HSR 2016 WL Qualifier Date: 03-10-16   Venue: Purdue-Lambert FH - West Lafayette, IN
Girls 4 x 200m Relay
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6
Finals: Heat #1
Place Overall Team Time Score
1 24 Brebeuf Jesuit  ( Watson, Mendoza, Sakai, Rifkind ) 2:04.15 -
2 28 Frontier  ( Anderson, Eiler, Davis, Woods ) 2:07.96 -
3 29 Rossville  ( Heath, Fadness, Beard, Malson ) 2:08.31 -
4 32 Rensselaer Central  ( Culbreth, Kuiper, Floyd, Tryon ) 2:11.05 -
5 33 Brebeuf Jesuit  ( Alessandri, Fox, Poulsen, Wiggins ) 2:11.98 -
6 34 Watseka  ( Ketchum, Benson, Naese, Parsons ) 2:20.24 -
Finals: Heat #2
Place Overall Team Time Score
1 17 Hamilton Heights  ( Bjortomt, Henson, Policka, Pryor ) 1:59.56 -
2 19 West Central  ( Mitchell, Barlow, Boehning, Beiswanger ) 2:02.28 -
3 22 Lawrence North  ( White, Rendell, Rendell, Stovall ) 2:03.53 -
4 26 Western  ( Winger, Rush, DeWitt, Berry ) 2:06.08 -
5 27 Sheridan  ( Dickerson, Welch, Wilson, beechboard ) 2:06.65 -
6   Frontier  ( Dewitt, Eaton, Baker, Simmons ) DQ -
Finals: Heat #3
Place Overall Team Time Score
1 8 Twin Lakes  ( Sabados, Tirpak, Griesy, Kneadler ) 1:54.30 -
2 11 Lawrence North  ( Webster, Snow, Kay, Tekezgill ) 1:57.30 -
3 11 West Lafayette  ( Hassan, Aly, Whaley, Parker ) 1:57.30 -
4 14 Watseka  ( Hagen, Bell, Cluver, Kidwell ) 1:59.32 -
5 20 Twin Lakes  ( Chiszar, Ryan, Diggs, Thayer ) 2:03.04 -
6 31 Delphi Community  ( Gasser, Kender, McSwain, Wilber ) 2:11.03 -
Finals: Heat #4
Place Overall Team Time Score
1 6 Lawrence North  ( Windler, Grady, Miles, Henning ) 1:52.56 -
2 9 Harrison (West Lafayette)  ( Simmons, Smith, Mattox, Nguyen ) 1:55.21 -
3 13 Culver Academies  ( Mahabeer, Anderson, Etheridge, Steiner ) 1:58.25 -
4 15 Carroll (Flora)  ( Jackson, Bordner, Bush, McGill ) 1:59.38 -
5 23 Tri-County  ( Casbon, Wallace, Corbin, Peters ) 2:03.85 -
6   Pioneer  ( Morris, Storey, Brooke, Biggs ) DNF -
Finals: Heat #5
Place Overall Team Time Score
1 4 West Lafayette  ( Deryn, Penquite, Whaley, Williams ) 1:51.26 -
2 7 McCutcheon  ( Nicol, Newkirk, Crowe, Owens ) 1:54.15 -
3 16 Thea Bowman Academy  ( Brooks, Shanks, Jones, Williams ) 1:59.52 -
4 21 Rensselaer Central  ( Barber, Clemente, Davisson, Nugent ) 2:03.16 -
5 25 Lafayette Jefferson  ( Norton, Spring, Delacruz, beckford ) 2:05.44 -
6 30 Logansport  ( Sanchez, Loposser, Orozco, Shively ) 2:09.23 -
Finals: Heat #6
Place Overall Team Time Score
1 1 Thea Bowman Academy  ( Scott, Davis, Washington, Smith ) 1:48.94 -
2 2 Merrillville  ( Gonzalez, West, Key, Laster ) 1:49.38 -
3 3 Lawrence North  ( Gilbert, Barlow, Watts, Colvin ) 1:49.51 -
4 5 Danville  ( Wilson, Stewart, Wilson, Hall ) 1:51.88 -
5 10 Brebeuf Jesuit  ( Ezell, Gray, Coleman, Altman ) 1:56.48 -
6 18 Brebeuf Jesuit  ( McCarroll, Anderson, Osuntokun, Pahud ) 1:59.67 -