2019 Indiana Runner Sprint Showcase Date: 02-16-19   Venue: Wabash-Knowling FH - Crawfordsville, IN
Women's 400m Dash
Finals: Heat #1|10|11|12|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Bell, McKenzie JR Sacred Heart 57.72 -
2 2 Williams, Cierra   WC Track Club 59.33 -
3 5 Sullivan, Zoe   WC Track Club 1:01.80 -
4 15 Frank, Danielle   St. Louis Express 1:05.05 -
5 18 Milah, Alyssa JR Edgewood High School 1:05.75 -
  Spencer, Cierra JR Unattached DNS -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Fones, Carli JR Unattached 1:00.89 -
2 4 Rinehart, Lauren JR Zionsville 1:01.08 -
3 7 Fife, Hannah JR Westfield 1:02.62 -
4 9 DeGroote, Corynn FR Indiana State Athletic Club 1:03.51 -
5 12 Thomas, Taylor   WC Track Club 1:04.00 -
6 14 Dietrick , Katie   BCTC 1:04.57 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Davis , Adari SR Lighthouse Preparatory Academy 1:02.96 -
2 11 Smith, Alison   Limberlost RC 1:03.57 -
3 13 Edwards, Chelsie   American $peed 1:04.35 -
4 21 Brisco, Grace SR Noblesville 1:06.09 -
  Sexton, Emily FR Zionsville DNS -
  Clark, Kyle 8 Unattached DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Jones-Taylor, Avery SR Princeton Community 1:01.84 -
2 10 Boyd, Adrianna   Central North 1:03.53 -
3 17 Williams, Octavia   St. Louis Express 1:05.51 -
4 20 Morrison, Marikate SO Unattached 1:05.92 -
5 24 Egunyomi, Esther   NOVA TC 1:06.77 -
6 28 Stone, Abby JR Newton 1:08.15 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 30 Phillips, Madison SO Newton 1:08.42 -
2 33 Palmer , LaBrea JR Lighthouse Preparatory Academy 1:08.77 -
3 34 Welker, Dusty   Indiana State Athletic Club 1:08.85 -
4 35 Conway, Carley JR Floyd Central 1:09.10 -
  Haarman, Mikaela SR Newton DNS -
  Andrew, Laura SO New Albany DNS -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 22 Clines, Olivia   St. Louis Express 1:06.23 -
2 40 Davis, Maliyah FR Unattached 1:09.65 -
3 43 Duffy, Rayan SO Noblesville 1:10.25 -
4 52 Moor, Amelia FR Noblesville 1:12.43 -
  Ward, Tee'aira   WC Track Club DNS -
  Thompson, Gillian FR Carmel Project DNS -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 25 Budd, Skhyler SR NOVA TC 1:06.84 -
2 27 Springer, Kaila   NOVA TC 1:06.98 -
3 48 Haffner, Kennedy FR Zionsville 1:11.61 -
  Hutchings, Meah   WC Track Club DNS -
  Semer, Racquel SO Floyd Central DNS -
  Pleasant, Keishanna   St. Louis Express DNS -
Finals: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 19 Reese, Dashanti   Central North 1:05.76 -
2 29 Blankenship, Jasmine   American $peed 1:08.19 -
3 37 Perry, Kayla   St. Louis Express 1:09.62 -
4 39 Maddox, Jadeyn   Central North 1:09.64 -
5 41 Davis, Parker SO Noblesville 1:09.78 -
  Yager, Lucy FR Newton DNS -
Finals: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 16 Kerrigan, Maddie FR Westfield 1:05.36 -
2 23 Hughes, Jimmiah   Central North 1:06.59 -
3 31 Sanders, Jaida   Central North 1:08.66 -
4 32 Boyd, Arissa   Central North 1:08.68 -
5 36 Hicks, Jaylyn   Central North 1:09.31 -
6 45 Scott, Cierra JR South Bend Washington 1:11.34 -
Finals: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 26 Wight, ASHLEY JR Unattached 1:06.94 -
2 47 Walker, Emaya   NOVA TC 1:11.52 -
3 49 Hall, Payton SO Floyd Central 1:11.78 -
4 50 Gonzalez, Vianney   WC Track Club 1:12.14 -
5 51 Shanning , Bell SR South Bend Washington 1:12.25 -
6 54 Keller, Isabelle SO Noblesville 1:13.29 -
Finals: Heat #11

Place Overall Name Year Team Time Score
1 37 Monnett, Lily   American $peed 1:09.62 -
2 44 Shelton, Diamond SR South Bend Washington 1:10.91 -
3 46 Williams, Mary   WC Track Club 1:11.46 -
4 53 Lewellen, Kylee FR Floyd Central 1:13.07 -
Finals: Heat #12

Place Overall Name Year Team Time Score
1 42 Stroud , Armani SO South Bend Washington 1:10.20 -
2 55 Winkler, Lauren JR Zionsville 1:15.19 -
3 56 Schnuck, Haley FR Heritage Hills 1:15.60 -