Western Indiana Classic III Date: 02-24-18   Venue: DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
Boys 400m Dash
Finals: Heat #1|10|11|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 McCullough, David SR Zionsville 51.42 -
2 3 Bullock, Sammy   NOVA TC 52.13 -
3 4 Warner, Michael JR Male 52.22 -
4 12 Homberg, Justin SO Westfield 54.74 -
  Smith, Kadin SR Spencer County DQ -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Abramson, Keith   NOVA TC 51.92 -
2 6 Canfield, Carson SR Zionsville 53.28 -
3 10 Wakefield, Hunter   NOVA TC 54.22 -
4 11 Grenda, Calvin JR Westfield 54.35 -
5 13 Gutwein, Max JR Westfield 55.15 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Wray, Dainon SR Westfield 52.83 -
2 7 Gatewood, Bryce SR Potter's Bridge Athletic Club 53.65 -
3 14 Mears, Jacob SR Westfield 55.28 -
4 15 Creech, Aaron   American $peed 55.51 -
5 17 Currey, Blake JR Casey-Westfield 55.83 -
6 20 Greeson, Cam SO Zionsville 56.02 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Hanson, Cooper SR Greenfield-Central 53.75 -
2 9 Paden, Eric SR Zionsville 54.20 -
3 16 Clark, Cooper FR Princeton Community 55.65 -
4 21 Owens, Dmitrius SO Unattached 56.27 -
5 22 Carter, Nathan FR Unattached 56.31 -
6 31 Defreeze, Ashton SR Male 57.53 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 18 Fair, Jahod 11 Ben Davis 55.86 -
2 24 White, Brandon   Rebel track club 56.46 -
3 26 Cornwell, Kasey SR Robinson 56.74 -
4 37 Anderson, Luke SO Casey-Westfield 58.99 -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 19 Purdy, David JR Franklin Community 56.01 -
2 23 Johnson, Austin   Rebel track club 56.42 -
3 30 Hill, Cameron   Warrior Track Club 57.40 -
4 33 West, Noah SR Princeton Community 57.72 -
5 39 Pearson, Reggie   NOVA TC 59.76 -
6 48 Buttery, Aaron JR Newton 1:02.38 -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 27 Bement, Nick FR Terre Haute South Vigo 57.05 -
2 29 Pearson, Nick FR Male 57.17 -
3 32 Schmitt, Andrew JR Holy Cross (Louisville) 57.57 -
4 40 Lamson, Ted SO Unattached 59.89 -
5 41 Johnson, Nick   Rebel track club 1:00.17 -
6 49 Flake, Brennen   Kentucky Elite 1:02.74 -
Finals: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 25 Brown, Greg JR Male 56.72 -
2 35 Beuchlein, Elliott FR Heritage Hills 58.33 -
3 38 Clupper, Matthew   NOVA TC 59.09 -
4 43 Cline, Noah 12 Zionsville 1:00.22 -
5 46 Jones, Turner   New Albany Track Club 1:01.91 -
Finals: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 34 Hardy, Darryl   NOVA TC 57.99 -
2 50 Pruitt, Jacob SR Holy Cross (Louisville) 1:03.98 -
3 52 Richardson, Thomas JR Southmont 1:04.50 -
4 53 Slater, Peyton   Unattached 1:04.60 -
5 54 Simpson, Conner   Potter's Bridge Athletic Club 1:06.29 -
6 55 Stiles, Noah SO Heritage Hills 1:06.56 -
Finals: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 27 Darden, Cory SO Male 57.05 -
2 36 Vaughn, Tyler   Sycamore Striders 58.73 -
3 56 Thomas, William   Sycamore Striders 1:07.60 -
4 57 Pasch, Jackson SO Indianapolis Lutheran 1:10.19 -
5 58 Adams, Evan 8 Indiana State Athletic Club 1:15.04 -
6 59 Shields, Kamden 2 Indiana State Athletic Club 1:20.34 -
Finals: Heat #11

Place Overall Name Year Team Time Score
1 42 Hamer, Fred FR Indianapolis Lutheran 1:00.18 -
2 44 Hartson, Garrin JR Indianapolis Lutheran 1:00.54 -
3 45 Wiley, Christopher   Ben Davis 1:01.13 -
4 47 Allinger, Levi SR Crawford County 1:02.36 -
5 51 Greiner, Takeshi SO Southmont 1:04.11 -