2020 Indiana Runner Sprint Showcase Date: 02-22-20   Venue: Wabash-Knowling FH - Crawfordsville, IN
Men's 55m Dash
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|10|11|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Pimentel, Silas (Sil) SR Unattached 6.39 -
2 2 Riley, Jahn SR Unattached 6.50 -
3 3 Manneh, Emmanuel   Eastside TC 6.52 -
4 4 Tunsil, Samuel JR New Albany Track Club 6.53 -
5 5 cummings, Kalen SO Unattached 6.55 -
6 6 Wooden, Bryan   Smootsdell AC 6.61 -
7 7 Collins, Luke SO Floyd Central 6.73 -
8 8 Murdock, Jaiye   Panther Track Club 6.74 -
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 12 Williams, Clayton SO Bullitt Central 6.71  
2 16 Rogers, Kyron   Evansville Speedsters 6.77  
3 36 Tuberosa, Trenton JR Terre Haute South Vigo 6.97  
4 50 Woener, Zach   Zionsville 7.18  
  Baugher, RJ   Yorktown Running Club DNS  
  Durrett, Antwon   Eastside TC DNS  
  Pratt, Gage JR Unattached DNS  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Pimentel, Silas (Sil) SR Unattached 6.46  
2 20 Hutslar, Zac SO Floyd Central 6.80  
3 22 Moore, Eric SR Ben Davis 6.81  
4 24 Mull, Jaxon   Revluc Elite 6.83  
5 38 Jakresky, Noah   Smootsdell AC 6.98  
6 57 Kasozi, Christopher   Smootsdell AC 7.27  
7 69 Cawi, Lauer   Zionsville 7.64  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 cummings, Kalen SO Unattached 6.58  
2 11 Evans, Brayden SR Unattached 6.70  
3 15 Colquitt, John SO Brownsburg 6.76  
4 24 Hall, Joe SO Unattached 6.83  
5 34 Smith, Malcolm   Indy FREAKS Track Club 6.93  
6 68 Cosby, Xavier SO Unattached 7.57  
  Courtney, Hunter JR Springs Valley DNS  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Riley, Jahn SR Unattached 6.44  
2 6 Murdock, Jaiye   Panther Track Club 6.62  
3 13 Broadwater, Peyton   Panther Track Club 6.72  
4 32 Harmon, Kyle   Zionsville 6.91  
5 38 Miles, Kayin JR Bloomington Hugh School North 6.98  
6 58 Flinn, Sawyer JR Unattached 7.32  
7 61 Pyne, Liam   Zionsville 7.42  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 17 Waltz, Gavin SR Brownsburg 6.78  
2 27 Akers, DeWitt   Unattached 6.87  
3 40 Roach, Eli FR West Vigo 6.99  
4 45 Asekunowo, Jerry   Panther Track Club 7.10  
5 53 Guillaume, Sawyer   Evansville Speedsters 7.22  
6 56 Quandee, George   Zionsville 7.25  
7 66 Greathouse, Marcus   Tiger Treadz 7.51  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 26 Hudnut, Nathan   Panther Track Club 6.84  
2 28 Laleye, Ayotunde   Smootsdell AC 6.88  
3 31 Hamilton, Aiden   Evansville Speedsters 6.89  
4 33 Canfield, Connor   Zionsville 6.92  
5 34 Duvalle, Adrian   Eastside TC 6.93  
6 51 Blades, Geordan   Smootsdell AC 7.19  
7 70 Crouch, Peyton   Yorktown Running Club 7.85  
Preliminaries: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Collins, Luke SO Floyd Central 6.63  
2 9 Bradley, Ben   Smootsdell AC 6.67  
3 14 Barbosa, Marcos JR Brownsburg 6.74  
4 19 Christy, Casey SR Unattached 6.79  
5 20 Miltz, Collin SR Shelbyville High School 6.80  
6 28 Campbell, Larry   Panther Track Club 6.88  
7 65 Cornwell, Noah JR Body In Training 7.50  
  Gray, Samuel   Unattached DNS  
Preliminaries: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Manneh, Emmanuel   Eastside TC 6.59  
2 36 Akinniranye, Sam JR Ben Davis 6.97  
3 41 Horten, Jacob   Zionsville 7.01  
4 44 Pantiere, Lajah JR Springs Valley 7.09  
5 64 Miller, Landon SR Unattached 7.49  
6 67 Green, DJ   Yorktown Running Club 7.52  
7 72 Edison, Alexander   Body Rock Health and Fitness 8.31  
  Wainscott, Noa JR Kokomo DNS  
Preliminaries: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Tunsil, Samuel JR New Albany Track Club 6.58  
2 23 Agbo, Francis SR Westfield 6.82  
3 42 Richards, Trace JR Floyd Central 7.02  
4 46 Boyd, Alexander   Body Rock Health and Fitness 7.11  
5 51 Edison JR., Charles   Body Rock Health and Fitness 7.19  
6 58 Joyce, Grant SR Westfield 7.32  
  Brown, Calvin SR Floyd Central DNS  
  Burns, Rodney   Panther Track Club DNS  
Preliminaries: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Wooden, Bryan   Smootsdell AC 6.66  
2 10 Wilson, Zemonda FR Brownsburg 6.69  
3 17 Greene, Arman   Panther Track Club 6.78  
4 46 Scheker, Diego   Zionsville 7.11  
5 49 Carson, Jordan   Panther Track Club 7.15  
6 54 Bernavil, Jayden FR Westfield 7.23  
7 60 Leinart, Will   Zionsville 7.41  
8 63 Montgomery, Emanuel FR Unattached 7.45  
Preliminaries: Heat #11

Place Overall Name Year Team Time Score
1 28 Langdon, Jake JR Unattached 6.88  
2 43 Gonzalez, Zach SR Noblesville 7.05  
3 48 Edmon, Christian SO Ben Davis 7.12  
4 54 Bates, Collin   Panther Track Club 7.23  
5 61 Stone, Josh   Zionsville 7.42  
6 71 Millspaugh, Carson   Yorktown Running Club 8.02  
  De St Jeor, Otto   Eastside TC DNS  
  McGee, Jeffrey SR Unattached DNS