HSR 2016 WL Qualifier Date: 03-10-16   Venue: Purdue-Lambert FH - West Lafayette, IN
Boys 4 x 200m Relay
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6
Finals: Heat #1
Place Overall Team Time Score
1 22 Watseka  ( Collins, Killey, Wonch, Zack ) 1:44.32 -
2 27 Frontier  ( Girard, Roberts, Reagan, McCracken ) 1:49.00 -
3 28 Sheridan  ( Burnell, Burnell, Burnell, Morgan ) 1:49.15 -
4 29 Rensselaer Central  ( Allen, Green, Capeheart, Moore ) 1:50.54 -
5 32 Twin Lakes  ( Collier, Miller, Galyen, Metcalf ) 1:52.51 -
Finals: Heat #2
Place Overall Team Time Score
1 12 Twin Lakes  ( Roberts, Cosgray, Crowther, Solorzano ) 1:41.03 -
2 18 Danville  ( Bridges, Wilson, Coleman, Ross ) 1:42.90 -
3 21 Lafayette Jefferson  ( Barney, Hawkins, Crum, Chandler ) 1:44.07 -
4 24 West Central  ( Sizemore, Gudeman, Crase, Mendez ) 1:45.12 -
Finals: Heat #3
Place Overall Team Time Score
1 11 West Lafayette  ( Burns, Merriott, Reddoch, Hyun ) 1:40.72 -
2 15 Brebeuf Jesuit  ( Ingram, Orr, Turner, Wade ) 1:42.47 -
3 17 Tri-County  ( Layton, Justice, Waibel, Hartley ) 1:42.85 -
4 25 Rensselaer Central  ( Jordan, Ybarra, Balvich, Wright ) 1:45.51 -
5 26 Carroll (Flora)  ( Cooper, Robinson, Sheagley, Gaylor ) 1:48.56 -
6 30 Logansport  ( Blanco, Gellinger, Hauser, Achey ) 1:50.61 -
Finals: Heat #4
Place Overall Team Time Score
1 5 Watseka  ( Bethel, Hendrickson, Lee, Hagen ) 1:37.93 -
2 7 McCutcheon  ( Thompson, Salazar, Hunter, Blount ) 1:38.73 -
3 8 Danville  ( Watson, Mayfield, Wilson, Daubaris ) 1:38.78 -
4 19 Lawrence North  ( Stewart, Jones, Baker, McCulley ) 1:43.08 -
5 20 Logansport  ( Moore, Gonzalez, Babcock, Ciotta ) 1:43.92 -
6 31 Delphi Community  ( Lyons, Kender, Keen, Abbott ) 1:51.99 -
Finals: Heat #5
Place Overall Team Time Score
1 4 West Lafayette  ( Afolabi, Folkers, Edwards, Midkiff ) 1:36.65 -
2 10 Lafayette Jefferson  ( Adams, Ricksy, Brown, Lee ) 1:38.90 -
3 13 Pioneer  ( Gregorich, Smith, Kiser, Mersch ) 1:41.60 -
4 14 Lawrence North  ( Williams, McKeller, Smith, Brown ) 1:41.85 -
5 16 Hamilton Heights  ( DeFoe, Brown, Roth, Morris ) 1:42.67 -
6 23 Culver Academies  ( Ndukwu, Mosley, Aguilar, Pumarejo ) 1:44.54 -
Finals: Heat #6
Place Overall Team Time Score
1 1 Lawrence North  ( Mason, Tunstall, Schumpert, Myers ) 1:32.37 -
2 2 Thea Bowman Academy  ( Crystal, Jones, Holt, Stephenson ) 1:35.74 -
3 3 Lafayette Jefferson  ( Bender, DeGraffenreid, Walker, Wright-Enlow ) 1:36.36 -
4 6 Harrison (West Lafayette)  ( Armstrong, Armstrong, Carlisle, Elliot ) 1:38.34 -
5 8 Lawrence North  ( Banks, Goldsmith, Reese, Williams ) 1:38.78 -
6   Merrillville  ( Jones, Thompson, Thomas, Wheeler ) DQ -