Lawrence Central HSR Qualifier #3 Date: 03-08-19   Venue: ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
Men's 60m Dash
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|2|3|4|5|6|7|8

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Wills, Joseph SR Lawrence North 7.04 -
2 2 Large, Ryker SO New Palestine 7.14 -
3 3 Jacobs, Gage SR Plainfield 7.17 -
4 4 Powell, Capone   Ben Davis 7.18 -
5 5 Booker, Trevon SR Lawrence Central 7.21 -
6 6 Purcell, Roman   Warren Central 7.24 -
7 7 Curothers, JayQuan JR Ben Davis 7.29 -
8 8 Lewis, Darius SR Ben Davis 7.34 -
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 9 Gunn, John SR Floyd Central 7.32  
2 16 Jones, Harold SR Lawrence North 7.37  
3 23 Aaron, Mark JR Indianapolis Scecina Memorial 7.57  
4 24 Spalding, Tyrell SR Jeffersonville 7.58  
5 36 Summers, Joshua SO Herron 7.76  
6 44 Cannon, Kenneth   Lawrence Central 7.91  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Large, Ryker SO New Palestine 7.20  
2 4 Booker, Trevon SR Lawrence Central 7.21  
3 25 Pantiere, Lajah SO Springs Valley 7.59  
4 27 West, Armand JR Herron 7.60  
5 28 Pohl, Jordan JR Jeffersonville 7.62  
6 47 Byrne, Levi SR Franklin Community 8.00  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Curothers, JayQuan JR Ben Davis 7.30  
2 18 Spriggs, Daniel SR Beech Grove 7.45  
3 38 Corya, Jared JR Jennings County 7.79  
4 43 Strietelmeier, Drew SR Mooresville 7.90  
5 49 Mullins, Ray SO Franklin Community 8.10  
6 50 Boyd, Isaiah JR Lawrence Central 8.15  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 9 Barnett, Cortaveon   Lawrence Central 7.32  
2 20 Peters, Rob   Ben Davis 7.55  
3 22 Washington, Teron JR Beech Grove 7.57  
4 32 Minnett, Carter SO Plainfield 7.69  
5 41 Hogan, Brayon JR Southport 7.84  
6 52 Strickland, Logan SO Jennings County 8.58  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Lewis, Darius SR Ben Davis 7.26  
2 12 Jackson, Jaylen SO Lawrence Central 7.34  
3 14 Massie, Damon SO Warren Central 7.36  
4 29 Mohammad, Barr SR Tindley 7.63  
5 33 Tweedy, Jordan JR Southport 7.72  
6 35 Wade, Sevion   Lawrence Central 7.76  
7 38 Adeyonu, Tony JR North Central (Indianapolis) 7.79  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Wills, Joseph SR Lawrence North 7.17  
2 15 Garrett, Reon SR Ben Davis 7.36  
3 17 Wright, Wenkers SO Floyd Central 7.42  
4 21 Allen, Tanner SO Greenwood Community 7.55  
5 40 Brown, Devy   Lawrence Central 7.82  
6 45 Harrow, Marcellus   Lawrence Central 7.92  
7 51 Worth, Spencer JR New Palestine 8.29  
Preliminaries: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Jacobs, Gage SR Plainfield 7.12  
2 11 Gouldner, Keiton SR East Central 7.33  
3 19 Peters, Chris   Ben Davis 7.49  
4 30 Carlisle, Lee SO Heritage Christian 7.64  
5 31 Jennings, Deryc SR Tindley 7.65  
6 42 Loper, Michael SO Greenwood Community 7.88  
7 46 Matthews, Charles   Lawrence Central 7.96  
Preliminaries: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Powell, Capone   Ben Davis 7.24  
2 6 Purcell, Roman   Warren Central 7.26  
3 13 Hornbach, Alex SR East Central 7.35  
4 26 Ward, Jaden SO North Central (Indianapolis) 7.59  
5 34 Thomas, Joshua SO Indianapolis Scecina Memorial 7.73  
6 37 Hunter, Wyatt SO Mooresville 7.78  
7 48 Bullock, Travis   Lawrence Central 8.02  
8 Edwards, Cedrick JR Warren Central 7.26