Indiana Runner Indoor Opener Date: 02-02-19   Venue: IPFW-Hilliard Gates Center - Fort Wayne, IN
Boys 1600m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6|7|8

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 72 Moya, Ward   The Spartan Project 5:43.48 -
2 81 Wennemar, Reilly   Redins Track Club 5:54.28 -
3 83 Redmon, Chase 7 Unattached 5:58.49 -
4 87 Blinn, Logan   Redins Track Club 6:20.56 -
5 88 Poetz , Isaac 8 Unattached 6:21.87 -
6 89 Harris, Joanh 8 New Haven 6:25.27 -
7 90 Dahlstrom , Lukas   TruElite Athletes 6:32.15 -
8 91 Miller, Anja 3 Unattached 6:56.07 -
9 92 Zehr, Ashton   Indiana BLAST 6:57.25 -
10 93 Zehr, Ethan   Indiana BLAST 7:44.69 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 57 Worland , Ryle   TruElite Athletes 5:22.22 -
2 58 Edwards, Ben FR Westfield 5:22.83 -
3 59 Clark, Kyle 8 Unattached 5:23.63 -
4 68 Ferreri, Owen 7 Westfield 5:35.45 -
5 74 Ramirez, Jonathan   Hornet Track Club 5:44.89 -
6 78 Witmer, Mark   3RVS Racing 5:48.64 -
7 79 Lapenta, Connor 8 New Palestine Junior High 5:53.49 -
8 80 Guerin, Michael   Northeast Indiana Track Club 5:54.06 -
9 82 Craig, Carter   Northeast Indiana Track Club 5:57.85 -
10 84 Douthit, Caub 7 Westfield 6:02.36 -
11 85 Isaacs, Spencer FR Westfield 6:03.02 -
12 86 Hinds, Sam 8 Westfield 6:13.88 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 53 Lawrence, Addison   Eagles 5:17.49 -
2 56 Beakas, Evan   Unattached 5:21.49 -
3 61 Rappe, Evan SO Mt Vernon High School 5:25.29 -
4 62 Helton, Matthew   TruElite Athletes 5:26.46 -
5 63 Burney, Alex   Hornet Track Club 5:27.73 -
6 64 Call, Levi SR Pennsgap Snappers 5:30.72 -
7 66 Heintzelman, Jacob   Titan Athletics Club 5:32.98 -
8 69 Kelly, Liam SO Westfield 5:37.85 -
9 70 Lo, Andre   Eagles 5:41.36 -
10 73 Gerber, Christian   Eagles 5:43.94 -
11 76 Korhorn, Caleb   Titan Athletics Club 5:45.90 -
12 77 Hewitt, Ben SR Wabash 5:48.14 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 22 Garlinger, Jordan   Northern Indiana Field Runners 4:53.52 -
2 42 Saberniak, Anthony SO Unattached 5:08.04 -
3 44 Zehr, Kevin   Indiana BLAST 5:10.56 -
4 47 Hall, Austin FR Unattached 5:10.91 -
5 49 Besinger, Evan FR Westfield 5:11.57 -
6 51 Damer, Michael JR Unattached 5:14.55 -
7 54 Ferreri, Jason   Westfield Track Club 5:18.16 -
8 55 Connelly, Donovan   Brave Distance Runners 5:21.48 -
9 60 Saldana, Kevin   Redins Track Club 5:24.06 -
10 67 Rhodes, Justin FR Unattached 5:35.21 -
11 71 Taylor, Brett   Redins Track Club 5:41.40 -
12 75 Sanford, James   Titan Athletics Club 5:45.22 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 28 Nickerson, Aaron SR Wabash 4:57.09 -
2 35 McManus, Brad JR Westfield 5:01.42 -
3 37 Springborn, Josh SO Westfield 5:01.88 -
4 38 Galbreath, Quavion   TruElite Athletes 5:03.48 -
5 40 Phillips, Corey SR Westfield 5:05.64 -
6 43 Rink, Evan SO Westfield 5:09.93 -
7 45 Wright, Aidan FR Westfield 5:10.60 -
8 46 Woehler, Max FR Westfield 5:10.68 -
9 48 Arnos, Andrew 8 Unattached 5:11.53 -
10 50 Callahan, Caleb JR Wabash 5:11.85 -
11 52 Strong, Lincoln SO Westfield 5:15.00 -
12 65 Niebbia, Fernando JR Unattached 5:31.35 -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 18 Prater, Koby SR Wabash 4:51.09 -
2 19 Koning, Kyler SO Westfield 4:51.12 -
3 21 Adams, Clayton   BTC 4:53.44 -
4 23 Kodrick, Jacob SO Unattached 4:53.93 -
5 27 Bogdajewicz, Robby SO Westfield 4:56.97 -
6 30 Strothman, Tyler SO Unattached 4:58.63 -
7 31 Mendoza, Jaime   Redins Track Club 4:59.03 -
8 32 Limbil, Joshua SR Unattached 4:59.21 -
9 33 Johnson , Zachary SR Unattached 4:59.43 -
10 34 Barnett, Josh FR Westfield 4:59.53 -
11 36 Scott, Bailey JR Unattached 5:01.60 -
12 41 McClure, Johnny JR Westfield 5:06.91 -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 9 Mannella, David JR Westfield 4:41.02 -
2 11 Margaritidis, Dimitri   Eagles 4:42.36 -
3 12 Kishpaugh, Negesse SR Liberty Christian 4:44.02 -
4 13 Djour, Mahamat JR Westfield 4:44.20 -
5 14 Neff, Jarred JR Unattached 4:44.36 -
6 15 Barnett, Joe JR Westfield 4:45.61 -
7 16 Beene, Jacob SO Westfield 4:47.17 -
8 20 Whitinger, Andrew SR Unattached 4:52.89 -
9 24 Owings, Luke   212 Track Club 4:54.80 -
10 25 Connor, Kai FR Westfield 4:56.67 -
11 29 Connelly, Gabriel   Brave Distance Runners 4:58.57 -
12 39 Novak, Samuel SR Westfield 5:04.98 -
Finals: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Hamlin, Jesse SR Redins Track Club 4:27.03 -
2 2 Powers, Cole SR Bowerman TC 4:29.46 -
3 3 Thompson, Draven SR Charger Track Club 4:29.99 -
4 4 Ruppert, Ryan SR Unattached 4:30.80 -
5 5 Christofanelli, Geno JR Unattached 4:33.32 -
6 6 Hendricks, Howard   Panthers1801 4:35.38 -
7 7 Carpenter, Spencer SO Unattached 4:38.38 -
8 8 Steury, Izaiah   Hornet Track Club 4:38.52 -
9 10 Occenat, Oneel SR Unattached 4:42.35 -
10 17 Hipkiss, Blake SR Potter's Bridge Athletic Club 4:49.67 -
11 26 Carpenter, Remington SO Unattached 4:56.71 -