IWU HSR Qualifier #1 Date: 03-07-14   Venue: Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
Men's 60m Dash
Finals: Heat #1|2|3|4|5|6|7

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Collins, Will JR Marion 7.13 -
2 5 Eddington, Addrecus FR Kokomo 7.40 -
3 7 Chamberlain, Nykosh SR Anderson 7.43 -
4 8 Gay, John SR Hamilton Southeastern 7.44 -
5 16 Tilford, Terrell JR Anderson 7.57 -
6 19 Bright, Zavian JR Anderson 7.65 -
7 25 Tsetse, David SO Hamilton Southeastern 7.75 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 3 Lark, John JR Homestead 7.20 -
2 10 Hicks, Cody JR Maconaquah 7.47 -
3 11 Lovvorn, Gavin SR Homestead 7.48 -
4 14 Chester, Zach SR New Palestine 7.55 -
5 20 Wilkison, James SO Maconaquah 7.69 -
6 35 Larken-Rice, Kiley FR Kokomo 7.97 -
7 36 Dunn, Sam SR Homestead 7.98 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 6 Hernandez, Nick SR Marion 7.41 -
2 9 Heinkel, Jacob JR Churubusco 7.46 -
3 12 Slaughter, Dominique FR Ft. Wayne Snider 7.48 -
4 17 Cooper, Keaton SO Eastbrook 7.60 -
5 22 Conwell, Cody SR Churubusco 7.70 -
6 24 Johnson, Jordan JR Ft. Wayne Snider 7.71 -
7 27 Neustifler, Drew FR Westfield 7.76 -
8 33 Hammes, Terrell SR Westfield 7.86 -
Finals: Heat #4

Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Bechdolt, Mason JR Delta 7.14 -
2 13 Johnson, Stephon JR Southport 7.50 -
3 15 Tucker, Cardell JR Southport 7.56 -
4 26 Carter, Bryan JR Alexandria 7.75 -
5 30 Buckner, Brandon JR Delta 7.80 -
6 42 Tangermann, Nico JR Alexandria 8.13 -
7 44 Cook, Derrick JR Alexandria 8.30 -
8 45 Vorhees, Trevor SO Delta 8.38 -
Finals: Heat #5

Place Overall Name Year Team Time Score
1 4 Johnson, Brady SR Bluffton 7.26 -
2 18 Stratton, Seth JR Ft. Wayne Canterbury 7.61 -
3 23 Garcia, Cruz SO Ft. Wayne Canterbury 7.70 -
4 38 Gunning, Logan FR Eastbrook 8.01 -
5 39 Streveler, Josh SR Bluffton 8.03 -
6 40 Ko, Bryan SR Ft. Wayne Canterbury 8.04 -
7 41 Gillium, Darren SR Bluffton 8.11 -
8 46 Reid, Zach FR Eastbrook 9.59 -
Finals: Heat #6

Place Overall Name Year Team Time Score
1 28 Roose, Spenser SO Fairfield 7.77 -
2 29 Woodruff, Michael JR Peru 7.78 -
3 31 Beery, Jackson FR Northfield 7.81 -
4 34 Stroup, Luke FR Madison-Grant 7.92 -
5 37 Sloderbeck, Cole JR Madison-Grant 7.99 -
6 43 McBride, Steven SR Peru 8.15 -
  Fluegel, Andrew SR New Palestine NT -
Finals: Heat #7

Place Overall Name Year Team Time Score
1 21 Hoffman, Seth SO Fairfield 7.70 -
2 32 Brickens, Adam FR New Palestine 7.85 -
  Osuntokun, Kayode SO Brebeuf Jesuit NT -