FHSAA 2A State Qualifying List Sport: Track and Field   


Sport: 
Gender Event Type
Display Team Athlete Name

 

Qualifying Symbols:
+ At-Large
* Automatic (Top 4)

Conversion Symbols:
HT Converted From Hand Time
   Use the filters above to customize the list. To select 2 or more teams to view, hold the "Ctrl" key down while clicking your mouse.
100m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Schwartz, Anothny SR American Heritage 10.13 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Shivers, Shaun SR Chaminade-Madonna 10.33 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Campbell, Tyson SR American Heritage 10.45 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Charleston, Deqavious SO Gadsden County 10.57 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 5 Brown, Ahmarean JR Jefferson 10.58 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 6 Bussey, Jalen JR Tampa Catholic 10.67 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 6 Grier, Larry SR Raines 10.67 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 8 Holmes, Caziah SO Cocoa 10.72 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 9 Charles, Jaariq SR Cocoa 10.74 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 10 Millner, Felton SR Glades Central 10.77 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 11 Smith , Arian SO Mulberry 10.79 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 11 Brown, Tayvon JR Central (Brooksville) 10.79 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 13 Williams, Trayvon JR Palatka 10.80 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 13 Allen-Johnson, Dacarri SO Jones 10.80 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 15 Nance, Jordan SR Rickards 10.86 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 16 Curtis, Derrick SR Spoto 10.87 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 16 Corbin, Jashaun SR Rockledge 10.87 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 18 Nesmith, Michael SR Hallandale 10.88 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 19 Sessions, Jaylan JR Palatka 10.93 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 20 Peterson, Trevon SO Raines 10.94 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 21 Gainer, Henri JR Arnold 10.96 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 22 Robinson, Jadan SO Jones 10.98 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 23 Wilson, Trevor JR Rickards 10.99 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  24 Jones, Jarvis SO Dunbar 11.08 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  24 Gantt, Carlton JR Ribault 11.08 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  26 Guinyard , Isiah JR Mulberry 11.09 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  27 McCrae, Joshua SR Gibbs 11.11 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  28 Vaughn, Jeremiah JR Bradford 11.18 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  29 Bundrage, Joseph JR Lake Wales 11.26 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  30 Mitchell, Quinyon JR Williston 11.85 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
200m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Schwartz, Anothny SR American Heritage 20.49 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Shivers, Shaun SR Chaminade-Madonna 20.81 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Holmes, Caziah SO Cocoa 21.21 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Charles, Jaariq SR Cocoa 21.28 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 5 Brooks, Marlon JR Raines 21.39 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 6 Barnes, Antonio SR Spoto 21.54 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 7 Grier, Larry SR Raines 21.64 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 8 Younge-Humphrey, Jordan JR Rockledge 21.65 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 9 Charleston, Deqavious SO Gadsden County 21.67 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 10 Smith , Arian SO Mulberry 21.77 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 11 Nance, Jordan SR Rickards 21.78 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 12 Wilson, Trevor JR Rickards 21.86 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 13 Austin, Kevin SR North Broward Prep 22.06 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 14 Williams, Trayvon JR Palatka 22.18 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 15 Smith, Paris JR Lakewood 22.27 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 16 Guinyard , Isiah JR Mulberry 22.30 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 17 Lovchuk, Michael SR Bay 22.39 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 18 Allen-Johnson, Dacarri SO Jones 22.46 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 19 Hill, Dominick SO Jones 22.50 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 20 Robinson, Jadan SO Jones 22.62 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 21 McCrae, Joshua SR Gibbs 22.80 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 22 Parker, Monte JR American Heritage 22.82 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 23 Vaughn, Jeremiah JR Bradford 22.90 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 24 Sessions, Jaylan JR Palatka 22.94 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  25 Sanders, Adrian SR Eustis 23.04 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Braswell, Montrae SR Avon Park 23.20 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  27 Bussey, Jalen JR Tampa Catholic 23.37 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
400m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Wilson, Trevor JR Rickards 47.33 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Anderson, Peter SR Hallandale 47.77 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Charleston, Deqavious SO Gadsden County 48.05 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 4 Nance, Jordan SR Rickards 48.50 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 5 Parker, Monte JR American Heritage 48.68 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Wright, Elijah JR Lely 48.74 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 7 Williams, Trayvon JR Palatka 48.78 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 8 Millner, Felton SR Glades Central 49.39 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 9 Johnson, De'Markus SR Glades Central 49.41 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 10 NEVINS, LAQUAVIAN JR North Marion 49.46 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 11 Petit-Jeune, Isaiah SR American Heritage 49.47 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 12 Watson, Ricardo SR Jefferson 49.50 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 13 Axon, Jason SR Atlantic (PO) 49.73 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 14 Smith, Shuntavious JR Dunbar 49.98 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 15 Baptiste, Weston FR Montverde Academy 50.05 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 16 Breckenridge, Donovan JR Titusville 50.07 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 17 Soverain , Stanley SR Immokalee 50.16 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 18 Faulkner, Brenden SO Oasis 50.42 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 19 Helton, Keyshawn SR West Florida 50.45 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 20 Garcia , Antonio JR Frostproof 50.63 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 21 Johnson , Tyree SR Mulberry 50.66 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 22 Littlejohn, Von SR West Florida 50.89 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 23 Jackson, Terrell SR Lake Wales 51.47 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 24 Green, Jamarian SR Glades Central 51.74 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  25 Reid, Daron SO Santa Fe 51.95 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Lyford, Jonah FR Montverde Academy 52.04 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  27 Chatman, Ja'ki SO Miami Washington 52.06 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  28 Williams, Donavan SR Raines 52.39 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  29 Campbell, Maximus FR Atlantic (PO) 52.43 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  30 Bell, Aaron FR Raines 53.04 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  31 Carter, Myles SR Zephyrhills 54.70 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
