Whiteland HSR Qualifier #1 Date: 03-04-17   Venue: University of Indianapolis ARC, IN
Men's 60m Dash
Finals: Heat #1
Preliminaries: Heat #1|2|3|4|5|6|7

Finals:
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Sheard, Tyland JR Warren Central 6.98 10
2 2 Murr, Travis SR Franklin Community 7.11 7
3 2 bently, issac SR Union County 7.11 7
4 4 Mappes, Andrew SR Southport 7.14 5
5 5 Walden, Brady SR New Palestine 7.17 4
6 6 Evans, Roosevelt SR Warren Central 7.24 3
7 7 Cissell, Chon'Dre SO Indianapolis Cathedral 7.24 2
8 8 Hogan, Jamon JR Columbus East 7.29 1
Preliminaries: Heat #1

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Murr, Travis SR Franklin Community 7.14  
2 6 Evans, Roosevelt SR Warren Central 7.30  
3 10 Oskins, Satchel SR Indianapolis Scecina Memorial 7.37  
4 16 Perry, Triston SR Columbus North 7.42  
5 19 Jacobs, Gage SO Plainfield 7.45  
6 40 Prine, Brandon JR Whiteland Community 7.89  
7 47 Walker, Micah SR Southport 8.22  
Preliminaries: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Sheard, Tyland JR Warren Central 7.10  
2 8 Cissell, Chon'Dre SO Indianapolis Cathedral 7.33  
3 9 Magee, Luke JR Franklin Central 7.34  
4 25 Sammy , Brandon SR Indianapolis Bishop Chatard 7.48  
5 31 Perry, Jake SO Whiteland Community 7.52  
6 41 Corya, Jacob SO Jennings County 7.93  
7 43 Miles, Jordan FR Indianapolis Scecina Memorial 8.05  
Preliminaries: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Mappes, Andrew SR Southport 7.14  
2 11 Evans, Pierce JR Bloomington South 7.38  
3 20 Yates, Alec SR Center Grove 7.46  
4 23 Williams, Evan JR New Albany 7.47  
5 34 Ambrosio, Matt SR Bloomington North 7.57  
6 35 Compton, Noah JR Greenwood Community 7.69  
7 37 Aaron, Mark FR Indianapolis Scecina Memorial 7.78  
Preliminaries: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Walden, Brady SR New Palestine 7.28  
2 7 Hogan, Jamon JR Columbus East 7.32  
3 20 Matheson, Gavin SO Center Grove 7.46  
4 25 Keys, Dante SR Plainfield 7.48  
5 30 Payton, De Tre SO New Albany 7.51  
6 45 Luellen, Dakota SR Union County 8.10  
  Linder, Lance SO Indianapolis Scecina Memorial DNS  
Preliminaries: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 bently, issac SR Union County 7.29  
2 11 Stewart, Garrett FR Indianapolis Cathedral 7.38  
3 13 Meyers, R.J. JR Greenwood Community 7.39  
4 18 Brown, Jay-Len JR Franklin Central 7.44  
5 32 Jolley, Daveed FR Columbus North 7.54  
6 42 Banks, O.D. JR Whiteland Community 7.97  
7 46 Jones, James SR Franklin Community 8.13  
Preliminaries: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 20 Akinniranye, Daniel SR Ben Davis 7.46  
2 23 Phillips, Preston JR Whiteland Community 7.47  
3 25 Thiery, Maveric FR Bloomington South 7.48  
4 28 Ball, Deshawn SR Lawrence Central 7.49  
5 37 Collins, Kyle FR Jennings County 7.78  
6 44 nixon, josh SR Union County 8.08  
7 48 Hamilton, Dontaye FR Indianapolis Scecina Memorial 8.87  
Preliminaries: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 13 Holt, Jaylen SO Ben Davis 7.39  
2 15 Stiver , Jarrod SR Indianapolis Bishop Chatard 7.40  
3 17 Mitchell, Kolby SO Columbus East 7.43  
4 29 Warbington, Leo JR Lawrence Central 7.50  
5 33 Jenkins, Colby SO New Palestine 7.55  
6 36 Heitink, Ben FR Bloomington North 7.71  
7 39 Luechtefeld, Matthew JR Whiteland Community 7.84