Hoosier State Relays Qualifer Date: 03-09-13   Venue: Trine-Indoor Track - Angola, IN
Men's 3,200m Run
Finals: Heat #1|2|3

Finals: Heat #1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Arndt, Nick SR New Prairie 9:32.48 -
2 2 Didion, Anthony JR LaPorte 9:37.73 -
3 3 O'Dell, Blake JR Northridge 9:45.12 -
4 4 Bradberry, James SO Northridge 9:45.57 -
5 5 Annis, Jordan SR Mishawaka 9:47.64 -
6 6 Hogeston, Conner SR Churubusco 9:59.18 -
7 7 LaFree, Chris JR Unattached 10:08.84 -
8 8 Dominello, Dylan SR South Bend St. Joseph's 10:09.29 -
9 9 Fahs-Brown, Matthew SO Manchester 10:10.71 -
10 10 Gerick, Nate SR LaPorte 10:14.17 -
11 11 Ganger, Austin SR Mishawaka 10:14.28 -
12 12 Turner, Jacob SO South Bend St. Joseph's 10:17.69 -
13 13 Gray, Tyler JR Crown Point 10:23.79 -
14 14 Kampf, David SO New Prairie 10:27.58 -
15 16 Glogosky, Owen FR Warsaw Community 10:35.95 -
16 18 Perkins, Mitch FR Prairie Heights 10:42.07 -
17 19 Vandiver, Joe FR East Noble 10:45.06 -
18 23 Heimberg, Nick SO Portage 10:50.33 -
Finals: Heat #2

Place Overall Name Year Team Time Score
1 15 Langbehn, Jacob SO Crown Point 10:32.42 -
2 17 Voss, Luke SO Crown Point 10:40.40 -
3 20 True, Dan SR South Bend St. Joseph's 10:45.12 -
4 21 Doughty, Luke JR Huntington North 10:47.41 -
5 22 Campbell, Dustin SO Huntington North 10:47.47 -
6 24 Waweru, Matt JR South Bend Riley 10:52.86 -
7 25 Salmon, David SO South Bend Riley 10:54.42 -
8 26 Celmer, Zane JR Crown Point 10:54.52 -
9 27 Schrock, Mitchell FR Northridge 10:56.54 -
10 28 Flores, Mariano FR Leo 10:56.62 -
11 29 Overby, Alex SR Huntington North 11:01.14 -
12 31 Jones, Christian SO Huntington North 11:03.46 -
13 32 DUZAN, ANDREW SR Lakeland 11:04.85 -
14 34 Miller, Alejandro SO Michigan City 11:09.90 -
15 35 BURCHETT, KYLE FR Lakeland 11:14.51 -
16 37 Grime, Mitchell SR Hamilton 11:26.73 -
17 38 Criswell, Zach SR Muncie Southside 11:30.98 -
18 39 Lauer, Chris FR Leo 11:31.00 -
19 41 Garretson, Shane JR Peru 11:37.35 -
20 44 Trevino, Nick FR Jimtown 11:49.25 -
21 46 Kilmer, Phillip JR Northridge 12:01.78 -
Finals: Heat #3

Place Overall Name Year Team Time Score
1 30 Miller, Nathan FR Warsaw Community 11:01.28 -
2 33 Tracy, Chancler JR Muncie Southside 11:05.58 -
3 36 Blaksley, Miles SO South Bend Riley 11:18.68 -
4 40 Clary, Nathan   Angola 11:31.80 -
5 42 Backman, Ty SO Churubusco 11:45.84 -
6 43 Crawford, Colin JR South Bend St. Joseph's 11:47.23 -
7 45 Longanecker, Andrew JR Manchester 11:57.17 -
8 47 Adams, Grant JR Leo 12:08.48 -
9 48 Price, Hunter SO Fremont 12:17.38 -
10 49 Grime, Craig SO Hamilton 12:59.36 -
11 50 Stukey, Sam JR Fremont 13:16.95 -
12 51 Ribordy, Denis SO Wheeler 13:23.02 -
13 52 Kline, Hunter SO Fremont 13:42.14 -
14 53 Turner, Joseph (Michael) FR South Bend Clay 13:54.87 -
15 54 Stukey, Spencer JR Fremont 14:55.68 -