800m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Phillips, Brandon JR South Walton 1:55.71 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Yrelus, Mackenson SR Immokalee 1:55.99 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 3 Gomez , Antonio SR Frostproof 1:56.71 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 4 Rivera, Chase JR Bolles 1:56.87 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 5 Hilliard, Micah SR Suwannee 1:57.25 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 6 Daleo, Jacob SO South Walton 1:57.44 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 7 Brown, Dalton JR Tavares 1:57.47 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 8 Saurez, Fernando JR Baldwin 1:57.94 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 9 Ferro, Danny SR Calvary Christian (FtL) 1:58.01 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 10 Branch, Dylan JR Avon Park 1:58.70 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 11 Padilla, John SR Satellite 1:58.82 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 11 Bowers, John SR Bolles 1:58.82 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 13 Pedroza, Robert SO Key West 1:59.12 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 14 Guy, Alex JR Keystone Heights 1:59.37 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 15 Claude, Ralph SR Dunbar 1:59.58 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 16 Jacobs, Isaac JR Lake Highland Prep 1:59.91 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 17 Axon, Jason SR Atlantic (PO) 2:00.42 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 18 Guice, Jordan FR Rickards 2:00.76 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 19 Campbell, Josiah SR Hallandale 2:01.52 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 20 Simmonds, Damien JR Dunbar 2:01.90 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 21 Thornton, Matron SO Glades Central 2:02.02 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 22 Beadle, Jacob JR South Walton 2:02.29 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 23 Cutbirth, Jacob SR Rockledge 2:02.51 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 24 Gilfix, Roy SR Cocoa Beach 2:02.81 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  25 Christopher, Tylan SO Villages 2:02.94 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Maniatis, Alexander SR Bolles 2:03.37 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  27 Brown, Jakob SR West Nassau 2:03.38 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  28 Holton, Travis SR West Nassau 2:03.48 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  29 Ward, Stephen JR Lake Wales 2:03.68 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  30 sanon, Frandy SR Middleton 2:03.71 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Norton, Connor SR South Walton 2:03.77 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  32 Owens, Jabari JR Pine Crest 2:04.12 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  33 Torres Colon, Joesem FR Lake Wales 2:04.29 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  34 Haitham, Mohammed SR Lakewood 2:04.30 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  35 Fetchero, Vincent JR Bishop Kenny 2:04.44 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  36 Mihm, Wesley SR Ransom Everglades 2:04.63 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  37 Tirado, Frank JR Nature Coast 2:05.44 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  38 Gottschalk, Jonah SR Lake Highland Prep 2:05.77 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  39 Quolke, Dennis JR Rockledge 2:06.43 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  40 Jinks, Barry SR Raines 2:06.55 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  41 Picerno, Dylan JR Ridgewood 2:06.65 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  42 Mottley Iii, Roger FR Dunbar 2:07.28 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  43 Haldas, Jonathan SR Oxbridge Academy 2:07.33 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  44 Crouch, Rilyn SR Santa Fe 2:07.59 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  45 Guerrier, Jordan JR Monsignor Pace 2:07.79 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  46 Thompson, Steven 0 Crystal River 2:08.11 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  47 Farlin, Kai FR Florida High 2:08.30 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  48 Ruan, Antonio JR Ransom Everglades 2:09.16 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  49 Pressley, Jaylon SR Atlantic (PO) 2:09.20 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  50 Gottlieb, Tyler SR North Broward Prep 2:09.72 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  51 Chandler, Clayton SR Tavares 2:09.88 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  52 Hazivasilis, Daniel SO Nature Coast 2:10.47 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  53 Jackson, Javoras JR Lakewood 2:10.70 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  54 Hancock, Michael SR Lakewood 2:12.57 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  55 Smith, Stephen SR Eastside 2:12.86 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  56 Kovacs, Gregory FR St. Andrew's 2:13.31 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  57 Kelly, Cade JR Santa Fe 2:16.23 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  58 Allen, Tico SO Middleton 2:18.61 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  59 Wilson, Glen SR Ridgewood 2:23.80 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
