Indiana Runner Indoor Opener Date: 01-25-20   Venue: Taylor-Kelser FH - Upland, IN
Men's 1,600m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Carpenter, Spencer JR Unattached 4:24.05 -
2 2 Steury, Izaiah   Hornet Track Club 4:25.88 10
3 3 Carpenter , Remington JR Unattached 4:27.16 -
4 4 Mannella, David SR Westfield 4:27.87 8
5 5 Beene, Jacob JR Westfield 4:31.26 6
6 6 Rushton, Paul SR Vilardo Track Club 4:35.90 5
7 7 Curnutt, Brayden JR Western 4:36.62 4
8 8 Smith, Tyler JR Westfield 4:39.76 3
9 10 Liepe, Austin SR Unattached 4:41.04 -
10 12 Kodrick, Jacob JR Brownsburg 4:43.56 1
11 13 Gadberry, Ian JR Terre Haute North Vigo 4:43.67 -
12 15 Franczek, Stephen SR Unattached 4:44.45 -
13 16 Ferguson , Grant SR Unattached 4:44.95 -
14 18 Huggler, Ryan SR Blossom Run Club 4:46.99 -
15 20 Smith, Evan SO Fort Wayne Striders 4:47.52 -
16 23 Springborn, Josh JR Westfield 4:51.02 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 9 Grider, Matt   Unattached 4:39.97 -
2 11 Chapman, Thomas   Clay County TC 4:42.82 2
3 14 Maharas, Ethan SR Smootsdell TC 4:43.84 -
4 17 Avery, PJ JR Unattached 4:46.08 -
5 19 Butts, Corbin   Clay County TC 4:47.52 -
6 22 Woehler, Max SO Westfield 4:50.82 -
7 24 Bailey, Nolan SO WarthanTrack Club 4:51.50 -
8 25 bradshaw, toby JR Fall Creek Running Club 4:52.51 -
9 26 Bogdajewicz, Robby JR Westfield 4:52.83 -
10 28 Mullenix, Carter   Clay County TC 4:53.54 -
11 29 Urtel, Owen JR Lemrac 4:53.62 -
12 34 Barnett, Josh SO Westfield 4:55.23 -
13 35 Grant, Jcim   Clay County TC 4:55.51 -
14 37 McManus, Brad SR Westfield 4:58.70 -
15 40 Prochaska , Joshua   Unattached 5:02.57 -
  Hall, Austin SO Columbia City Eagles DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 21 Bruce, Griffin SO WarthanTrack Club 4:49.23 -
2 27 Arthur, Liam SO Warthan Track Club 4:53.07 -
3 30 Eifert, Liam FR Unattached 4:54.18 -
4 31 Leedke, Charles FR Unattached 4:54.39 -
5 32 brissey, alec   Unattached 4:54.60 -
6 33 Callahan, Caleb SR Wabash 4:54.86 -
7 36 Sutter, Pablo   Indiana BLAST 4:55.93 -
8 38 Besinger, Evan SO Westfield 4:59.21 -
9 39 Burney, Alex   Hornet Track Club 4:59.73 -
10 42 Neff, Tyler FR Unattached 5:07.74 -
11 45 Lawrence, Bradley JR Unattached 5:12.13 -
12 47 Dugger, Caleb JR Noblesville 5:15.83 -
13 48 Stolzfus, Bryan JR Kokomo 5:16.63 -
14 65 Call, Levi SO Noblesville 5:29.23 -
15 70 Bragg, Jacob FR Noblesville 5:36.02 -
  Humbles, Ayden JR New Castle Chrysler DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 41 Niebbia, Fernando SR Unattached 5:05.95 -
2 43 Nier, Luke SO Unattached 5:09.60 -
3 44 Flynn, Owen FR Westfield 5:09.71 -
4 46 Schmidt, Samuel SO Westfield 5:12.24 -
5 50 Geary, Christian SO Unattached 5:18.19 -
6 54 Koch, Ollie   Hornet Track Club 5:20.12 -
7 55 Weis, Parker JR Noblesville 5:21.20 -
8 56 Eaton, Garion JR Noblesville 5:21.33 -
9 57 Slater, Hank   Clay County TC 5:21.80 -
10 59 Hinkley, Gavin   Hornet Track Club 5:25.55 -
11 60 Thomas, JP SR Unattached 5:25.64 -
12 62 Fanelli, Vincent   Unattached 5:27.68 -
13 72 Burns, Ashton FR Noblesville 5:36.59 -
14 80 Hapenny, Zach   Clay County TC 5:43.56 -
15 83 Adams, Simon FR Noblesville 5:49.67 -
16 89 Jackson, Mason FR Noblesville 6:19.17 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 49 Ferreri, Owen 8 Westfield 5:17.36 -
2 51 Seibert, Kyle SR Franklin County 5:18.54 -
3 52 heckman, carson FR The Spartan Project 5:18.79 -
4 53 Clifford, Will SO Westfield 5:19.65 -
5 58 Delaney, Sean SO Cathedral High School 5:23.86 -
6 61 Loiselle, Jack SO Westfield 5:27.35 -
7 64 Haney, Caleb 6 Westfield 5:28.08 -
8 67 Cox, Benjamin SO Unattached 5:33.95 -
9 69 Douthit, Caub SO Westfield 5:35.95 -
10 71 Close, Wiley   Yorktown Running Club 5:36.27 -
11 74 Lovelace, Drew FR Westfield 5:37.34 -
12 81 Krisch, Owen FR Westfield 5:46.09 -
13 85 Nelson, Andrew SR New Castle Chrysler 5:52.92 -
  Hoskins, Michael FR Franklin County DNS -
  Means, Abraham 8 Danville Disntance Project DNS -
  Wittenberg, Isaiah 8 Unattached DNS -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 63 Porter, Ian 8 Westfield 5:28.02 -
2 66 Leon , Jacob SO Unattached 5:31.91 -
3 68 Mallon, Connor FR Unattached 5:35.12 -
4 73 Thiel, Tucker   Clay County TC 5:37.33 -
5 75 Williams, Paul 8 Westfield 5:38.15 -
6 76 Wax, J.D. FR Noblesville 5:38.72 -
7 77 Mohler, Owen 7 Westfield 5:40.64 -
8 78 Sulewski, Anthony 8 Westfield 5:40.97 -
9 79 Green, Zion   Body Rock Health and Fitness 5:41.09 -
10 82 Bricker, Joshua 8 Southern Wells 5:47.71 -
11 84 Kruse, Braeson FR Lakewood Park Christian 5:51.65 -
12 86 Cordova, Bryce 5 Unattached 5:56.98 -
13 87 Mallon, Lucas 7 Unattached 6:02.82 -
14 88 Elwood, Jeremy FR Lakewood Park Christian 6:13.33 -
15 90 Propst, Connor   Clay County TC 6:25.42 -
  Moya, Ward   Unattached DNS -
  Kitchin, Wesley 6 Unattached DNS -
  Barker, Erica SR Seton Catholic DNS -