trey SR Terre Haute South Vigo 10:53.48 -
5 48 Besinger, Evan SO Westfield 10:58.05 -
6 49 Harber, Luke   Yorktown Running Club 10:58.91 -
7 50 Presser, Ernest SO Greenfield-Central 10:59.91 -
8 51 Guenin, Gage JR Greenfield-Central 11:00.00 -
9 53 Glomski, Noah   Warrenton Running Club 11:01.42 -
10 54 Weber, Abram   Zionsville 11:19.50 -
11 55 Krodel, Caleb JR Rushville Consolidated 11:31.86 -
12 57 Stateler, Bryce SO West Vigo 11:36.14 -
13 58 Eaton, Garion JR Noblesville 11:37.10 -
14 59 Bright, Adam SO Greenfield-Central 11:37.68 -
15 60 Thiel, Tucker   Clay County TC 11:40.87 -
16 61 Weaver, Noah JR Unattached 11:42.83 -
17 62 Martinez, Kevin   Smootsdell AC 11:44.29 -
18 63 Nigh, Austin JR Greenfield-Central 11:49.05 -
19 64 Hardin, Jacob   Northeast Striders 11:54.00 -
20 65 Cox, Benjamin SO Unattached 12:01.39 -
21 66 McIntyre, Nathan SR Terre Haute South Vigo 12:09.51 -
22 67 Kennedy, Brice SO Unattached 12:41.50 -
  Reinhart, Mark   Zionsville DNS -
  Bokmeyer, William   Zionsville DNS -