1,600m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Rivera, Chase JR Bolles 4:14.26 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Jubran, Nathan SR Bishop Kenny 4:15.26 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 3 Stafford, Paul SR Lake Wales 4:18.61 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 4 Hicks, Charles JR Bolles 4:19.93 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 5 Bowers, John SR Bolles 4:25.49 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 6 Hilliard, Micah SR Suwannee 4:25.50 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 7 Gomez , Antonio SR Frostproof 4:26.07 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 8 Ferro, Danny SR Calvary Christian (FtL) 4:27.32 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 9 Pedroza, Robert SO Key West 4:27.96 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 10 Padilla, John SR Satellite 4:28.88 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 11 Dickinson, Charles SR Satellite 4:28.94 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 12 Daleo, Jacob SO South Walton 4:29.66 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 13 Denton, Anderson SO Lake Wales 4:30.62 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 14 Turbyfill, Trent SR Trinity Prep 4:30.88 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 15 Branch, Dylan JR Avon Park 4:30.93 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 16 Brooks, Logan SO South Walton 4:31.90 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 17 Hensley, Jacob JR Citrus 4:31.99 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 18 OBrien, Gavin SO Astronaut 4:32.11 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 19 Leider, Sean SR Trinity Prep 4:32.16 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 20 Guy, Alex JR Keystone Heights 4:32.36 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 21 Brown, Dalton JR Tavares 4:32.38 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 22 Choe, Timothy SR Suwannee 4:32.59 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 23 Valiquette, Ryder SR Montverde Academy 4:32.74 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 24 Taegar, Kurt SR Oxbridge Academy 4:33.01 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  25 Saurez, Fernando JR Baldwin 4:33.32 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  26 Norton, Connor SR South Walton 4:33.60 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  27 Sorensen, John JR Fernandina Beach 4:33.88 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  28 Cusack, James JR Ransom Everglades 4:35.26 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  29 Mateo, Ellerman SO Immokalee 4:37.35 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  30 Ortega, Gabriel JR Pine Crest 4:38.91 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  31 Gonzalez, Alex SR Cardinal Gibbons 4:39.75 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  32 Fraifer, Gaby SR Berkeley Prep 4:39.83 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Porter, Chris JR Wakulla 4:40.89 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  34 Jessup, John JR Gulf 4:42.36 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  35 Wozniak, Connor SR Booker 4:42.94 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  36 Morris, Trey SO Berkeley Prep 4:44.14 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  37 Sheridon, Lucas JR Lakewood 4:44.45 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  38 Tomberlin, Alexander SR South Sumter 4:44.55 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  39 Alvarez, Anthony JR Lely 4:44.60 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  40 Parker, Terenthen SR Coconut Creek 4:44.83 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  41 Rivera- Garcia, Ian JR Lely 4:45.64 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  42 Figueroa, Marco SR Clewiston 4:47.24 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  43 Johnson, Sherone JR Inlet Grove 4:48.61 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  44 Rooplal, Darnell FR Atlantic (PO) 4:48.73 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  45 Gutierrez, James 0 Crystal River 4:48.77 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  46 Sow, Emile SO Eastside 4:48.88 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  47 Young, Liam SR Key West 4:49.04 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  48 Beadle, Jacob JR South Walton 4:49.69 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  49 Maceachern, Alasdair JR Ransom Everglades 4:49.98 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  50 Watson-Williams, Jaleel JR Lakewood 4:54.64 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  51 Shear, Ryan SR Berkeley Prep 4:54.66 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  52 Hutchison, Luke SO Suncoast 4:54.78 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  53 Halfants, Thomas SR Booker 4:55.66 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  54 Iacopelli, Lenny SR Nature Coast 4:56.93 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  55 Jones, Joseph SR Rickards 4:58.59 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  56 Crouch, Rilyn SR Santa Fe 4:58.76 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  57 Montoya, Bryce SO Nature Coast 5:00.98 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  58 McGould, Max SR Oxbridge Academy 5:02.08 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  59 Ryczek, Harrison SR Nature Coast 5:07.10 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  60 Wilson, Austin SR Union County 5:07.23 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  61 Miller, Riley FR Tampa Catholic 5:08.54 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
3,200m (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Hicks, Charles JR Bolles 9:17.01 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Jubran, Nathan SR Bishop Kenny 9:17.58 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 3 Smith, Troy JR Rockledge 9:29.99 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Foltz, Benjamin JR Bolles 9:37.90 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 5 Lewis, George SR Bolles 9:38.18 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 6 Choe, Timothy SR Suwannee 9:42.66 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 7 Stafford, Paul SR Lake Wales 9:43.95 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 8 Pedroza, Robert SO Key West 9:45.73 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 9 Ortega, Gabriel JR Pine Crest 9:45.89 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 10 Hirsch, Walker SR Satellite 9:46.64 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 11 OBrien, Gavin SO Astronaut 9:47.07 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 12 Gomez , Antonio SR Frostproof 9:47.95 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 13 Rodriguez, Thomas JR Archbishop McCarthy 9:48.81 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 14 Turbyfill, Trent SR Trinity Prep 9:51.67 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 15 Woodruff, Richard SR Trinity Prep 9:51.73 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 16 Brooks, Logan SO South Walton 9:51.78 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 17 Leider, Sean SR Trinity Prep 9:51.84 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 18 Hensley, Jacob JR Citrus 9:58.15 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 19 Taegar, Kurt SR Oxbridge Academy 9:59.27 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 20 Sorensen, John JR Fernandina Beach 10:05.12 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 21 Dickinson, Charles SR Satellite 10:06.28 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 22 Addeo, Gavin SR Lake Highland Prep 10:09.39 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 23 Denton, Anderson SO Lake Wales 10:09.40 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  24 Gindl, Phillip SO West Florida 10:09.65 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  25 Rooplal, Darnell FR Atlantic (PO) 10:12.99 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Jessup, John JR Gulf 10:13.61 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 27 Updike, Kevin