Trine Open #2 Date: 02-17-18   Venue: Trine-Indoor Track - Angola, IN
Men's 1,600m Run
Finals: Heat #1|2|3|4

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 stoltzfus, richmond   Emma Tech 4:32.93 -
2 2 Brokaw, Jack   Bruin Track Club 4:33.21 -
3 3 Ruppert, Matthew SR Unattached 4:33.85 -
4 4 Detwiler, Noah JR Unattached 4:36.95 -
5 5 carpenter, spencer   Emma Tech 4:38.33 -
6 6 Salinas, Ben SO Highland distance club 4:39.70 -
7 7 Walda, Evan SO Ft. Wayne South Side 4:40.37 -
8 8 Kropf , Drake SO Unattached 4:40.76 -
9 9 Rossi, Frank Jr   Titan Athletics Club 4:41.87 -
10 10 Derickson, Nicholas   Bruin Track Club 4:42.27 -
11 11 Ruppert, Ryan JR The Spartan Project 4:42.96 -
12 12 Bayne, Conner SR Bruin Track Club 4:44.08 -
13 15 Saleh, Hussam   Bruin Track Club 4:52.68 -
14 31 Sakos, Blake JR Pioneer North Central 5:16.84 -
  Annis, Jordan   Unattached DNS -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 13 carpenter, remington   Emma Tech 4:50.67 -
2 14 Bentz, Luke FR Unattached 4:51.56 -
3 16 Quintana, Casey SO Mishawaka 4:55.93 -
4 17 Rider, Jacob SR McComb 4:56.02 -
5 18 Sanchez, Daniel SO Mishawaka 4:56.07 -
6 20 Johnson , Zachary JR The Spartan Project 4:59.17 -
7 21 Miller, AJ FR Unattached 4:59.64 -
8 22 Eichstadt, Jon SO Unattached 5:00.56 -
9 23 Knoll, Konnor   Hornet Track Club 5:02.03 -
10 25 Simcox, Max SO Saints Track Club 5:09.21 -
11 26 Balciunas, Luke   Potter's Bridge Athletic Club 5:09.72 -
12 27 Temeles, Josh   Titan Athletics Club 5:10.67 -
13 28 Lawrence, Bradley   Eagles 5:12.97 -
14 33 Johantgen, Skyler SR Pioneer North Central 5:31.03 -
15 34 miller, marcus   Emma Tech 5:31.34 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 19 Connelly, Gabriel 8 Blackhawk Christian School 4:58.45 -
2 24 Garlinger, Jordan   Northern Indiana Field Runners 5:04.92 -
3 29 Begly, Lucas   LTC 5:14.14 -
4 30 Roberts, Anthony   212 Track Club 5:15.83 -
5 32 Wilkinson, Tyler   LTC 5:30.82 -
6 35 LaShure, Jake   Eagles 5:33.77 -
7 36 Nicoson, Will   212 Track Club 5:35.70 -
8 37 Hornbacher, Quinn   Hornet Track Club 5:46.09 -
9 38 Connelly, Donovan SO Blackhawk Christian School 5:47.59 -
10 46 Cabrera, Brandon   212 Track Club 6:25.90 -
  Rossi, Peter   Titan Athletics Club DNF -
  Majewski, Alex SO Metamora Evergreen DNS -
  Heffelfinger, Colton   Hornet Track Club DNS -
  Capdevielle, Ben   Titan Athletics Club DNS -
  Callahan, Caleb SO Wabash DNS -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 39 Witte, Devin SO Archbold 5:49.38 -
2 40 Biernat, Patrick   Hornet Track Club 5:53.34 -
3 41 Chapman, Corin   Titan Athletics Club 6:03.08 -
4 42 Cordray, Tristan SO Metamora Evergreen 6:07.09 -
5 43 Estep, Max 6 Unattached 6:12.09 -
6 44 Hillard, Scott 8 Montpelier 6:20.14 -
7 45 Traxler, Evan SO Pioneer North Central 6:20.50 -
8 47 DuVall, Payton SR Bruin Track Club 6:45.78 -
  Eichstadt, Andrew FR Unattached NT -
  Gerber, Christian   Eagles NT -
  Reutz, Chandler SO Metamora Evergreen NT -
  Tipping, Auggie SO Metamora Evergreen NT -
  Hillard, Scott   Little Locos Track NT -
  Valencia, Chris   Bruin Track Club NT -
  Nichelson, Caleb   Bruin Track Club NT -