2019 West Lafayette Qualifier Date: 03-07-19   Venue: Purdue-Lambert FH - West Lafayette, IN
Boys 4 x 200m Relay
Finals: Heat #1|10|2|3|4|5|6|7|8|9
Finals: Heat #1
Place Overall Team Time Score
1 33 Carroll (Flora)  ( Brobst, Clark, Fincher, Richardson ) 1:55.78 -
Finals: Heat #2
Place Overall Team Time Score
1 26 Watseka  ( Fegan, Korhonen, Orellana, Schroeder ) 1:48.06 -
2 28 Carroll (Flora)  ( Ayres, Richardson, Ayres, Stankard ) 1:48.76 -
3 30 West Lafayette  ( Folkers, Martinez-Calder, Mockus, Whalen ) 1:50.24 -
Finals: Heat #3
Place Overall Team Time Score
1 22 Watseka  ( Ademi, Arseneau, Woods, Conrad ) 1:47.38 -
2 27 McCutcheon  ( Singh, Giorgio, Reyes, Castaneda ) 1:48.30 -
3 29 Rensselaer Central  ( Rodriguez, Pierson, Kidd, Wu ) 1:50.17 -
4 32 Delphi Community  ( Freeman, Lattimore, Sinks, Sinks ) 1:51.29 -
Finals: Heat #4
Place Overall Team Time Score
1 20 West Lafayette  ( Xu, Simpson, Yun, Custer ) 1:46.40 -
2 23 North Judson-San Pierre  ( Brown, Schaefer, Reedy, Barnes ) 1:47.45 -
3 25 Rossville  ( Brown, Hamilton, Medbourn, Michael-Butler ) 1:47.80 -
4 31 Milford  ( Salinas, Stock, Shanner, Wells ) 1:50.61 -
Finals: Heat #5
Place Overall Team Time Score
1 6 Harrison (West Lafayette)  ( Armstrong, Burgett, Crooks, Atisso ) 1:37.62 -
2 8 Thea Bowman Academy  ( Davis, Ambrose, Churchill, Perry ) 1:39.55 -
3 21 West Central  ( Hoover, Kottka, Fritz, Sizemore ) 1:46.64 -
4 24 Rensselaer Central  ( Green, Wright, Duncan, Grow ) 1:47.48 -
Finals: Heat #6
Place Overall Team Time Score
1 12 West Lafayette  ( Melchi, Rider, Hodge, Johnson ) 1:40.73 -
2 14 Twin Lakes  ( Cosgray, Valentine, Lashbrook, Crowther ) 1:41.00 -
3 17 Iroquois West  ( Butler, Andrade, Thorne, Gerling ) 1:43.85 -
4 18 McCutcheon  ( Sibley, Escalera, Ford, Ford ) 1:44.38 -
Finals: Heat #7
Place Overall Team Time Score
1 10 North Judson-San Pierre  ( Barnett, Greer, Reedy, Wenglarz ) 1:39.93 -
2 16 Wabash  ( Wiser, Goodwin, Henderson, Smith ) 1:43.60 -
3 19 Hamilton Heights  ( King, Ensor, Knepper, Bramel ) 1:45.59 -
Finals: Heat #8
Place Overall Team Time Score
1 4 Culver Academies  ( Mull, Barrett, Mosley, Bird ) 1:37.05 -
2 9 Clifton Central  ( Perry, Burrow, Konetski, McGill ) 1:39.72 -
3 13 Hamilton Heights  ( Defoe, Josza, Brinker, Albright ) 1:40.99 -
Finals: Heat #9
Place Overall Team Time Score
1 3 West Lafayette  ( Hazell, Stenberg, Erb, Blankman ) 1:36.50 -
2 5 Watseka  ( Cluver, Zack, Wonch, McTaggart ) 1:37.12 -
3 15 McCutcheon  ( Tucker, Hughes, Fultz, Garcia ) 1:42.06 -
Finals: Heat #10
Place Overall Team Time Score
1 1 Merrillville  ( Wood, Davis, Clark, Ragoo ) 1:35.35 -
2 2 Harrison (West Lafayette)  ( Armstrong, Sondgerath, Smith, Coffing ) 1:36.35 -
3 7 Merrillville  ( Reeves, Rogers, Tuggle, Williams ) 1:37.82 -
4 11 Lafayette Jefferson  ( Hogan, Johnson, Stepheny, Matthews ) 1:40.18 -