IWU HSR Qualifier #3 Date: 03-09-19   Venue: Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
Men's 60m Dash
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Burnett, Zaimar SO Marion 7.14 -
2 2 Parker, Colton SO Carmel 7.21 -
3 6 Lawrence, Plez FR Kokomo 7.39 -
4 14 Simoneau, Aidan SO Carmel 7.52 -
5 31 Stamps, Khalid SO Marion 7.75 -
6 33 Kania, Alex SO Carmel 7.78 -
  Gibson, William SR Decatur Central DNS -
  Thomas, Christian JR Decatur Central DNS -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Caldwell, Kamron SR Monroe Central 7.34 -
2 8 Howey, Zack SO Northridge 7.44 -
3 9 Josza, Nate JR Hamilton Heights 7.47 -
4 13 Smith, David JR South Bend Adams 7.52 -
5 15 Grey, Tre SR South Bend Adams 7.55 -
6 22 Barnes, BJ JR Rochester Community 7.66 -
7 23 Stutzman, Drew SO South Adams 7.67 -
8 42 Rogers, Jarece FR Kokomo 7.85 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 10 Porter, Jailin SR Mt. Vernon (Fortville) 7.49 -
2 11 Miles, Luke SR Mt. Vernon (Fortville) 7.49 -
3 12 Fernandes, Ryan JR Oak Hill 7.51 -
4 16 Lawson, Tristan SR Frankton 7.56 -
5 17 Jones, Troy JR Marion 7.57 -
6 21 Kirby, Xaine SR Eastbrook 7.61 -
7 27 Douglas, Tommy SR South Bend Adams 7.72 -
8 48 Defoe, Tad SR Hamilton Heights 7.92 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Binkerd, Ezekiel JR Eastbrook 7.39 -
2 19 Harvey, Josiah SO Oak Hill 7.58 -
3 28 Stephenson, Wyatt JR Eastbrook 7.73 -
4 30 Langston, Dawan JR Mt. Vernon (Fortville) 7.75 -
5 37 Furrow, Abe JR Rochester Community 7.84 -
6 40 Bixler, Braden SO South Adams 7.84 -
7 51 Little, Carter SO Maconaquah 7.97 -
8 56 Friend, Gregory SR Maconaquah 8.10 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Mead, Tabias SR Mississinewa 7.41 -
2 29 Looper, Wyatt JR Greenfield-Central 7.74 -
3 32 Johnson, Kobe SR Plymouth 7.75 -
4 34 Harrison, Luke FR Frankton 7.80 -
5 45 King, DeShawn JR Hamilton Heights 7.89 -
6 49 Merchand, Mason SR Monroe Central 7.95 -
7 50 Culbertson, Jon SR Warsaw Community 7.97 -
  Stewart, Ta'Shy FR Kokomo DNS -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Manfred, Josh JR Logansport 7.34 -
2 24 Hershberger, Tyler SO Northridge 7.68 -
3 26 Bowling, Isaac SO Norwell 7.71 -
4 35 Penny, Will SR Logansport 7.82 -
5 41 Cortes, Mario SO Warsaw Community 7.85 -
6 44 Moseley, Dominick JR Whitko 7.88 -
7 46 Walton, Braiden JR Maconaquah 7.91 -
8 54 Connor, Sebastian SR Tipton 8.06 -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 25 Lin, Danny SO Logansport 7.70 -
2 38 Carter, Peyton SR Tipton 7.84 -
3 43 Schuh, Ashton JR Whitko 7.88 -
4 46 Dunnuck, Ethan SR Wapahani 7.91 -
5 53 Shreve, Issac FR Wapahani 8.00 -
6 57 Bouslog, Landon SR Frankton 8.12 -
7 63 Gardner, Zach SR Whitko 8.32 -
8 64 Dann, Wyatt FR South Adams 8.34 -
Finals: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 18 VanMatre, Lance JR Eastern (Greentown) 7.57 -
2 20 Nolder, Dontae SR Eastern (Greentown) 7.60 -
3 39 Dane, Jacob FR Tipton 7.84 -
4 55 Baumermeister, Tristan SO Norwell 8.09 -
5 58 Rex, Caleb FR Oak Hill 8.14 -
6 61 Knisely, Skyler JR Warsaw Community 8.23 -
7 65 Welde, Daniel SO Mississinewa 8.51 -
8 66 Sweat, Nykiasyn FR Wapahani 8.72 -
Finals: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 36 Peterson, Gage JR Mississinewa 7.83 -
2 52 Downing, Zane SO Eastern (Greentown) 7.99 -
3 59 McGuire, Hudson FR Greenfield-Central 8.15 -
4 60 Robertson, Gavin FR Greenfield-Central 8.19 -
5 62 Taylor, Joe SR Norwell 8.32 -