East Central Indoor Invite Date: 03-05-16   Venue: East Central - St. Leon, IN
Boys 55m Dash
Finals: Heat #1|10|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Orschell, Mitchell SO Franklin County 6.96 -
2 2 Mears, Zachary SR Batesville 7.03 -
3 5 Hartman, Aaron SR East Central 7.16 -
4 28 Herron, Collin SO Connersville 7.61 -
5 29 Dorsett, Scott SR Greensburg 7.63 -
6 30 Snider, Jacob SO North Decatur 7.66 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Dole, Nate SR East Central 7.23 -
2 7 Oatman, Evan SR South Dearborn 7.25 -
3 18 Foreman, Donvan SO Connersville 7.49 -
4 22 Bedel, Kevin SR Batesville 7.52 -
5 35 Lahman, Gabriel SR South Dearborn 7.76 -
6 54 Lee, Trevor FR Greensburg 8.53 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Gabbard, Alex JR Franklin County 7.15 -
2 10 Fox, Kurt SR East Central 7.36 -
3 20 Laughlin, Stone JR Franklin County 7.50 -
4 24 Woods, Jadrian JR Greensburg 7.57 -
5 32 Merritt, Ares SO Greensburg 7.73 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 12 Alig, Andrew SR East Central 7.38 -
2 13 Dubois, Dalton SO Connersville 7.39 -
3 19 Draper, Austin SR South Dearborn 7.49 -
4 23 Murray, Matthew JR South Dearborn 7.57 -
5 26 Rolfes, Trevor SR Lawrenceburg 7.59 -
6 43 Buckler, Kaleb FR Franklin County 7.94 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 9 Deaton, Thomas JR Franklin County 7.33 -
2 16 Hentz, Skylar SO Connersville 7.46 -
3 17 Woods, Joey FR Greensburg 7.47 -
4 21 Isaacs, Jerad SO Connersville 7.52 -
5 37 Bedel, Adam FR Batesville 7.86 -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Pokrzywinski, Zach JR Greensburg 7.32 -
2 11 Bertke, Mark JR East Central 7.37 -
3 39 Mohr, Adam FR Franklin County 7.90 -
4 42 Fullenkamp, Eykes SO Batesville 7.94 -
5 44 Patterson, Ryan JR Connersville 7.97 -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Ward, Seth SO East Central 7.08 -
2 14 Lunsford, Adam SR East Central 7.41 -
3 15 Derenski, Josh SO Franklin County 7.46 -
4 25 Reed, Cameron SO South Dearborn 7.59 -
5 38 Hughes, Matthew FR South Dearborn 7.89 -
6 48 Disbro, Seth JR South Dearborn 8.05 -
Finals: Heat #8

Place Overall Name Year Team Time Score
1 36 Eppens, Charles SO South Dearborn 7.85 -
2 45 Kraus, Chris SO East Central 8.00 -
3 47 Alvarez, Rico JR Franklin County 8.01 -
4 50 Tucker, James SO Franklin County 8.22 -
5 53 Wilson, Walker SO Franklin County 8.45 -
Finals: Heat #9

Place Overall Name Year Team Time Score
1 27 Lake, Quinton JR Franklin County 7.60 -
2 31 Rosemeyer, Eric FR East Central 7.72 -
3 33 Spangler, Evan FR East Central 7.75 -
4 49 Fox, Danny FR East Central 8.09 -
5 52 Russell, Ashton SO Franklin County 8.40 -
Finals: Heat #10

Place Overall Name Year Team Time Score
1 34 Arnold, Jacob SR Franklin County 7.76 -
2 40 Ketcham, Alex SO East Central 7.92 -
3 41 Smith, Josh SR East Central 7.93 -
4 46 Herrman, Austen FR Franklin County 8.01 -
5 51 Steinhauser, Louis JR Franklin County 8.34 -