2019 Indiana Runner Sprint Showcase Date: 02-16-19   Venue: Wabash-Knowling FH - Crawfordsville, IN
Men's 400m Dash
Finals: Heat #1|10|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 De St Jeor, Otto SO Warren Central 51.16 -
2 3 Logan, Lex SR Greenwood 51.57 -
3 5 Conard, Mitchell   Pennsgap Snappers 52.47 -
4 15 Ferrell, Isaiah JR Warren Central 54.63 -
5 18 Turentine, Mark JR Warren Central 55.68 -
6 31 Jones, Demarge SR Thea Bowman Academy 58.82 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Armstrong, Quincy JR kokomo high school 51.46 -
2 4 OBanion, Daunte SR Unattached 52.18 -
3 6 Lacy, Kyran   St. Louis Express 52.53 -
4 7 Arnold, William   Unattached 52.82 -
5 24 Raake, Zack FR Edgewood High School 57.13 -
  Bates, Raymond   American $peed DNS -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 9 Fair, Jahod SR Ben Davis 52.96 -
2 10 Lomax, Kevin   St. Louis Express 53.00 -
3 11 Williams, Stanley   St. Louis Express 53.27 -
4 14 Moody, Aaron JR Ben Davis 54.38 -
  Casey, Korbin   Panthers1801 DNS -
  Keller, Hank JR Unattached DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Schonauer, Laine SR New Palestine 52.85 -
2 13 DUVALLE, ADRIAN SO Warren Central 54.36 -
3 16 Hill, Cameron JR Danville Community 55.37 -
4 19 Little, Zach SR Floyd Central 56.01 -
5 21 Bates, Marquis JR South Bend Washington 56.60 -
  Clark, Cooper SO Princeton Community DNS -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 17 Richards, Montrell   St. Louis Express 55.41 -
2 20 Edwards, Colin SR Floyd Central 56.04 -
3 22 Smith, Gabe SR Ben Davis 56.79 -
4 25 Hutto, Talon JR Floyd Central 57.46 -
5 43 Crawford, Richard SR Lawrence North 1:01.43 -
6 46 Archie, Braeden SR Lawrence North 1:04.59 -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 12 Donaldson, Brent SR Mt. Vernon High School 54.10 -
2 23 Stout, Zane SR Greenwood Christian 56.93 -
3 27 Bullock, Jr., Jerome JR Unattached 57.95 -
4 35 Bolin, Nathan SR Edgewood 59.41 -
  Williamson, Elliott   American $peed DNS -
  Gillespie, James SR Calumet DNS -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 26 Malloy, Nathan SR Lawrence North 57.63 -
2 30 Smith, Jake   American $peed 58.13 -
3 33 Rahe, Xavier   Austin Track club 58.91 -
  Couzan, Jahsun JR Calumet DNS -
  Moll, Joseph   St. Louis Express DNS -
  Cavanaugh, Jamon   Calumet DNS -
Finals: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 28 Baker, Carston   Zionsville 58.05 -
2 34 Brewer, Cole FR Unattached 59.38 -
3 37 Blackwell, NaQuil JR Thea Bowman Academy 59.61 -
4 38 Kittrell, Aaron SR Lawrence North 59.87 -
5 39 Pearson, Emmanuel   NOVA Track Club 1:00.04 -
6 45 Raake, Grant SR Edgewood High School 1:02.64 -
Finals: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 32 Patel, Vraj SO bloomington north 58.83 -
2 36 Beikman, Josh   American $peed 59.48 -
3 40 Monnett, Nate   American $peed 1:00.15 -
4 42 Jewell, Wes 8 New Palestine 1:00.38 -
5 44 Geiger, Seth   American $peed 1:01.46 -
6 47 Blessinger, Andrew SO Edgewood High School 1:04.71 -
Finals: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 29 Stoops, Grant SR Greenwood Christian 58.08 -
2 41 Deuschle, Makenley SO Danville Warriors Track 1:00.25 -
3 48 Lancaster, Ian JR Princeton Community 1:11.25 -