Western Indiana Classic III Date: 02-24-18   Venue: DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
Boys 60m Dash
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|10|11|12|13|14|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Adams, Mike 11 Ben Davis 7.01 -
2 2 Roach, Ethan SR West Vigo 7.08 -
3 3 Warner, Michael JR Male 7.15 -
4 4 Pantiere, Isiah JR Springs Valley 7.20 -
5 4 Smith, Chris   NOVA TC 7.20 -
6 6 Adams, Johnny 12 Ben Davis 7.24 -
7 7 Woerner, Zack SO Zionsville 7.41 -
8 8 Evans, Tor'Jon SO Princeton Community 7.46 -
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 Smith, Kadin SR Spencer County 7.47  
2 23 Hamilton, Zach JR Unattached 7.54  
3 49 Hendrix, Matt JR Charleston 7.80  
4 57 Graf, Jacob JR Silver Creek 7.91  
5 83 Huelskamp, Garett   Rebel track club 8.60  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 34 Staib, Austin SR Evansville Bosse HS 7.68  
2 42 Garcia, Josh   Noblesville 7.75  
3 60 Pantiere, Lajah FR Springs Valley 7.95  
4 63 Anderson, Jonah JR Indianapolis Arsenal Technical 8.00  
5 90 Holock, Dylan   Rebel track club 9.06  
6 91 Crosby, Jordan 8 Indiana State Athletic Club 9.14  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Adams, Mike 11 Ben Davis 7.16  
2 8 Woerner, Zack SO Zionsville 7.39  
3 42 Johnson, Austin   Rebel track club 7.75  
4 74 Love, Jalen   NOVA TC 8.09  
5 85 Moll, Michael   Unattached 8.72  
6 86 Ball, Derrick   Indianapolis Arsenal Tech 8.74  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Roach, Ethan SR West Vigo 7.17  
2 18 Johnson, Nick   Rebel track club 7.49  
3 38 Coates, Nick FR Male 7.70  
4 53 Howard, Michael SR Indiana State Athletic Club 7.83  
5 66 Hull, Tyler   NOVA TC 8.01  
6 77 Aguilar, Carlos   Sycamore Striders 8.22  
7 88 Newsom, Brady 8 Indiana State Athletic Club 8.81  
8 93 Siples, Drew 6 North Clay Middle School 9.32  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 27 Salako, Djibrille SO Terre Haute South Vigo 7.60  
2 28 Lukes, Isesis SR Silver Creek 7.60  
3 45 Howard, Garrett FR Indiana State Athletic Club 7.78  
4 54 Burks, Antonio SR Southmont 7.86  
5 55 Hardy, Darryl   NOVA TC 7.87  
6 76 Roach, Eli 7 West Vigo 8.13  
7 80 Thomas, William   Sycamore Striders 8.32  
8 96 Newsom, Ryan 4 Indiana State Athletic Club 10.60  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Evans, Tor'Jon SO Princeton Community 7.38  
2 13 Doughty, Peyton SR Newton 7.43  
3 14 Allen, Jalen JR Indianapolis Arsenal Technical 7.44  
4 58 Loos, Aaron SO Franklin Community 7.92  
5 78 Avdevich, Bricklen JR Holy Cross (Louisville) 8.23  
6 80 Graf, Elias 7 Indiana State Athletic Club 8.32  
7 95 White, Zyelar   Sycamore Striders 9.57  
Preliminaries: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Warner, Michael JR Male 7.15  
2 9 Benford, Ahmad SO Indiana State Athletic Club 7.40  
3 30 Mosley, Tony JR Male 7.61  
4 36 Ball, Elijah 12 Ben Davis 7.69  
5 67 Eniitan, Amos   NOVA TC 8.02  
6 69 Hardiman, Xavier SO Indianapolis Lutheran 8.03  
7 97 Graf, Shaw 4 Indiana State Athletic Club 11.69  
Preliminaries: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Adams, Johnny 12 Ben Davis 7.19  
2 18 Wyrick, Jonnathan SO Indiana State Athletic Club 7.49  
3 31 White, Brandon   Rebel track club 7.62  
4 34 Thurmond, Devin SR Clay City 7.68  
5 40 Proctor, Scott SO North Putnam 7.73  
6 44 Davis, Luke SO Holy Cross (Louisville) 7.76  
7 45 Bodenhamer, Austin SR Unattached 7.78  
8 51 Purdy, David JR Franklin Community 7.82  
Preliminaries: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 21 Kocher, Rhett SR Newton 7.51  
2 26 Brown, Alexander SR Unattached 7.58  
3 28 Canfield, Carson SR Zionsville 7.60  
4 39 Vestal, Henry JR Male 7.71  
5 48 Tuberosa, Trenton FR Indiana State Athletic Club 7.79  
6 73 Fouty, Nate SO Casey-Westfield 8.08  
7 84 White, Rosa   Sycamore Striders 8.61  
Preliminaries: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 9 Shittu, Elijah JR Indianapolis Arsenal Technical 7.40  
2 33 Stovall, Davaughn FR New Albany Track Club 7.65  
3 41 Canfield, Connor SO Zionsville 7.74  
4 60 Yeager, Malachi SR Heritage Hills 7.95  
5 70 Baker, Chai SR Indianapolis Arsenal Technical 8.04  
6 82 Bigard, Braden SO Newton 8.50  
Preliminaries: Heat #11

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 Wooden, Bryan   NOVA TC 7.47  
2 20 Orschell, Mitchell SR Franklin County 7.50  
3 23 Shepard, Benjamin SR American $peed 7.54  
4 59 Hoffman, Bradon SR Silver Creek 7.93  
5 63 Anderson, Luke SO Casey-Westfield 8.00  
6 74 Simpson, Riley FR Robinson 8.09  
7 94 Riddell, Nick JR Crawford County 9.38  
Preliminaries: Heat #12

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Pantiere, Isiah JR Springs Valley 7.26  
2 12 Blades, Geordan   NOVA TC 7.41  
3 22 Miller, Charlie SR Westfield 7.53  
4 67 Hatfield, Navon   Sycamore Striders 8.02  
5 70 Carter, Kyndell JR Heritage Hills 8.04  
6 79 Quarles, Cameron JR Indianapolis Arsenal Technical 8.30  
7 92 Ferguson, Greggie   Sycamore Striders 9.24  
Preliminaries: Heat #13

Place Overall Name Year Team Time Score
1 25 Kiser, Jack JR Pioneer 7.57  
2 36 Evans, Tory FR Princeton Community 7.69  
3 45 Keller, Caleb SR Heritage Hills 7.78  
4 49 Garrett, Blake FR Charleston 7.80  
5 51 Duncan, Trenton SR Newton 7.82  
6 72 McGee, Martice SO Indianapolis Arsenal Technical 8.06  
7 89 Scally, Dylan   Indiana Storm Track Club 8.91  
Preliminaries: Heat #14

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Smith, Chris   NOVA TC 7.21  
2 9 Bibb, Ethan SR Male 7.40  
3 15 Boehm, Cooper SO Westfield 7.47  
4 31 James, Shan FR Male 7.62  
5 56 Richardson, Kevin 9 Indiana State Athletic Cl 7.90  
6 62 Gugino, Daniel FR Northview 7.97  
7 63 Swain, Jalen FR Terre Haute South Vigo 8.00  
8 87 Stokes, David SO Heritage Hills 8.79