FR Lake Wales 10:14.30 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  28 Durr, Steven FR Fernandina Beach 10:17.10 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  29 Gutierrez, James 0 Crystal River 10:17.48 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  30 Campbell, Bo JR LaBelle 10:25.13 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Bennett, Mason JR Arnold 10:31.26 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  32 Sow, Emile SO Eastside 10:35.31 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  33 Noble, Ian FR St. Andrew's 10:36.84 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  34 Wyatt, Austin SO Villages 10:37.08 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  35 Wozniak, Connor SR Booker 10:39.14 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  36 Young, Liam SR Key West 10:40.22 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  37 Blake, Joseph JR Pensacola Catholic 10:42.45 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  38 Dunn, Preston JR Oasis 10:43.09 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  39 Cruz, Christian FR Immokalee 10:46.75 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  40 Robles, Lorenzo SR Immokalee 10:48.09 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  41 Escamilla, Ian SO Nature Coast 10:53.33 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  42 Esber, Tomas SO Ransom Everglades 10:53.42 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  43 Lipham, Ethan 8 Berkeley Prep 10:54.00 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  44 Jones, Joseph SR Rickards 10:54.83 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  45 McCord , Mason SO Wakulla 10:56.53 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  46 Saldivar, Jesus JR Ridgewood 10:56.90 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  47 Iacopelli, Lenny SR Nature Coast 10:58.38 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  48 Kwiatkowski, Caden FR Yulee 11:01.51 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  49 Parks, Nathan JR Eastside 11:02.60 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  50 Estevez, Benjamin SR Gadsden County 11:06.41 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  51 Pagan, Gavin SR Lakewood 11:08.71 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  52 Sheridon, Lucas JR Lakewood 11:10.13 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  53 Hutchison, Luke SO Suncoast 11:12.75 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  54 Craft, Aldyn SR Lemon Bay 11:13.11 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  55 Miller, Riley FR Tampa Catholic 11:13.47 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  56 Saravia, Ariel SR Calvary Christian (FtL) 11:15.48 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  57 Lofing, Blake SO Santa Fe 11:22.98 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  58 Brezin, Jacob 8 North Broward Prep 11:41.34 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
110m H (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Johnson, Amari JR Hallandale 13.96 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Lewis, Jordan SR Trinity Catholic 14.41 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 3 Vanterpool, Devonte SR Umatilla 14.48 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 4 Edwards, Marquis SR Archbishop McCarthy 14.56 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 5 Smith-Bastian, Rubin SR Monsignor Pace 14.73 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Baldwin, Ge'Kelvion SO Godby 14.74 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 7 Walker , Jesson SR Rockledge 14.77 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 8 Bryant, Jabari JR Rickards 14.78 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 9 Conserve, Servenot SR Coconut Creek 14.81 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 10 Jones, Daniel JR Calvary Christian (FtL) 14.84 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 11 Lovett, Jamian SR Oxbridge Academy 14.88 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 12 Dagrin, Loubert SO Miami Washington 14.92 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 13 Dada, Oluwaferanmi SR Villages 14.95 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 14 Cole, Eyin JR Walton 15.03 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 15 Mustari, Michael SR Dunbar 15.12 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 16 Poole, Ishmael SR Nature Coast 15.18 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 17 Elrod, Semaj SR DeSoto County 15.21 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 18 Kilpatrick, Alexander SO South Walton 15.24 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 18 Baker, Stanford SR Walton 15.24 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 20 Rolle, Damone SO Marianna 15.25 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 21 Jones, Omarian FR Jones 15.31 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 22 Williams, Tykurian SR Dunbar 15.33 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 23 Bryant, Brent SO Villages 15.51 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  24 Gilliam, Alexander JR Rickards 15.60 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 25 Guzik, Logan SO Berkeley Prep 15.62 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  26 Myrthil, Jhaman SR Immokalee 15.74 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  27 Chaney, Thomas SR Lemon Bay 15.79 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  27 Bryan, Anthony JR South Walton 15.79 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  29 Hoelderlin, Brandon SR Weeki Wachee 15.82 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  30 Pierre, Renald JR Dunbar 15.84 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Grabill, Jacob FR Tavares 15.96 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  32 Salmon, Neville SR Middleton 16.31 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
300m H (Men)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Bryant, Jabari JR Rickards 37.91 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Johnson, Amari JR Hallandale 38.53 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Godwin, Dwayne SR Jefferson 38.58 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 4 Paul, Keyshawn SR Miami Jackson 38.67 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 5 Gilliam, Alexander JR Rickards 39.13 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 6 Conserve, Servenot SR Coconut Creek 39.18 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 7 Robinson, Christopher JR Rickards 39.55 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 8 Baldwin, Ge'Kelvion SO Godby 39.63 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 9 Coward, Kendaruis SR Hallandale 39.69 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 10 Saddler, Craig SO Pompano Beach 39.70 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 11 Fields, Isaac SR Hernando 39.73 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 12 Williams, Tykurian SR Dunbar 39.95 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 13 Sanders, Christopher JR Bolles 40.29 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 14 Dixon, Darion SR Yulee 40.33 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 15 Bane, Samauri JR Booker 40.37 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 16 Salmon, Neville SR Middleton 