East Central Indoor Invitational Date: 03-02-19   Venue: East Central - St. Leon, IN
Boys 55m Dash
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Cavins, Peyton SO Milan 7.08 -
2 7 Colassaco, Braylind FR Connersville 7.26 -
3 10 Binion, Dillon SO South Ripley 7.33 -
4 14 Tschaenn, Hunter SO Franklin County 7.39 -
5 15 Riffle, Isaiah JR Batesville 7.39 -
6 38 Markland, Blake JR Lawrenceburg 7.98 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Hornbach, Alex SR East Central 6.97 -
2 2 Gouldner, Keiton SR East Central 6.97 -
3 6 Woods, Joey SR Greensburg 7.18 -
4 8 Guthrie, Dalton JR South Dearborn 7.30 -
5 21 Howard, Tyler SR Franklin County 7.55 -
6 44 Gotts, Josh FR South Ripley 8.18 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 18 Dobbins-Parks, Cameron FR Connersville 7.43 -
2 20 Kinnard, Marshall JR Lawrenceburg 7.53 -
3 22 Haskamp, Samuel SR Batesville 7.57 -
4 24 Branstetter, Rudy FR Connersville 7.58 -
5 36 Cutter, Dalton SO Rising Sun 7.94 -
6 47 Rose, Aaron FR South Ripley 8.34 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Perkins, Erik SO East Central 7.17 -
2 9 Pavy, Vincent SR Greensburg 7.33 -
3 11 Whitelock, Bailey SO South Dearborn 7.33 -
4 17 Woods, Jalen SO Greensburg 7.43 -
5 41 Radcliff, Brogan FR Rising Sun 8.13 -
6 43 Hamilton, Chase FR Batesville 8.17 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Ludwig, Chase JR East Central 7.14 -
2 19 Sizemore, Colten SO Connersville 7.51 -
3 26 Gilmour, Aiden FR Lawrenceburg 7.59 -
4 34 Gabbard, Ethan FR Lawrenceburg 7.94 -
5 35 Thompson, Tanner FR Greensburg 7.94 -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 12 Dick, Timmy JR South Dearborn 7.36 -
2 29 Bedel, Austin FR South Dearborn 7.70 -
3 31 Marshall, Harvey JR Franklin County 7.79 -
4 49 Sittloh, Samuel SR Batesville 8.49 -
5 50 Turney, Hayden FR Connersville 8.51 -
6 51 Grace, Nick SO Lawrenceburg 8.72 -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 13 Hornbach, Luke FR East Central 7.37 -
2 23 Stewart, Matthew FR Greensburg 7.57 -
3 25 Pierce, Luke FR Lawrenceburg 7.58 -
4 33 Simons, Balou FR Franklin County 7.93 -
5 37 Clark, Astin JR South Dearborn 7.95 -
6 39 Ross, Brandon SR South Dearborn 8.04 -
Finals: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 16 Wilson, Connor SR East Central 7.41 -
2 28 Jones, Liam SR East Central 7.67 -
3 30 Noel, Cole JR East Central 7.78 -
4 42 Beaver, Blake SO Connersville 8.14 -
5 52 Copeland, Sam SO Rising Sun 8.87 -
6 53 Pettigrew, Mason FR South Dearborn 8.98 -
Finals: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 27 Westerfeld, Sam FR Franklin County 7.66 -
2 31 Sohns, Hunter FR East Central 7.79 -
3 40 Kuhn, Brayden SO East Central 8.12 -
4 45 Clements, Caleb FR Franklin County 8.25 -
5 46 Higgenbotham, Joey FR Franklin County 8.31 -
6 48 Carr, Jack FR East Central 8.35 -