Whiteland HSR Qualifier #1 Date: 03-04-17   Venue: University of Indianapolis ARC, IN
Women's 60m Dash
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|2|3|4|5|6

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Reid, Jordan FR New Palestine 7.90 10
2 2 Mobley, Alexus FR Franklin Central 7.98 8
3 3 Anderson, Hanna JR Greenwood Community 8.03 6
4 4 Hart, Tianna SO New Palestine 8.11 5
5 5 Talley, K'ja FR Warren Central 8.11 4
6 6 McClarney, McKenzie SO Greenwood Community 8.22 3
7 7 Guess , Rebekkah SO Indianapolis Bishop Chatard 8.39 2
8 8 Miller, Kerrigan SR Whiteland Community 8.40 1
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Mobley, Alexus FR Franklin Central 8.02  
2 11 Barnes, Imani FR Warren Central 8.36  
3 20 Tynan, Liz JR Columbus North 8.62  
4 21 Dietrick , Katie SO Indianapolis Bishop Chatard 8.63  
5 24 Brewer, Heidi FR Whiteland Community 8.68  
6 30 Klinghammer, Chyniah SO Ben Davis 8.80  
7 34 Hunter, Brea FR Columbus East 8.90  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 7 Talley, K'ja FR Warren Central 8.28  
2 13 Gomillia, Anajah SO Ben Davis 8.47  
3 18 Chitwood, Paige JR Bloomington North 8.56  
4 32 Yankey, Katie FR Floyd Central 8.86  
5 35 Meredith, Sarah JR Southwestern (Shelbyville) 8.97  
6 40 Verma, Kajal FR Whiteland Community 9.66  
  Allen, Ashley SO Columbus East DNS  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Hart, Tianna SO New Palestine 8.20  
2 6 Guess , Rebekkah SO Indianapolis Bishop Chatard 8.27  
3 12 Hendricks, Senna JR Bloomington South 8.39  
4 15 Lumpkun, Anika   Whiteland Community 8.51  
5 25 Mantha, Zoe SO Bloomington North 8.75  
6 37 Sidhu, Kohinoor JR Whiteland Community 9.07  
7 38 Freiberger, Spencer FR Floyd Central 9.08  
8 39 Garcia, Daisy FR Indianapolis Scecina Memorial 9.18  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Anderson, Hanna JR Greenwood Community 8.02  
2 8 Miller, Kerrigan SR Whiteland Community 8.31  
3 9 Harsh, Alexis JR Jennings County 8.31  
4 15 Allen, Remi JR Plainfield 8.51  
5 25 Hill, Kirsten JR Union County 8.75  
6 27 Mappes, Rebekah FR Southport 8.76  
7 29 Rodriguez, Genesis FR Ben Davis 8.79  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Reid, Jordan FR New Palestine 8.00  
2 5 McClarney, McKenzie SO Greenwood Community 8.24  
3 22 Cook, Kennedy JR Columbus North 8.63  
4 23 Speiser, Jaclyn JR Southport 8.67  
5 33 Simpson, Denza SR Jennings County 8.89  
6 36 Reynoso, Melanie SO Ben Davis 9.00  
  Cannon, Emma FR Union County DNS  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 10 Kao, Addy JR Bloomington South 8.33  
2 14 Snow, Jodeci SR Indianapolis Scecina Memorial 8.48  
3 17 Seiter, Alaina FR Franklin Central 8.54  
4 18 Rodgers, Taylor SR Plainfield 8.56  
5 28 Hampton, Lilly FR Union County 8.78  
6 31 Smith, Taylor SR Columbus East 8.85