DePauw HSR Qualifier II Date: 03-16-18   Venue: DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
Boys 4 x 400m Relay
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6
Finals: Heat #1
Place Overall Team Time Score
1 14 Brownsburg  ( Freeman, Hammerly, Jarvis, Huston ) 3:49.55 -
2 15 Cascade  ( Creech, Huffer, Simon, Byers ) 3:49.64 -
3 18 Brownsburg  ( Lomax, Lacey, Eggen, Hughes ) 3:51.39 -
4 24 Lawrence North  ( Davis, Clemons, Baker, Kittrell ) 3:59.16 -
5 29 Lawrence North  ( McCulley, Malone-Owens, Whorton, Mitchell ) 4:09.84 -
6 30 Cascade  ( Guetig, Fox, Grable, Warren ) 4:10.23 -
Finals: Heat #2
Place Overall Team Time Score
1 13 Lighthouse Christian Academy 3:49.17 -
2 17 Floyd Central  ( Burke, Harkness, Dupaquier, Gunn ) 3:51.32 -
3 20 Herron 3:55.81 -
4 23 Lawrence North  ( Smith, St. Clair, McClaren, Jones ) 3:57.36 -
5 33 Greencastle 4:24.77 -
Finals: Heat #3
Place Overall Team Time Score
1 10 Noblesville 3:43.28 -
2 21 Mooresville  ( Bosworth, Brill, Napier, Majeski ) 3:56.10 -
3 26 Heritage Christian  ( Carrao, Kersey, Carlisle, Thomson ) 4:04.09 -
4 28 Sheridan  ( Waitt, roberts, duke, murray ) 4:07.51 -
5 31 Lighthouse Christian Academy  ( Larson, Shaw, Shaw, Mahoney ) 4:13.30 -
6 32 Brown County  ( Kilburn, McCann, Stratton, Huddleston ) 4:16.52 -
Finals: Heat #4
Place Overall Team Time Score
1 5 Calumet  ( Collins, Couzan, Pennigton, Reeder ) 3:41.18 -
2 6 Martinsville  ( Garrett, Urban, Hamilton, Heath ) 3:41.20 -
3 22 South Vermillion  ( Dunnegan, Spence, Zucca, Johnson ) 3:56.51 -
4 25 Crown Point  ( Garcia, Christofanelli, Bock, Holok ) 3:59.22 -
Finals: Heat #5
Place Overall Team Time Score
1 4 Westfield  ( Homberg, Grenda, Mannella, Pettijohn ) 3:40.49 -
2 7 Shelbyville  ( Clark, De Jesus, Lux, Stevens ) 3:41.47 -
3 8 North Central (Indianapolis)  ( Greene, Jackson, Hudnut, Casey ) 3:42.84 -
4 16 Gibson Southern  ( Kruse, Riggs, Gick, Loehr ) 3:50.74 -
5 19 Floyd Central  ( Hyde, Little, Wright, Metz ) 3:53.00 -
6 27 South Knox  ( Couchenour, Hudson, Lange, Sparks ) 4:07.30 -
Finals: Heat #6
Place Overall Team Time Score
1 1 Cascade  ( Johnson, Deurloo, Durham, Shepard ) 3:31.62 -
2 2 Pike  ( Anderson, Glenn, Riley, Vincent ) 3:35.56 -
3 3 Lawrence North  ( Venable, Cross, McCulley, Shepler ) 3:36.62 -
4 9 Ben Davis  ( Fair, Moody, Trejo, Peters ) 3:43.07 -
5 11 Indianapolis Arsenal Technical  ( Allen, Halvorson, Shittu, Gardner ) 3:43.58 -
6 12 Brownsburg  ( SumpterBey, Davis, Fisher, Fisher ) 3:45.08 -