Western Indiana Classic I Date: 01-20-18   Venue: DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
Boys 1500m Run
Finals: Heat #1|2|3|4

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Leahy, Nick SR Westfield 4:20.46 -
2 2 Krieg, Jackson JR Princeton Community 4:22.20 -
3 3 Gutwein, Max JR Westfield 4:24.61 -
4 4 Freeman, Zach SR Potter's Bridge Athletic Club 4:25.17 -
5 5 Douthit, Noah JR Westfield 4:25.52 -
6 6 Kishpaugh, Negesse JR Unattached 4:25.80 -
7 7 Huntley, Jon SR Westfield 4:26.38 -
8 9 McClure, James SR Westfield 4:27.51 -
9 10 Mears, Jacob SR Westfield 4:29.66 -
10 11 Kline, Carson SR Terre Haute South Vigo 4:30.26 -
11 13 Chapman, Thomas FR Northview 4:33.65 -
12 15 Heading, Michael SR Northview 4:34.58 -
13 16 Bogdajewicz, Robby SO Westfield 4:35.39 -
14 17 Gadberry, Ian 9 Unattached 4:35.43 -
15 24 Barnett, Joe JR Westfield 4:39.23 -
16 25 Norris, Braden SO Northview 4:41.92 -
17 26 Friedman, Lee SR Princeton Community 4:41.96 -
18 28 Beene, Jacob FR Westfield 4:44.44 -
19 32 Amburgy, Justin JR Potter's Bridge Athletic Club 4:46.45 -
20 58 Way, Jordan FR Indiana State Athletic Club 5:12.33 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Anderson, Andrew   Potter's Bridge Athletic Club 4:27.41 -
2 12 Smith, Tyler FR Westfield 4:33.56 -
3 14 Kishpaugh, Borru SO Unattached 4:33.93 -
4 19 Gregory, Billy   Potter's Bridge Athletic Club 4:36.16 -
5 23 Light, Cael FR Terre Haute South Vigo 4:38.21 -
6 27 Connor, Kai 8 Westfield 4:44.34 -
7 29 McManus, Brad JR Westfield 4:44.49 -
8 30 Woehler, Max 8 Westfield 4:45.75 -
9 35 Hlade, Alex SR Zionsville 4:48.37 -
10 39 Sullivan, Connor SR Potter's Bridge Athletic Club 4:51.77 -
11 40 Springborn, Josh FR Westfield 4:51.78 -
12 42 Burgar, Owen SR Springs Valley 4:54.24 -
13 44 Gordon, Austin JR Linton-Stockton 4:56.87 -
14 46 Shannon, Ryan SR Westfield 4:57.54 -
15 47 Strain, Hunter FR Northview 4:58.48 -
16 51 Mullenix, Carter FR Northview 5:01.39 -
17 52 Butts, Corbin FR Northview 5:02.82 -
18 57 Hendrich, Evan JR Northview 5:09.72 -
19 65 Hapenny, Zach SO Northview 5:29.04 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 18 Commeville, Jack SR Potter's Bridge Athletic Club 4:36.12 -
2 21 Underwood, Benjamin SR Gucci Gang 4:38.03 -
3 22 stage, sam JR Gucci Gang 4:38.17 -
4 31 Maschino, Spencer   Terre Haute North 4:46.32 -
5 33 Ross, Cort SO Casey-Westfield 4:47.12 -
6 34 Moore, Cody SR Franklin County 4:48.17 -
7 36 Bailey, Chris SR Zionsville 4:48.78 -
8 37 Turner, Mason   Terre Haute North 4:50.18 -
9 38 Rink, Evan FR Westfield 4:51.43 -
10 41 Harris, Ben FR Westfield 4:51.93 -
11 49 Dykema, Josh FR Westfield 4:59.54 -
12 50 Barnett, Josh 8 Westfield 4:59.89 -
13 53 Simpson, Patrick JR Potter's Bridge Athletic Club 5:06.26 -
14 54 Rubino, Ben SR Zionsville 5:06.41 -
15 55 Sifferlen, Charles SR Zionsville 5:06.46 -
16 56 Hudnall, Hayden FR Westfield 5:09.17 -
17 59 Moore, Jacob FR Princeton Community 5:12.62 -
18 61 Flynn, Owen 7 Westfield 5:16.39 -
19 62 Woodard, Jack 8 Westfield 5:18.25 -
20 66 Taylor, Devin SO Terre Haute South Vigo 5:33.57 -
21 70 Kelly, Liam FR Westfield 5:54.50 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 20 Bogard, Negus SO Palestine 4:36.90 -
2 43 More, Nathan JR Palestine 4:56.55 -
3 45 Olges, Garrett   Potter's Bridge Athletic Club 4:57.22 -
4 48 Purkhiser, Gunner FR Springs Valley 4:58.61 -
5 60 Bennett, Stuart 8 North Clay Middle School 5:15.34 -
6 63 Webb, Josiah FR Indiana State Athletic Club 5:23.37 -
7 64 Ferreri, Owen 6 Westfield 5:23.76 -
8 67 Knerr, Braeden FR Northview 5:35.61 -
9 68 Graf, Logan   Indiana State Athletic Club 5:37.30 -
10 69 Horner, Colin FR Westfield 5:37.87 -
11 71 Thiel, Tucker SO Northview 5:57.34 -
12 72 Miller, Aiden   Indiana State Athletic Club 6:00.81 -
13 73 Hensley, Cameron   Indiana State Athletic Club 6:16.73 -
14 74 Frazier, Owen   Indiana State Athletic Club 6:25.04 -
15 75 Cates, Spencer 6 Indiana State Athletic Club 7:01.51 -