LC HSR Qualifier #1 Date: 03-06-20   Venue: ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
Men's 60m Dash
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|2|3|4|5|6

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Barnett, Cortaveon SR Lawrence Central 6.97 -
2 2 Burns, Rodney SR North Central (Indianapolis) 7.03 -
3 3 Collins, Luke SO Floyd Central 7.06 -
4 4 CUMMINGS, KALEN   Pike 7.08 -
5 5 Means, Shiloh SR Indianapolis Cathedral 7.10 -
6 6 Bradley, Ben JR Avon 7.11 -
7 7 Boyd, Isaiah SR Lawrence Central 7.11 -
8 8 Moore, Eric SR Ben Davis 7.24 -
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Burns, Rodney SR North Central (Indianapolis) 7.00  
2 3 CUMMINGS, KALEN   Pike 7.04  
3 17 Hutslar, Zac SO Floyd Central 7.36  
4 18 Thomas, Jordan SR Indianapolis Cathedral 7.38  
5 20 Howard, Khalil SO Warren Central 7.40  
6 27 Scott, Mason JR Plainfield 7.52  
7 39 Terry, Adrian JR Covenant Christian (Indpls) 7.93  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Barnett, Cortaveon SR Lawrence Central 7.00  
2 11 Schatzle, Jacob SO Franklin County 7.32  
3 12 Richardson , Curtis SR Indianapolis Bishop Chatard 7.33  
4 18 Allen, Tanner JR Greenwood Community 7.38  
5 23 Thomas, Kyeem SR Franklin Central 7.42  
6 29 Schaub, Avery SR Indian Creek 7.63  
7 38 Keller, Elijah FR Herron 7.86  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Collins, Luke SO Floyd Central 7.09  
2 5 Means, Shiloh SR Indianapolis Cathedral 7.11  
3 14 Coffey, Gage JR Covenant Christian (Indpls) 7.34  
4 16 Akinniranye, Sam JR Ben Davis 7.35  
5 21 Bolen, Jackson JR Indianapolis Bishop Chatard 7.40  
6 24 Toe, Samuel JR Franklin Central 7.43  
7 30 SANDERS, TYREL   Pike 7.66  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 Tschaenn, Hunter JR Franklin County 7.35  
2 26 Durrett, Antwon JR Warren Central 7.45  
3 31 Haessig, Ethan JR Greenwood Community 7.66  
4 32 Hill, Cameron SR Danville Community 7.71  
5 33 Lundell, James SR Bloomington South 7.73  
6 37 Mickens, Nate FR Herron 7.85  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Boyd, Isaiah SR Lawrence Central 7.17  
2 8 Moore, Eric SR Ben Davis 7.19  
3 13 Lucas, Corbin JR Plainfield 7.34  
4 22 Schubert, Chandler SR Danville Community 7.41  
5 34 Covington, Myles JR Switzerland County 7.75  
6 35 Hogan, Brayon SR Southport 7.76  
7 36 Wooden, Bryan SR Avon 7.76  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Bradley, Ben JR Avon 7.16  
2 9 Greene, Arman SR North Central (Indianapolis) 7.23  
3 10 Haag, Evan JR Southport 7.27  
4 24 Jones, Chrisean SO Lawrence Central 7.43  
5 28 Lacanienta, Jacob JR Bloomington South 7.60  
6 40 Brown, Dathan SR Switzerland County 8.30