DePauw HSR Qualifier II Date: 03-16-18   Venue: DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
Boys 4 x 200m Relay
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6|7|8|9
Finals: Heat #1
Place Overall Team Time Score
1 24 Lawrence North  ( Davis, Jones, Clemons, Pettiford ) 1:41.43 -
2 36 Brownsburg  ( Williamson, Waters, Lackey, Robinson ) 1:45.29 -
3 37 Lawrence North  ( Whorton, Malone-Owens, Harlan, Mitchell ) 1:45.48 -
4 40 Corydon Central  ( Strubler, Voyles, Uesseler, Lee ) 1:47.74 -
Finals: Heat #2
Place Overall Team Time Score
1 28 Brownsburg  ( Higgins, Lowe, Jones, Marcus ) 1:42.06 -
2 31 Corydon Central  ( Eve, Harbeson, Holton, Mattingly ) 1:43.60 -
3 42 North Central (Indianapolis)  ( Mbarushinana, Adeyonu, Acosta, Brown ) 1:48.14 -
4 45 Cascade  ( Gates, Turner, Mantooth, Fox ) 1:57.63 -
Finals: Heat #3
Place Overall Team Time Score
1 9 Brownsburg  ( Tetrick, Wright, Waltz, Griffin ) 1:37.17 -
2 10 Lawrence North  ( Smith, Goldsmith, McCulley, Baker ) 1:37.71 -
3 21 Lighthouse Christian Academy 1:40.58 -
4 22 Mooresville  ( Vaughan, Strietelmeier, Bosworth, Cassidy ) 1:40.67 -
5 25 Floyd Central  ( Harkness, Dupaquier, Burke, Greene ) 1:41.67 -
6 43 Mt. Vernon (Fortville)  ( Lewis, Brown, Levesque, Ramirez ) 1:49.35 -
Finals: Heat #4
Place Overall Team Time Score
1 3 Lawrence Central 1:34.96 -
2 17 Herron 1:39.16 -
3 35 Linton-Stockton 1:44.91 -
4 38 Greencastle 1:47.41 -
5 39 Southmont 1:47.63 -
Finals: Heat #5
Place Overall Team Time Score
1 19 Eastern Hancock  ( Moore, Sexton, Settergren, Sarber ) 1:40.10 -
2 30 Noblesville 1:43.37 -
3 32 Sheridan  ( Manis, Williams, vought, murray ) 1:43.97 -
4 33 Gibson Southern  ( Gick, Meyer, Riggs, Kell ) 1:44.24 -
5 44 Lighthouse Christian Academy  ( Larson, Shaw, Shaw, Walker ) 1:51.79 -
6   Brownstown Central  ( Stuckwisch, Thompson, Walker, Wilson ) FS -
Finals: Heat #6
Place Overall Team Time Score
1 14 South Vermillion  ( Zucca, Dunnegan, Spence, Miller ) 1:38.78 -
2 15 Floyd Central  ( Hyde, Wright, Little, Gunn ) 1:38.96 -
3 20 Mt. Vernon (Fortville)  ( Miles, Porter, Lewis, Donaldson ) 1:40.53 -
4 26 Corydon Central  ( Lee, Phillips, Money, Shewmaker ) 1:41.98 -
5 29 Heritage Christian  ( Young, Pham, Saugstad, Adams ) 1:42.80 -
Finals: Heat #7
Place Overall Team Time Score
1 11 Franklin County  ( Orschell, Mozena, Tschaenn, McKinney ) 1:38.19 -
2 12 Springs Valley  ( Lowe, Purkhiser, Gadau, Pantiere ) 1:38.40 -
3 18 Terre Haute South Vigo  ( Salako, Bender, Knopp, Shaw ) 1:39.72 -
4 23 Scottsburg  ( Burns, Lincoln, Hays, Sparkman ) 1:41.29 -
5 27 Indianapolis Scecina Memorial  ( Woods, Aaron, Middlebrook, Thomas ) 1:42.00 -
6 41 South Knox  ( Hunckler, Lange, Kutter, Vieck ) 1:47.77 -
Finals: Heat #8
Place Overall Team Time Score
1 4 Pike  ( Riley, Glenn, Black, Huston ) 1:34.99 -
2 5 Lawrence North  ( Wills, Noble III, Venable, McClaren ) 1:35.20 -
3 6 Indianapolis Arsenal Technical  ( Allen, Ball, Gardner, Haynes ) 1:35.22 -
4 16 Calumet  ( Collins, Pennigton, Collins, Williams ) 1:39.05 -
5 34 North Putnam  ( Murray, Proctor, Christy, Pope ) 1:44.27 -
Finals: Heat #9
Place Overall Team Time Score
1 1 Ben Davis  ( Adams, Garrett, Fagnon, Adams ) 1:33.97 -
2 2 Cascade  ( Johnson, Deurloo, Hutcheson, Shepard ) 1:34.10 -
3 7 Crown Point  ( O'Toole, Bradford, Williams, Ryan ) 1:35.64 -
4 8 Brownsburg  ( Nutall, Parker, Thomas, Davis ) 1:37.03 -
5 13 North Central (Indianapolis)  ( Turner, Williams, Greene, Murdock ) 1:38.68 -