Trine Open #2 Date: 02-17-18   Venue: Trine-Indoor Track - Angola, IN
Men's 800m Run
Finals: Heat #1|2|3|4|5

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 yoder, matt   Emma Tech 2:02.79 -
2 2 Sallee, Tanner SO Middlebury 2:05.24 -
3 3 Ruppert, Matthew SR Unattached 2:05.52 -
4 4 Amburgy, Justin JR Potter's Bridge Athletic Club 2:06.37 -
5 5 Vaughn, Shaton   Bruin Track Club 2:07.36 -
6 6 Commeville, Jack SR Potter's Bridge Athletic Club 2:07.50 -
7 7 miller, martin   Emma Tech 2:08.83 -
8 9 Neff, Jarred SO Unattached 2:09.15 -
9 17 Johnson , Zachary JR The Spartan Project 2:14.85 -
10 20 Wehrle, Josh JR Pioneer North Central 2:16.18 -
  Royal, Jalen   Bruin Track Club NT -
  Cherry, Bryan   Let It Fly Throwing NT -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 schwartz, anthony   Emma Tech 2:08.98 -
2 10 carpenter, spencer   Emma Tech 2:09.47 -
3 11 Kropf , Drake SO Unattached 2:11.16 -
4 12 Bailey, Deric SO Mishawaka 2:11.92 -
5 13 Owings, Luke   212 Track Club 2:12.13 -
6 14 carpenter, remington   Emma Tech 2:12.99 -
7 19 Arvidson, David   212 Track Club 2:15.76 -
8 23 Ruppert, Ryan JR The Spartan Project 2:17.95 -
9 27 Ortiz, Leandro   212 Track Club 2:22.65 -
10 32 Roberts, Anthony   212 Track Club 2:28.03 -
  Margaritidis, Dimitri   Eagles NT -
  Magaldi, Lucas SR Elkhart Christian Academy NT -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 Bentz, Luke FR Unattached 2:14.34 -
2 16 King, Jaimeson SR Unattached 2:14.82 -
3 18 Rider, Jacob SR McComb 2:15.70 -
4 24 Lollis, Tyler SR Elkhart Christian Academy 2:20.15 -
5 25 Miles, Ben JR Saints Track Club 2:21.59 -
6 26 Trahin, Alex JR Saints Track Club 2:22.18 -
7 30 McMann, Bryce FR Northridge High School 2:26.75 -
8 33 Mwangi, Garnett SR Indianapolis Arsenal Technical 2:28.24 -
9 34 Herrera, Luis   212 Track Club 2:30.60 -
10 35 Johantgen, Skyler SR Pioneer North Central 2:31.43 -
11 36 Yeater, Erik   212 Track Club 2:34.46 -
12 42 Kirtz, Donovin SO Indianapolis Arsenal Technical 2:46.55 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 21 Long, Kaden SO Ft. Wayne South Side 2:16.27 -
2 22 Connelly, Gabriel 8 Blackhawk Christian School 2:16.85 -
3 28 Lawrence, Addison   Eagles 2:24.34 -
4 29 Thompson, Will   Eagles 2:25.09 -
5 31 Begly, Lucas   LTC 2:27.06 -
6 39 Connelly, Donovan SO Blackhawk Christian School 2:42.21 -
7 47 Traxler, Evan SO Pioneer North Central 2:59.75 -
  Majewski, Alex SO Metamora Evergreen NT -
  Oliver, Payton   Emma Tech NT -
  Heffelfinger, Colton   Hornet Track Club NT -
  Hornbacher, Quinn   Hornet Track Club NT -
  Heffelfinger, Colton SO Hornet Track Club NT -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 37 Wilkinson, Tyler   LTC 2:34.61 -
2 38 Gerber, Christian   Eagles 2:39.44 -
3 40 Cordray, Tristan SO Metamora Evergreen 2:42.52 -
4 41 Williams, Jake SR Indianapolis Arsenal Technical 2:45.45 -
5 43 Biernat, Patrick   Hornet Track Club 2:47.78 -
6 44 Chapman, Corin   Titan Athletics Club 2:52.72 -
7 45 Estep, Max 6 Unattached 2:54.96 -
8 46 Hillard, Scott   Little Locos Track 2:55.03 -
  Tipping, Auggie SO Metamora Evergreen NT -
  Nichelson, Caleb   Bruin Track Club NT -
  DuVall, Payton SR Bruin Track Club NT -
  Miller, Jaxon 7 Unattached NT -