40.48 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 17 Mustari, Michael SR Dunbar 40.65 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 18 Myrie, Rick JR Miami Washington 40.73 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 19 Myrthil, Jhaman SR Immokalee 41.05 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 20 Bryant, Brent SO Villages 41.06 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 21 Hoelderlin, Brandon SR Weeki Wachee 41.12 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 22 Mayo, Devin SR Trinity Catholic 41.14 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 23 Jones, Omarian FR Jones 41.24 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 24 Porter, Johnnie SR Ribault 41.71 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  25 Walker , Jesson SR Rockledge 41.75 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  26 Hendley, Brandon SO Westside 41.87 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  27 Presley, Braxston SR Eastside 42.48 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  28 Lewis, Deaundre SR Titusville 42.64 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  29 Richards, David FR Weeki Wachee 43.04 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  30 Evans, Keyon JR Gibbs 43.17 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Grabill, Jacob FR Tavares 43.93 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  32 Elrod, Semaj SR DeSoto County 51.98 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
4 x 100m Relay (Men)
Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 American Heritage 40.81 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Rockledge 41.32 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Dunbar 41.64 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 4 Satellite 42.01 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 5 Glades Central 42.07 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Jefferson 42.15 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 6 Jones 42.15 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 8 Hallandale 42.29 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 9 Lakewood 42.52 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 10 Lake Wales 42.68 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 11 Mulberry 42.77 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 12 Raines 42.80 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 13 Westside 42.81 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 14 Cardinal Gibbons 42.92 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 15 Zephyrhills 42.93 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 16 Rickards 43.09 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 17 Marianna 43.19 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 18 Palatka 43.22 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 19 Baldwin 43.23 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 20 Tavares 43.30 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 21 Coral Springs Charter 43.31 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 22 Santa Fe 43.48 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 23 Nature Coast 43.66 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 24 Booker 43.73 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  25 Bishop Kenny 44.10 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  26 Clewiston 44.11 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  27 Avon Park 44.12 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  28 Arnold 44.46 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  29 Hernando 44.84 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
4 x 400m Relay (Men)
Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Hallandale 3:16.81 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Rickards 3:20.66 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 3 Glades Central 3:20.80 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 American Heritage 3:21.70 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 5 Dunbar 3:22.53 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 6 Immokalee 3:24.30 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 7 Spoto 3:24.38 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 8 Bolles 3:26.00 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 9 Raines 3:26.39 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 10 West Florida 3:26.52 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 11 Cardinal Gibbons 3:27.39 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 12 South Walton 3:27.51 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 13 Jefferson 3:28.48 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 14 North Marion 3:28.85 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 15 Godby 3:29.11 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 16 Lake Wales 3:29.75 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 17 Menendez 3:29.89 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 18 Lake Highland Prep 3:30.38 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 19 Atlantic (PO) 3:30.97 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 20 Gateway Charter 3:31.62 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 21 Monsignor Pace 3:31.87 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 22 Pensacola Catholic 3:32.25 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 23 Ribault 3:32.75 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  24 Suncoast 3:33.59 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 25 Eustis 3:33.77 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Satellite 3:34.22 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  27 Florida High 3:34.29 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  28 Cocoa 3:34.57 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  29 Middleton 3:34.70 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  30 Berkeley Prep 3:34.88 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Yulee 3:35.00 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  32 Fort Pierce Westwood 3:35.06 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  33 Titusville 3:35.07 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  34 Montverde Academy 3:35.65 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  35 Booker 3:35.72 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  36 Miami Jackson 3:36.58 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  37 Jones 3:36.64 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  38 Lely 3:37.15 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  39 Mulberry 3:37.86 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  40 South Sumter 3:39.22 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  41 Zephyrhills 3:39.64 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  42 Gadsden County 3:39.89 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  43 Hardee 3:40.21 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  44 Baldwin 3:40.40 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  45 Lake Placid 3:40.61 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  46 Bishop Kenny 3:41.03 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  47 North Broward Prep 3:41.12 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  48 Keystone Heights 3:41.39 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  49 Gulliver Prep 3:42.34 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  50 Palatka 3:43.71 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  51 Westside 3:45.29 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  52 Nature Coast 3:45.68 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  53 Arnold 3:46.80 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  54 Hernando 3:47.54 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  55 Interlachen 3:48.27 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  56 Williston 3:51.22 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  57 Southeast 3:51.34 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
