DePauw HSR Qualifier II Date: 03-16-18   Venue: DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
Boys 4 x 800m Relay
Finals: Heat #1|2|3
Finals: Heat #1
Place Overall Team Time Score
1 11 Lawrence North  ( Valdez, Ray, Teklezghi, Cardoso ) 8:53.72 -
2 15 Terre Haute North 9:08.11 -
3 25 Mt. Vernon (Fortville)  ( Rappe, Brown, Ramirez, Tharp ) 9:48.66 -
4 28 North Central (Indianapolis)  ( Hickman, Arive, Isakson, Perkins ) 9:58.23 -
5 29 Floyd Central  ( McWilliams, Lonnemann, Ehlers, Owings ) 10:03.95 -
6 30 Gibson Southern  ( Kruse, Topper, Luttrell, King ) 10:36.46 -
7   Cascade  ( Smith, Andrews, Schack, Chattin ) DQ -
8   Lighthouse Christian Academy  ( Pyclik, Arthur, Leage, Shaw ) DNF -
9   Corydon Central  ( Sharp, Hoagland, Harvey, Lawson ) DNF -
Finals: Heat #2
Place Overall Team Time Score
1 10 Martinsville  ( Heath, Gardner, Garrett, Urban ) 8:53.50 -
2 12 Floyd Central  ( Stocke, Hauser, Jenkins, Griffin ) 9:01.80 -
3 13 Eastern Hancock  ( Huffman, Campbell, Sotelo, Schrope ) 9:02.63 -
4 14 Frankton  ( Lawrence, Lawrence, Kuznicki, Margaritidis ) 9:03.43 -
5 16 Mooresville  ( Brill, Comer, Gercak, Wymer ) 9:12.67 -
6 17 Indianapolis Scecina Memorial  ( Bowman, Sitzman, Rolfson, Mirabelli ) 9:13.49 -
7 18 Corydon Central  ( Glordan, Carl, Ross, Marshall ) 9:17.79 -
8 20 Mt. Vernon (Fortville)  ( Benz, Donaldson, Damer, Lewis ) 9:29.07 -
9 22 Gibson Southern  ( Maurer, Hart, Lay, Neel ) 9:32.62 -
10 23 Herron 9:37.25 -
11 27 Sheridan  ( Waitt, duke, Aleman, roberts ) 9:56.46 -
12 31 Indianapolis Arsenal Technical  ( Anderson, Mwangi, Quarles, Puckett ) 10:54.79 -
Finals: Heat #3
Place Overall Team Time Score
1 1 Lawrence North  ( Reid, Arnold, Hamersly, Morita-Mulvaney ) 8:27.20 -
2 2 Noblesville 8:33.44 -
3 3 Pike  ( Chimbanda, Hodges, Oladapo, Ojerinde ) 8:34.12 -
4 4 Shelbyville  ( Scott, Lux, Baker, De Jesus ) 8:37.89 -
5 5 Brown County  ( Wyman, McPheeters, Kilburn, Dolph ) 8:38.82 -
6 6 Bloomington North  ( Warren, Iovino, Harman, Rushton ) 8:39.69 -
7 7 Terre Haute South Vigo  ( Kline, Turman, Light, Smith ) 8:40.02 -
8 8 Ben Davis  ( Davalos, Opiew, Brickler, Toribio-Vicente ) 8:42.77 -
9 9 Terre Haute North 8:46.20 -
10 19 Cascade  ( Simon, Huffer, Fox, Tharp ) 9:27.89 -
11 21 South Knox  ( Hudson, Kirchoff, Sparks, Ketchem ) 9:29.14 -
12 24 South Vermillion  ( Grundale, Lindsey, Davis, Kendall ) 9:38.28 -
13 26 North Central (Indianapolis)  ( Davis, Hudnut, Kirk, Rousu ) 9:54.62 -