LC HSR Qualifier #1 Date: 03-06-20   Venue: ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
Women's 60m Dash
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|2|3|4|5|6

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Blue, Skylynn SR North Central (Indianapolis) 7.54 -
2 2 Herbert, Taylor JR Lawrence Central 7.55 -
3 3 Reese, Ailliyah SR Lawrence Central 7.83 -
4 4 Prince, Amani FR Southport 7.95 -
5 5 Mintze, Myjah SR Indianapolis Cathedral 7.96 -
6 6 Awosanya, Modupe SO Southport 7.99 -
7 7 Kearns, Alanna SR Lawrence Central 8.00 -
8 8 Parchman, Alexis JR Indianapolis Cathedral 8.05 -
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Herbert, Taylor JR Lawrence Central 7.87  
2 6 Awosanya, Modupe SO Southport 8.07  
3 10 Bailey, Janae FR North Central (Indianapolis) 8.17  
4 20 Mauntel, Claudia SO Franklin County 8.57  
5 24 Handy, Claire SO Greenwood Community 8.67  
6 25 Washam, Emily JR Franklin Central 8.68  
7 28 Price, Ali SO Herron 8.77  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Blue, Skylynn SR North Central (Indianapolis) 7.65  
2 4 Prince, Amani FR Southport 7.99  
3 12 Sullivan, Zoe SR Warren Central 8.18  
4 17 Myers, Aubrey JR Herron 8.37  
5 22 Buels, Brianna FR Indianapolis Bishop Chatard 8.60  
6 26 Semer, Racquel JR Floyd Central 8.70  
  Peralta, Diana FR Crispus Attucks Medical Magnet NT  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Mintze, Myjah SR Indianapolis Cathedral 8.07  
2 15 Abram, Hadley SR Bloomington North 8.25  
3 23 Schafer, Elizabeth SO Covenant Christian (Indpls) 8.62  
4 28 Gragg, Kennedy FR Franklin Central 8.77  
5 32 Holland, Jacala SO Warren Central 8.83  
6 33 Roberts, Raegan SO Greenwood Community 8.97  
7 36 OLIVER, HAYALA   Danville Community 9.47  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Kearns, Alanna SR Lawrence Central 8.04  
2 10 O'Day, Sarah SR Plainfield 8.17  
3 13 Francis, Ella SO Bloomington North 8.19  
4 18 Meyer, Katelyn SR Franklin County 8.46  
5 34 Booker, Kyla FR Pike 9.01  
6 35 Taylor, Carli SO Danville Community 9.20  
7 37 Flanders, Brooklyn FR Switzerland County 9.51  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Reese, Ailliyah SR Lawrence Central 7.88  
2 19 Alexander, Tesa SR Indian Creek 8.55  
3 21 Roberts, Riley SR Bloomington South 8.58  
4 30 Whitney, Kara SR Covenant Christian (Indpls) 8.78  
  Peacock, Amanda SR Switzerland County DNS  
  Burkmire, Olivia JR Plainfield DNS  
  Hardin, Shelby JR Floyd Central DNS  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Parchman, Alexis JR Indianapolis Cathedral 8.07  
2 9 Miller, Janiyah SR Pike 8.11  
3 14 Norfolk, Laci JR Lawrence Central 8.25  
4 16 Davis, Amiyah JR Bloomington South 8.36  
5 27 Laney , Aniyah JR Indianapolis Bishop Chatard 8.74  
6 31 Vanette, Lissy SR Indian Creek 8.78  
  Hoover, Jada FR Crispus Attucks Medical Magnet NT