West Lafayette HSR Qualifier Date: 03-08-18   Venue: Purdue-Lambert FH - West Lafayette, IN
Boys 4 x 200m Relay
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6|7
Finals: Heat #1
Place Overall Team Time Score
1 27 Rensselaer Central  ( Allen, Grow, Todd, Rodriguez ) 1:47.95 -
2 32 Rensselaer Central  ( Wright, Ybarra, Jordan, Green ) 1:50.32 -
3 35 Milford  ( Hoekstra, Rowell, Jensen, Powell ) 2:01.88 -
Finals: Heat #2
Place Overall Team Time Score
1 10 Rensselaer Central  ( Hernandez, Murillo, Shireley, Woudema ) 1:40.30 -
2 23 North Judson-San Pierre  ( Blount, Brown, Peretti, Shidler ) 1:46.89 -
3 26 Rossville  ( Hathaway, Michael-Butler, Medbourn, Dickerson ) 1:47.66 -
4 34 Logansport  ( Dexter, Remitor, Kah, Valdes ) 1:55.02 -
Finals: Heat #3
Place Overall Team Time Score
1 21 Delphi Community  ( Freeman, Dekalb, Reynolds, Zabala ) 1:45.65 -
2 22 West Lafayette  ( Hodge, Xu, Simpson, Johnson ) 1:46.52 -
3 28 Watseka  ( Arseneau, Musgraves, Schroeder, White ) 1:48.71 -
4 30 Logansport  ( Flores, Montero, Shivley, Vizcarra ) 1:49.89 -
5 33 Milford  ( Martin, McKinley, Kline, Argentero ) 1:53.66 -
Finals: Heat #4
Place Overall Team Time Score
1 9 Logansport  ( Ciotta, Booker, Fisher, Muller ) 1:40.28 -
2 12 Carroll (Flora)  ( Gaylor, Roth, Guinn, Seibert ) 1:41.26 -
3 18 McCutcheon  ( Ford, Ford, Carrillo, Sibley ) 1:44.25 -
4 25 Western  ( Collins, Carter, Cottingham, Liddell ) 1:47.62 -
5 29 Thea Bowman Academy  ( Prince, Tolbert, Terry, Smith ) 1:48.72 -
6 31 West Central  ( Endris, McLin, Kroft, Pratt ) 1:50.14 -
Finals: Heat #5
Place Overall Team Time Score
1 3 Kokomo  ( Thomas, Robinson, Nash, Armstrong ) 1:36.46 -
2 11 Hamilton Heights  ( Josza, Broshears, Albright, Garst ) 1:41.16 -
3 15 North Judson-San Pierre  ( Wenglarz, Barnett, Greer, Reedy ) 1:41.80 -
4 17 Western  ( Newman, Hartsough, Stranahan, Bauer ) 1:43.87 -
5 19 Hamilton Heights  ( King, Portwood, Rodriguez, Kunzer ) 1:44.62 -
6 20 Lafayette Jefferson  ( Boles, Banes, Williams, King ) 1:44.70 -
Finals: Heat #6
Place Overall Team Time Score
1 4 Harrison (West Lafayette)  ( Smith, Armstrong, Armstrong, Coffing ) 1:36.49 -
2 5 West Lafayette  ( Erb, Blankman, Hazell, Lynch ) 1:36.81 -
3 6 Watseka  ( Cluver, Lee, Wonch, Zack ) 1:37.89 -
4 13 Hobart  ( Clemons, Crayton, Onomakpome, Vode ) 1:41.71 -
5 16 Culver Academies  ( Brown, Hetzel, Lipsett, Loudermilk ) 1:43.48 -
6 24 McCutcheon  ( Crowe, Headdy, Owens, Tucker ) 1:47.00 -
Finals: Heat #7
Place Overall Team Time Score
1 1 Merrillville  ( Sales, Griffin, Davis, Ragoo ) 1:34.63 -
2 2 Lawrence North  ( Wills, Noble III, Venable, McClaren ) 1:36.12 -
3 7 Lafayette Jefferson  ( Hogan, Wright-Enlow, Sams, Johnson ) 1:38.32 -
4 8 Merrillville  ( Bailey, Gillespie, Jr., Gray, Glass ) 1:38.66 -
5 14 Lawrence North  ( McCulley, Baker, Davis, Jones ) 1:41.74 -
6   Thea Bowman Academy  ( Causey, Holt, Williams, Stallings ) DQ -