DePauw HSR Qualifier II Date: 03-10-17   Venue: DePauw-Tennis & Track Center - Greencastle, IN
Boys 60m Dash
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Mason, Deangelo SR Lawrence North 7.25 -
2 2 Smith, Bill SR Linton-Stockton 7.35 -
3 3 Goldsmith, Jay JR Lawrence North 7.41 -
4 4 Nichols, Seth JR Greencastle 7.46 -
5 5 Spence, Gary SO South Vermillion 7.47 -
6 6 Bell, Brady SR Cascade 7.49 -
7 6 Curothers, JayQuan FR Ben Davis 7.49 -
8 8 Jones, Harold SO Lawrence North 7.62 -
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Mason, Deangelo SR Lawrence North 7.26  
2 12 Brown, Braden JR Greenfield-Central 7.58  
3 19 Reutman, Robert SR Northeast Dubois 7.66  
4 30 Hensley, Nate JR Greencastle 7.82  
5 56 McCutchen , James SO South Knox 8.58  
6 59 Gupton, Shane FR North Central (Indianapolis) 8.86  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Spence, Gary SO South Vermillion 7.47  
2 19 Baker, Trey SO Lawrence North 7.66  
3 23 Love, Noah FR Northeast Dubois 7.68  
4 25 Glover, LaBronze JR Tindley 7.70  
5 37 Vieck , Robert SO South Knox 7.98  
6 40 Miller, Derrick FR North Central (Indianapolis) 8.12  
7 51 Slater, Gage JR Greencastle 8.36  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Curothers, JayQuan FR Ben Davis 7.52  
2 7 Jones, Harold SO Lawrence North 7.53  
3 32 Smith, Keyshawn FR Lawrence North 7.91  
4 34 Tift, Drayke SR Greenfield-Central 7.92  
5 46 King, Michael SO Greencastle 8.30  
6 47 Rogers, Trent JR South Knox 8.31  
7 49 Harder, Luke FR Northeast Dubois 8.32  
8 49 Denton, Bryce SO Brown County 8.32  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Smith, Bill SR Linton-Stockton 7.46  
2 9 Deurloo, Zach JR Cascade 7.54  
3 10 Morris, Keegan JR Switzerland County 7.55  
4 13 Greene, Arman FR North Central (Indianapolis) 7.59  
5 39 Barmes, Cleo JR South Knox 8.09  
6 47 Mathews, J.T. SR Greencastle 8.31  
  Walker, Josiah SO Lighthouse Christian Academy FS  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Bell, Brady SR Cascade 7.43  
2 16 Mallory, Terrance SO Lawrence North 7.62  
3 31 Cox, Keaton JR Linton-Stockton 7.84  
4 38 Burton, Evan SR Greencastle 8.01  
5 41 Burns, Justin JR Brown County 8.15  
6 52 Hunckler, Isaak FR South Knox 8.41  
7 54 Hamilton, Ezra SO Lighthouse Christian Academy 8.47  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 17 Salako, Djibrille FR Terre Haute South Vigo 7.65  
2 19 Thomas, Jaymie SR Lawrence North 7.66  
3 26 Splain, Brody SR Switzerland County 7.76  
4 32 Dunnegan, Connor JR South Vermillion 7.91  
5 34 Orr, Bryce SO Tindley 7.92  
6 58 Fleischman, Evan SO Brown County 8.63  
7 60 Holliday, Joseph FR Cascade 8.96  
Preliminaries: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 22 Pokrzywinski, Zach SR Greensburg 7.67  
2 24 Lee, Jeremy FR Lawrence North 7.69  
3 27 Dyer, Lance FR Linton-Stockton 7.77  
4 28 Peters, Chris FR Ben Davis 7.80  
5 42 Davis, Duwan FR Lawrence North 8.18  
6 43 Lezama, Hector FR Greencastle 8.19  
7 61 Adams, Andrew FR South Knox 9.12  
Preliminaries: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Nichols, Seth JR Greencastle 7.54  
2 17 Hedden, Adam JR South Vermillion 7.65  
3 28 McClaren, Roger JR Lawrence North 7.80  
4 44 Postmus, Ty JR Northeast Dubois 8.25  
5 53 Black, Andrew SO South Knox 8.43  
6 55 Oliphant, Javan FR Brown County 8.54  
7 62 Lien, Frank SR Terre Haute South Vigo 10.04  
Preliminaries: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Goldsmith, Jay JR Lawrence North 7.49  
2 10 Myers, Tristen JR Northeast Dubois 7.55  
3 13 Rome, Emanuell SO North Central (Indianapolis) 7.59  
4 15 Banks, Tyrus JR Lawrence North 7.61  
5 36 Clark, Tyler JR South Vermillion 7.97  
6 44 Sheppard, Zacc JR Brown County 8.25  
7 56 Sha, Ji Min FR Lighthouse Christian Academy 8.58  
8 63 Zaragoza, Kaleb FR Cascade 10.31