Lawrence Central HSR Qualifier #3 Date: 03-08-19   Venue: ARC-Indianapolis - Indianapolis, IN
Men's 60m Hurdles
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|2|3|4|5|6

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Patton, Nick SR Greenwood Community 8.37 -
2 2 Shepler, Will SR Lawrence North 8.64 -
3 3 Studer, Malachi JR East Central 8.72 -
4 4 Allen, Stenoree SR Lawrence Central 8.74 -
5 5 Fagnon, Dona JR Ben Davis 8.76 -
6 6 Gipson, Trent JR Ben Davis 8.82 -
7 7 Goins, Paul SO Lawrence Central 8.91 -
8 8 Sledge, Devon SR Southport 9.77 -
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Goins, Paul SO Lawrence Central 9.04  
2 Vu, Ricky FR North Central (Indianapolis) 9.48  
3 Gritt, Josh JR Southport 9.52  
4 Sheffler, Keegan SO Plainfield 10.02  
5 Dwyer, Jack SO Herron 10.64  
6 Gregory, Quenton SO Franklin Community 11.74  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Fagnon, Dona JR Ben Davis 8.90  
2 Sledge, Devon SR Southport 9.11  
3 Nelson, Drew SO Jeffersonville 9.62  
4 Diallo, Thierno SO North Central (Indianapolis) 9.72  
5 Denbrook, Jackson   Plainfield 10.51  
6 Hueston, Greg FR Franklin Community 12.24  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Studer, Malachi JR East Central 8.81  
2 Gipson, Trent JR Ben Davis 8.88  
3 Bush, Maliek FR Jeffersonville 10.06  
4 Richart, Aaron SO Beech Grove 10.94  
5 Oldham, Dom JR Mooresville 11.28  
6 Peacock, Levi JR Jennings County 11.38  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Allen, Stenoree SR Lawrence Central 8.67  
2 Hutto, Talon JR Floyd Central 9.19  
3 Turentine, Mark JR Warren Central 9.76  
4 Richardson, Taran JR Tindley 10.08  
5 Royster, Danny FR Lawrence North 10.21  
6 Cruse, Andrew SO Greenwood Christian 11.36  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Shepler, Will SR Lawrence North 8.81  
2 Jones, Tyler FR Warren Central 9.76  
3 Wilson, Connor SR East Central 9.79  
4 Greenup, Ashton SR Mooresville 10.16  
5 Leonard, Ryan SO Jennings County 10.97  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 Patton, Nick SR Greenwood Community 8.56  
2 Middlebrook, Tavon SR Indianapolis Scecina Memorial 9.21  
3 Lynn, Jackson FR Linton-Stockton 9.74  
4 Brooks, Ayden SO Beech Grove 10.45  
5 Rudolph, Christian SO New Palestine 11.59