4 x 800m Relay (Men)
Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 South Walton 8:02.67 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Satellite 8:04.94 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Hallandale 8:08.64 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Immokalee 8:13.62 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 5 Calvary Christian (FtL) 8:15.26 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Bolles 8:15.55 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 7 Rockledge 8:15.95 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 8 Bishop Kenny 8:16.13 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 9 Lake Wales 8:16.58 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 10 Ransom Everglades 8:19.55 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 11 Tavares 8:19.92 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 12 Lake Highland Prep 8:21.13 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 13 Cardinal Gibbons 8:21.64 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 14 Rickards 8:25.87 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 15 Crystal River 8:27.11 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 16 Cocoa Beach 8:28.53 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 17 Lakewood 8:29.05 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 18 Astronaut 8:30.73 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 19 Lely 8:32.07 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 20 Bishop Moore 8:34.03 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 21 Wakulla 8:34.16 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 22 Pine Crest 8:37.25 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 23 Raines 8:37.88 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 24 Santa Fe 8:39.01 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  25 Atlantic (PO) 8:40.11 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Trinity Prep 8:40.31 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  27 Clewiston 8:41.32 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  28 Ribault 8:41.96 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  29 West Florida 8:47.28 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  30 Ridgewood 8:47.33 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  31 Berkeley Prep 8:48.08 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  32 Suwannee 8:49.28 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  33 Middleton 8:54.36 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  34 Menendez 8:59.92 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  35 Interlachen 9:00.64 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  36 Mulberry 9:00.68 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  37 Gulliver Prep 9:02.48 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  38 Weeki Wachee 9:03.52 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  39 North Marion 9:03.82 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  40 Florida High 9:04.50 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  41 Oxbridge Academy 9:06.97 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  42 Eastside 9:08.65 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  43 Arnold 9:13.38 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  44 Hardee 9:13.62 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  45 Bayshore 9:13.95 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  46 Suncoast 9:14.20 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  47 Clay 9:15.16 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  48 Miami Washington 9:20.16 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  49 Avon Park 9:21.29 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  50 Rutherford 9:23.92 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  51 St. Andrew's 9:28.19 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  52 Lemon Bay 9:29.18 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  53 Fernandina Beach 9:29.28 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  54 Yulee 9:33.38 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  55 Fivay 9:35.84 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  56 Villages 9:43.43 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  57 Palatka 9:49.99 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  58 Jefferson 10:05.83 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  59 Southeast 10:08.73 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
High Jump (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Snowden, Caleb SO Dunbar 6' 7.5" 2.02m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 1 Mike, Rodney SR Citrus 6' 7.5" 2.02m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 3 Williams, Jamari JR Cocoa 6' 5.5" 1.97m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Diaz, Israel SR Citrus 6' 5.5" 1.97m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 3 Harris, Cameron JR Wolfson 6' 5.5" 1.97m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 6 Sauder, Kennedy FR Calvary Christian (FtL) 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Marseille , Jackson SO Cardinal Gibbons 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Gramentine, Nathanial JR St. Andrew's 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Brady, Dillon SR Lemon Bay 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 6 Watts, Kevoun FR Dunbar 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 6 Roy, Jaden JR Ridgeview 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 6 Robinson, Dataveus SR Godby 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 6 Smith, Edward JR West Nassau 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 6 Gaines, Jalen JR Ribault 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 6 Kirksey, Bryson JR Bolles 6' 3.5" 1.92m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 16 Kuzmanovic, Neven SR LaBelle 6' 1.5" 1.87m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 16 Long, David SR Atlantic (PO) 6' 1.5" 1.87m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 16 Vanterpool, Devonte SR Umatilla 6' 1.5" 1.87m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 16 Persicketti, Thomas JR Satellite 6' 1.5" 1.87m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 16 Sampson, Caleb SR Rockledge 6' 1.5" 1.87m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 16 Miller, Joseph SO Villages 6' 1.5" 1.87m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 16 Jackson, Tony SR Rutherford 6' 1.5" 1.87m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 23 Salaam , Jeremiah SR Frostproof 5' 11.5" 1.82m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 23 Haitham, Mohammed SR Lakewood 5' 11.5" 1.82m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  23 Koziolek, Matthew JR Ridgeview 5' 11.5" 1.82m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  26 Maybell, Nate