Michael Johnson Classic Date: 04-17-10   Venue: Waco Hart-Patterson Track - Waco, TX
Men 200m Dash
Finals: Heat #1|10|11|2|3|4|5|6|7|8|9

Finals: Heat #1
Wind: -2.2
Place Overall Name Year Team Time Score
1 1 Gray, Jarryd SR-4 Prairie View 21.26 -
2 3 Hill, Devin FR South Plains 21.69 -
3 4 Gordon, Jimmie   Unattached 21.85 -
4 16 Davis, Jerry-Lee SO Wayland Baptist 22.32 -
5 35 Daniels, Nigel   Southwest Sprinters 22.89 -
Finals: Heat #2
Wind: -2
Place Overall Name Year Team Time Score
1 14 Dodson, Quinton SO-2 Colorado 22.30 -
2 19 Fry, Justin   Oklahoma Baptist 22.49 -
3 22 Gray, Roman   Oklahoma Baptist 22.54 -
4 27 Prevost, Lee SO Wayland Baptist 22.63 -
5 28 Hollywood, Jyles   Unattached 22.69 -
6 34 Small, Ronson FR South Plains 22.83 -
Finals: Heat #3
Wind: -3.1
Place Overall Name Year Team Time Score
1 5 Bullard, Ja-Vell SO-2 George Mason 21.89 -
2 7 Lemons, Dejuan FR-1 Texas Southern 22.04 -
3 9 Woodson, Jonathan FR-1 TAMU-Kingsville 22.08 -
4 18 Jones, Deron SO-2 Prairie View 22.45 -
5 48 Day, Joel FR-1 TAMU-Commerce 23.37 -
Finals: Heat #4
Wind: -1.7
Place Overall Name Year Team Time Score
1 2 Gordon, Thaddeus SR-4 Baylor 21.69 -
2 6 Empty, George FR-1 George Mason 22.02 -
3 10 Baker-Johnson, Travaughn FR-1 George Mason 22.16 -
4 15 Singletary, Tommy FR-1 TAMU-Kingsville 22.30 -
5 19 Bennett, Xavier FR-1 West Texas A&M 22.49 -
6 39 Bryant, Sam SO Oklahoma Baptist 22.97 -
7 61 Holloway, Ernest   Unattached 24.70 -
Finals: Heat #5
Wind: -2.4
Place Overall Name Year Team Time Score
1 13 Waters, Ramodrick FR Southwest Christian 22.26 -
2 32 Coleman, Dquezstyn SO Southwest Christian 22.77 -
3 40 Hickman, Jasen FR-1 Sam Houston St. 22.99 -
4 43 Jackson, Jared SO Oklahoma Baptist 23.11 -
5 55 McCleod, Anthony   Southwest Sprinters 23.94 -
6 56 Satchell, Trayon   Paul Quinn 24.14 -
Finals: Heat #6
Wind: -1.5
Place Overall Name Year Team Time Score
1 11 Dykhuizen, Kyle JR-3 Texas A&M 22.22 -
2 17 Levels, Jaymon FR-1 Prairie View 22.44 -
3 21 Welch, John SR-4 Rice 22.54 -
4 23 Mays, Jamal SO-2 Tarleton State 22.58 -
5 41 Clayton, Robert SO South Plains 23.03 -
Finals: Heat #7
Wind: -2.2
Place Overall Name Year Team Time Score
1 8 Jones, CJ SO-2 Texas A&M 22.05 -
2 24 Brown, Jamar FR Southwest Christian 22.58 -
3 24 Boyd, Brian FR-1 TAMU-Kingsville 22.58 -
4 31 Alicea, Christian JR-3 Incarnate Word 22.74 -
5 33 Alicea, George JR-3 Incarnate Word 22.79 -
Finals: Heat #8
Wind: -1.9
Place Overall Name Year Team Time Score
1 12 Deveaux, Delano FR Southwest Christian 22.24 -
2 30 Griffin, Austin JR-3 Tarleton State 22.73 -
3 54 Chambers, Winston   Southwest Sprinters 23.89 -
4 58 Pina, Isai SO-2 Texas-Pan American 24.36 -
Finals: Heat #9
Wind: -1.8
Place Overall Name Year Team Time Score
1 26 Odhiambo, Robert SO-2 Prairie View 22.59 -
2 42 Jordan, Jonquese FR-1 Texas Southern 23.07 -
3 44 Mimes, Brandon FR-1 Texas Southern 23.15 -
4 45 Gaines, Jashad SO-2 Texas Southern 23.27 -
5 46 McGuffey, Justin SO-2 TAMU-Commerce 23.32 -
6 47 Thornton, Cairo JR-3 TAMU-Commerce 23.34 -
Finals: Heat #10
Wind: -1.5
Place Overall Name Year Team Time Score
1 29 Roberts, Sherraud SR-4 Tarleton State 22.72 -
2 37 Valle, Anthony SR-4 TAMU-Commerce 22.93 -
3 38 Thompson, Norman SO-2 TAMU-Kingsville 22.96 -
4 51 Bostick, Eric   Unattached 23.49 -
5 52 Bolton, Cody SR-4 TAMU-Commerce 23.54 -
6 53 Donohue, Aaron SO-2 Tarleton State 23.88 -
7 60 Franklin, Chayce FR-1 TAMU-Commerce 24.47 -
Finals: Heat #11
Wind: -2.5
Place Overall Name Year Team Time Score
1 36 Hogg, Darian FR-1 Abilene Christian 22.90 -
2 49 Morin, John FR-1 Tarleton State 23.38 -
3 50 Standberry, Titus SO-2 Texas Southern 23.49 -
4 57 Rodriguez, Eliud SR-4 Texas-Pan American 24.17 -
5 59 Hayden, Ben   Unattached 24.38 -