New Mexico Cherry & Silver Date: 01/20-01/21/17   Venue: Albuquerque Convention Center - Albuquerque, NM
Men 60m Dash
Finals: Heat #1
Semifinals: Heat #1|2
Preliminaries: Heat #1|2|3|4|5

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Cray, Eric   Philippines 6.64 -
2 2 Callender, Emmanuel   Trinidad and Tobago 6.65 -
3 3 Royster, Chris SR Unattached 6.68 -
4 4 Sageese, Chedlin SO-2 Barton County CC 6.77 -
5 5 Ware, Terence FR-1 Barton County CC 6.82 -
6 6 Ballantyne, Micah JR-3 Adams State 6.86 -
Semifinals: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Callender, Emmanuel   Trinidad and Tobago 6.69  
2 4 Sageese, Chedlin SO-2 Barton County CC 6.81  
3 7 Guevara, Asa JR-3 UTEP 6.86  
4 8 Ballantyne, Micah JR-3 Adams State 6.89  
5 9 Handley, Todd SR-4 West Texas A&M 6.91  
6 10 Edwards 3rd, Harris   ALTIS 6.93  
7 11 Bias, James SR-4 UTEP 6.97  
8 15 Brown, Xavier FR-1 Cal St. Northridge 7.19  
Semifinals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Cray, Eric   Philippines 6.62  
2 3 Royster, Chris SR Unattached 6.72  
3 5 Horsley, Carl SR Unattached 6.77  
4 6 Ware, Terence FR-1 Barton County CC 6.80  
5 12 Lyon, Christian FR-1 Barton County CC 7.00  
6 13 Cisneros, Eric JR-3 New Mexico 7.02  
7 14 Buchanan, Deshon FR-1 Barton County CC 7.08  
  Jones, Ridge   Unattached FS  
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Callender, Emmanuel   Trinidad and Tobago 6.65  
2 8 Edwards 3rd, Harris   ALTIS 6.85  
3 13 Bias, James SR-4 UTEP 6.87  
4 19 Shields, Ben JR-3 New Mexico 6.99  
5 23 Warren, Chazz FR-1 Cal St. Northridge 7.09  
6 25 Jones, Parker JR-3 New Mexico 7.14  
7 30 Dennis, Trevor SR-4 West Texas A&M 7.29  
8 31 Skhosana , Sonwabiso SO-2 Wayland Baptist 7.32  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Guevara, Asa JR-3 UTEP 6.84  
2 10 Buchanan, Deshon FR-1 Barton County CC 7.03  
3 21 Packard, Tjari FR-1 Cal St. Northridge 7.04  
4 22 Dow, Nick SO-2 West Texas A&M 7.05  
5 34 Sturans, Andris JR-3 New Mexico 7.50  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Horsley, Carl SR Unattached 6.72  
2 7 Ware, Terence FR-1 Barton County CC 6.81  
3 17 Jakeman, John   Unattached 6.92  
4 20 Davis, Jonathan FR-1 Azusa Pacific 7.03  
5 24 Johnson, Kiyoshi SR-4 Cal St. Northridge 7.13  
6 26 Brown, Elijah SO-2 Adams State 7.19  
7 27 Harriott, Ian JR-3 Cal St. Northridge 7.19  
8 29 Harriott, Tyree SO-2 Cal St. Northridge 7.27  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Royster, Chris SR Unattached 6.71  
2 6 Jones, Ridge   Unattached 6.72  
3 11 Cray, Eric   Philippines 6.73  
4 12 Sageese, Chedlin SO-2 Barton County CC 6.78  
5 13 Cisneros, Eric JR-3 New Mexico 6.87  
6 15 Lyon, Christian FR-1 Barton County CC 6.87  
7 28 Cudequest, Taylor SR-4 Cal St. Northridge 7.26  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Ballantyne, Micah JR-3 Adams State 6.83  
2 9 Handley, Todd SR-4 West Texas A&M 6.86  
3 16 Brown, Xavier FR-1 Cal St. Northridge 6.91  
4 18 McBride, Andre SR-4 Cal St. Northridge 6.92  
5 32 Scott, Brenden SO-2 Cal St. Northridge 7.46  
6 33 Fanning, Bret 4 Unattached 7.48