JR DeSoto County 5' 9.75" 1.77m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  26 Ukrugenzi, Kojo SO Godby 5' 9.75" 1.77m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  26 Baran, Nicklas SR American Heritage 5' 9.75" 1.77m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  26 Broad, Garrett SR Hudson 5' 9.75" 1.77m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Ladson, Gage JR West Nassau 5' 9.75" 1.77m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  26 Simmonds, Damien JR Dunbar 5' 9.75" 1.77m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  26 Ferrell, Lorenzo SR Rutherford 5' 9.75" 1.77m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  33 Fields, Fred JR DeSoto County 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Curtis, Derrick SR Spoto 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Hill, Jordan JR Bradford 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  33 McDuffie, E.J. SR Cocoa Beach 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  33 Snyder , Keaton SR McKeel 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Burton, Jequan SR Jones 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  33 Matthews, Jalen SR Key West 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  33 Gee, Cannon JR Tampa Catholic 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Cole, Jackson FR Eastside 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  33 Howard, Alvin SR Key West 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  33 Green, Keiarryien FR Florida High 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  33 McRae, Amar SR Middleton 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Young, Shaun SR Weeki Wachee 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  33 Millien, Harrisson SR Bishop Moore 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  33 Coffey, Richard JR Baldwin 5' 7.75" 1.72m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  48 Odongo, Jeff SO Berkeley Prep 5' 5.75" 1.67m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  48 Bryant, Treanthony FR Central (Brooksville) 5' 5.75" 1.67m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  48 McGruder, Marcus JR Keystone Heights 5' 5.75" 1.67m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  48 Moise, Jonathon SR Lakewood 5' 5.75" 1.67m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  48 Bane, Samauri JR Booker 5' 5.75" 1.67m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  53 Pompey, Cameron SO Tavares 5' 3.75" 1.62m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  53 Blackmon, Aijahlon SR Central (Brooksville) 5' 3.75" 1.62m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
Pole Vault (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Mumme, Noah SR Satellite 15' 10.5" 4.84m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Morris, Luis SR Satellite 14' 3.25" 4.35m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Martin, Tanner SO South Walton 13' 9.25" 4.20m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 4 Camacho, Daniel JR Archbishop McCarthy 13' 3.5" 4.05m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Gould, Ethan SR Key West 13' 3.5" 4.05m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Merola, Hunter JR Suwannee 13' 3.5" 4.05m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 7 Miller, Zach JR Mount Dora 12' 9.5" 3.90m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 7 Prisby, Conrad SO Villages 12' 9.5" 3.90m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 7 Coyle, Patrick JR Bishop Kenny 12' 9.5" 3.90m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 7 Pierson, Ming 8 Florida High 12' 9.5" 3.90m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 7 Scarborough, Austin JR Astronaut 12' 9.5" 3.90m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 7 Nutt, James JR Cardinal Gibbons 12' 9.5" 3.90m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 13 Burke, Daniel SR Immaculata-LaSalle 12' 3.5" 3.75m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 13 Hunt, Ethan SO Key West 12' 3.5" 3.75m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 13 Pasion, Abe Luke FR West Florida 12' 3.5" 3.75m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 16 Bynum, Markus SO Berkeley Prep 11' 9.75" 3.60m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 16 Miller, Bearett SO Tavares 11' 9.75" 3.60m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 16 Johnson, Henry JR Umatilla 11' 9.75" 3.60m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 16 Robinson, Devin FR Florida High 11' 9.75" 3.60m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 16 Dinsbeer, Aiden SO Bolles 11' 9.75" 3.60m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  16 Monteil, Daton JR Cardinal Gibbons 11' 9.75" 3.60m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  16 Quiloz, Emilio SO Melbourne Central Catholic 11' 9.75" 3.60m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  16 McGough, William JR Pensacola Catholic 11' 9.75" 3.60m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  16 Hume, Max SR Calvary Christian (FtL) 11' 9.75" 3.60m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  25 Hancock, Zach SO Bishop Moore 11' 3.75" 3.45m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  25 Mancino, Jacob SR Clay 11' 3.75" 3.45m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 27 Gramling, George JR Berkeley Prep 10' 10" 3.30m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 27 Craythorne, Harry SR Berkeley Prep 10' 10" 3.30m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 27 Romanowski, Alexander JR Berkeley Prep 10' 10" 3.30m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  27 Glavan, Max JR Nature Coast 10' 10" 3.30m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  31 Nelson, Scott SR Lake Wales 10' 4" 3.15m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Duverge, Deshaun SO Lely 10' 4" 3.15m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Swenson, Gabriel SO Lake Placid 9' 10" 3.00m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Fernandez, Samuel SO Lely 9' 10" 3.00m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  35 Schendel, William JR Lake Placid 9' 4.25" 2.85m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  35 Hosey, Austin SO American Heritage (DB) 9' 4.25" 2.85m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  35 Brown, Ronnie SO Dunbar 9' 4.25" 2.85m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  38 Mantilla, Quentin SO Clearwater Central Catholic 8' 10.25" 2.70m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  38 Southard, Branden SO Citrus 8' 10.25" 2.70m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  38 Ortega, Yunior SR Weeki Wachee 8' 10.25" 2.70m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  41 Dejesus, Oscar JR Hardee 8' 4.25" 2.55m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  41 Meadows, Thomas JR Yulee 8' 4.25" 2.55m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  41 Terry, Buddy SO Yulee 8' 4.25" 2.55m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  41 Litch, Ryan SO American Heritage (DB) 8' 4.25" 2.55m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  45 Pierre, Rashaud SR Lely 7' 10.5" 2.40m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  45 Michaels, Dalen JR St. Andrew's 7' 10.5" 2.40m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  45 Wilson, Charles 0 Crystal River 7' 10.5" 2.40m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  45 Zell, Ryan FR Crystal River 7' 10.5" 2.40m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  49 Elliott, Harry SR Weeki Wachee 7' 4.5" 2.25m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  49 Bloom, Jackson SO St. Andrew's 7' 4.5" 2.25m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  51 Bagley, Brandon SO Weeki Wachee 6' 10.75" 2.10m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  52 Ruan, Antonio JR Ransom Everglades 5' 10.75" 1.80m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
