Bulldog Invite Date: 03-14-15   Venue: Purdue Fort Wayne-Hilliard Gates Center - Fort Wayne, IN
Boys 3200m Run
Finals: Heat #1|2|3

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 14 Deiser, Joe SO Ft. Wayne Bishop Luers 10:50.12 -
2 21 Miner, Cayler SO Ft. Wayne South Side 11:19.33 -
3 26 Culp, Sergei SO Goshen 11:28.95 -
4 34 LeCount, Joe FR Wawasee 11:44.08 -
5 37 Matteson, Jacob SO Columbia City 12:18.50 -
6 38 Davis, Daniel JR Ft. Wayne Wayne 12:18.60 -
7 40 Nykiel, Jacob FR Bremen 12:39.00 -
8 41 Bradtmueller, Daniel SR Woodlan 12:54.33 -
9 43 Hreha, Jake FR South Adams 13:02.04 -
10 44 Rupp, Xavier JR South Adams 13:19.22 -
11 45 Christian, Gerber SO Ft. Wayne Wayne 13:21.62 -
12 46 Habig, Kyle SR Ft. Wayne Snider 13:28.73 -
13 47 Schweller, Michael FR Ft. Wayne Bishop Luers 13:55.56 -
14 48 Maung, Willie SO Ft. Wayne North Side 14:06.32 -
  Aguilera, Brian SO Ft. Wayne South Side DQ -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 12 Barton, Alex SO Ft. Wayne Bishop Dwenger 10:46.08 -
2 16 Barahonas-Rosal, Jason FR Goshen 10:56.42 -
3 19 Drye, Luke FR Pendleton Heights 11:06.13 -
4 20 Cagle, Alex SR Ft. Wayne Wayne 11:07.81 -
5 22 Minnion, Dondre JR Merrillville 11:21.49 -
6 23 Miller, Wyatt FR South Adams 11:25.59 -
7 24 Pocock, Carson FR Ft. Wayne Bishop Dwenger 11:26.53 -
8 27 Atkinson, Grant FR New Haven 11:29.75 -
9 28 Ly, Kennedy JR Ft. Wayne Northrop 11:30.34 -
10 29 Ruppert, Matthew FR Ft. Wayne Concordia Lutheran 11:30.49 -
11 30 Diaz, Erick SR Wawasee 11:35.10 -
12 31 Miller, Nathan JR Warsaw Community 11:35.83 -
13 33 Auer, Tristan SO Ft. Wayne Northrop 11:39.72 -
14 36 Meyer, Mike SR New Haven 12:06.70 -
15 39 Lahr, Jordan FR New Haven 12:23.74 -
16 42 Abella, Nick JR Ft. Wayne Snider 12:57.45 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Ehlers, David JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 9:41.99 -
2 2 Jennings, Roman SO Ft. Wayne Snider 9:43.12 -
3 3 Abad, Grerardo SR Goshen 9:51.47 -
4 4 Starnes, Dustin SO Ft. Wayne Northrop 9:52.89 -
5 5 Glogovsky, Owen JR Warsaw Community 9:53.76 -
6 6 Emmanuel, Valentin SR Ft. Wayne North Side 10:06.19 -
7 7 Miller, Landon SO Fairfield 10:15.81 -
8 8 Wickens, Kris SR Bremen 10:24.90 -
9 9 Swain, Isaiah SO Carroll (Fort Wayne) 10:29.55 -
10 10 Clements, Braden SO Carroll (Fort Wayne) 10:33.38 -
11 11 Jaquish, Rigel SR Ft. Wayne North Side 10:34.71 -
12 13 Tapia, Miguel SR Merrillville 10:48.90 -
13 15 Strasen, Ben JR Ft. Wayne Concordia Lutheran 10:53.46 -
14 17 Howett, Lucas FR Warsaw Community 10:56.49 -
15 18 Brunner, Tim SR Ft. Wayne Bishop Dwenger 11:01.82 -
16 25 Cook, Gage SR Pendleton Heights 11:28.88 -
17 32 Parker, Wren SO Pendleton Heights 11:38.72 -
18 35 Griner, Sam SO Wawasee 11:59.89 -