Indiana Runner Indoor Opener Date: 02-02-19   Venue: Purdue Fort Wayne-Hilliard Gates Center - Fort Wayne, IN
Boys 800m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 45 Zeissig, Dwayne SR Potter's Bridge Athletic Club 2:34.21 -
2 47 Clifford, Will FR Westfield 2:35.68 -
3 51 Lapenta, Connor 8 New Palestine Junior High 2:43.35 -
4 52 Redmon, Chase 7 Unattached 2:46.27 -
5 54 Dahlstrom , Lukas   TruElite Athletes 2:52.64 -
6 55 Poetz , Isaac 8 Unattached 2:53.00 -
7 56 Cates, Tyler 3 Indiana State Athletic Club 3:02.58 -
8 57 Harris, Joanh 8 New Haven 3:09.37 -
9 58 Cates, Spencer 5 Indiana State Athletic Club 3:25.05 -
10 59 Wright, Carter   Indiana State Athletic Club 3:57.02 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 33 Mroch, Jackson JR Westfield 2:24.87 -
2 38 Osborne, Solomon   Redins Track Club 2:27.32 -
3 40 Worland , Ryle   TruElite Athletes 2:29.32 -
4 42 Schiesser , Tyler   Indiana Storm Track Club 2:30.84 -
5 43 Clark, Kyle 8 Unattached 2:31.32 -
6 44 Neff, Tyler 8 The Spartan Project 2:32.49 -
7 46 Williamson, Elliott   American $peed 2:34.41 -
8 48 Garcia, Elias   Northeast Indiana Track Club 2:36.86 -
9 49 Mutlek, Haroone   Northeast Indiana Track Club 2:39.22 -
10 50 Simpson, Patrick SR Potter's Bridge Athletic Club 2:41.44 -
11 53 Horta, Jeremiah   Redins Track Club 2:46.28 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 16 Damer, Michael JR Unattached 2:16.01 -
2 17 Klein, Thomas   Fort Wayne Striders 2:16.07 -
3 22 Brown, Colin SO Unattached 2:17.53 -
4 28 Ruiz Cruz, Kevin SR 212 Track Club 2:20.42 -
5 29 McIntire, Braeden   BTC 2:22.24 -
6 30 Arnos, Andrew 8 Unattached 2:22.29 -
7 34 Nicoson, Will   212 Track Club 2:26.32 -
8 35 Saldana, Kevin   Redins Track Club 2:26.94 -
9 36 Sanford, James   Titan Athletics Club 2:27.19 -
10 37 Heintzelman, Jacob   Titan Athletics Club 2:27.26 -
11 41 Gerber, Christian   Eagles 2:30.34 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 14 Trahin, Alex SR Fort Wayne Striders 2:14.96 -
2 20 Bauer, Logan SR Indiana BLAST 2:16.98 -
3 21 Ortiz, Leandro   212 Track Club 2:17.40 -
4 24 Limbil, Joshua SR Unattached 2:18.48 -
5 26 Scott, Bailey JR Unattached 2:19.69 -
6 31 Lawrence, Addison   Eagles 2:22.93 -
7 32 Lehmkuhle, Zxavier   Northeast Indiana Track Club 2:24.18 -
8 39 Monnett, Nate   American $peed 2:27.53 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Connelly, Gabriel   Brave Distance Runners 2:11.27 -
2 9 Korhorn, Caleb   Titan Athletics Club 2:11.28 -
3 11 Garlinger, Jordan   Northern Indiana Field Runners 2:12.94 -
4 12 Nickerson, Aaron SR Wabash 2:13.25 -
5 13 Gonzales, Jacob SR Unattached 2:14.57 -
6 15 Williamson, Lance FR Unattached 2:15.11 -
7 18 Owings, Luke   212 Track Club 2:16.08 -
8 19 Johnson , Zachary SR Unattached 2:16.15 -
9 23 Harris, Ben SO Westfield 2:17.92 -
10 25 Prater, Koby SR Wabash 2:18.76 -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Waldron, Cory SR Unattached 2:03.72 -
2 2 Powers, Cole SR Bowerman TC 2:03.75 -
3 3 Thompson, Draven SR Charger Track Club 2:05.45 -
4 4 Carpenter, Spencer SO Unattached 2:06.00 -
5 5 Steury, Izaiah   Hornet Track Club 2:06.44 -
6 6 Stiver, Tanner SO Unattached 2:06.77 -
7 7 Ruppert, Ryan SR Unattached 2:09.44 -
8 10 Ringwood, Jackson   Indiana BLAST 2:12.87 -
9 27 Kishpaugh, Negesse SR Liberty Christian 2:19.70 -
  Long, Kaiden SR Ft. Wayne South Side DNF -