Long Jump (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Smith , Arian SO Mulberry 24' 3" 7.39m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 2 Lester, Dyllion SR American Heritage 24' 1" 7.34m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Bridges, Tony SR Pine Crest 23' 3.25" 7.09m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Rucker, Deshawn SO Godby 23' 1.75" 7.05m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 5 Harris, Cameron JR Wolfson 23' 0" 7.01m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 6 Seneca, Milledge JR Dunbar 22' 8.5" 6.92m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 7 Guinyard , Isiah JR Mulberry 22' 7.75" 6.90m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 8 Hollins, Deandre SR Jefferson 22' 6.25" 6.86m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 9 Walker , Jesson SR Rockledge 22' 3.75" 6.80m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 9 Holmes, Caziah SO Cocoa 22' 3.75" 6.80m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 11 Strong, Cartrell JR Zephyrhills 22' 0.25" 6.71m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 12 Lewis, Kydjana SR Montverde Academy 21' 9" 6.63m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 13 Bryan, Anthony JR South Walton 21' 8.75" 6.62m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 14 Long, David SR Atlantic (PO) 21' 8" 6.60m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 15 Miller, Devondrick SR Rickards 21' 7.5" 6.59m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 15 Cobb, Zerius SR Satellite 21' 7.5" 6.59m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 17 Jackson, Tony SR Rutherford 21' 7.25" 6.58m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 18 Frost, Devin JR Godby 21' 6.75" 6.57m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 18 Helton, Keyshawn SR West Florida 21' 6.75" 6.57m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 20 Jones, Jonathon JR Bishop Kenny 21' 2.75" 6.47m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 21 Harvey, Ahmari FR Florida High 21' 1.5" 6.44m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 22 Thomas, Anthony SR Booker 21' 1.25" 6.43m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 23 Charelus, Nelson SR Lely 20' 10.75" 6.37m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  24 Bennett-Woon, Errol JR Monsignor Pace 20' 10.5" 6.36m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  24 Brooks, Jacorey FR Miami Washington 20' 10.5" 6.36m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  26 Jacobs , Jashod SO Raines 20' 10" 6.35m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 27 Mike, Rodney SR Citrus 20' 9.75" 6.34m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  28 Builion, Jovon SR Westside 20' 8.5" 6.31m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  29 Keaton, Talik SR Booker 20' 7.75" 6.29m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  29 Bobenzi, Giovani SO American Heritage (DB) 20' 7.75" 6.29m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  29 Hiliare, Odieu JR Glades Central 20' 7.75" 6.29m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  32 Kirksey, Bryson JR Bolles 20' 7.25" 6.28m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  33 Smith, Dantevion JR Tavares 20' 7" 6.27m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  34 Demps, Louis JR Eustis 20' 6.25" 6.25m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  34 Hutchinson, Daniel JR Oxbridge Academy 20' 6.25" 6.25m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  36 Cunningham , Deajah SR McKeel 20' 5.25" 6.23m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  37 Broad, Garrett SR Hudson 20' 5" 6.22m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  38 Fleurival, Reynald JR Coral Springs Charter 20' 4.5" 6.21m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  39 Castor, Devyn SR Lake Highland Prep 20' 3.75" 6.19m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  40 Sheppard, Jaquan JR Zephyrhills 20' 2.5" 6.16m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  40 Johnson, Adreal JR Rockledge 20' 2.5" 6.16m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  42 Hardge, Ronald SR Cardinal Gibbons 20' 1.75" 6.14m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  43 Hindsley, Conner JR American Heritage (DB) 20' 1.5" 6.13m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  44 Smith, Tyo SO South Walton 20' 0.25" 6.10m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  45 Bellinger, Darrell FR Miami Washington 19' 7" 5.97m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  46 Bynum, Markus SO Berkeley Prep 19' 6" 5.94m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  47 McRae, Alexavier SR Berkeley Prep 19' 5.25" 5.92m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  48 Davis, Khalid SR Lakewood 19' 4" 5.89m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  48 Booker, Ygenio SR Hernando 19' 4" 5.89m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  50 Harris, Alonzo SO Lakewood 19' 3.25" 5.87m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  51 Odom, Zireaus SO Raines 19' 2.75" 5.86m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  52 Moore, Roger JR Miami Jackson 19' 2.5" 5.85m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  53 Massey, Camron SR Dunnellon 19' 1.5" 5.83m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  54 Isme, Quinson JR Lely 19' 0" 5.79m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  54 Mangham, Christopher SO Andrew Jackson 19' 0" 5.79m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  56 Francois, Henderson JR Lely 18' 11.75" 5.78m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  56 Robinson, Domictress FR Ribault 18' 11.75" 5.78m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  58 Williams, Trayvon JR Palatka 18' 7" 5.66m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  59 Curtis, Tresell SR Newberry 18' 5.75" 5.63m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  60 McGruder, Marcus JR Keystone Heights 18' 5.25" 5.62m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  61 Latham, Izaya SO Fort White 17' 10.25" 5.44m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
Triple Jump (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Bridges, Tony SR Pine Crest 46' 1.5" 14.06m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 1 Willis, Tristan JR Menendez 46' 1.5" 14.06m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 3 Sampson, Jacolbi SR Ridgeview 46' 0" 14.02m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 4 Strong, Cartrell JR Zephyrhills 45' 7" 13.89m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 5 Saddler, Craig SO Pompano Beach 45' 2.5" 13.78m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Lester, Dyllion SR American Heritage 44' 7.5" 13.60m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 7 Walker , Jesson SR Rockledge 44' 4.75" 13.53m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 8 Hiliare, Odieu JR Glades Central 44' 4" 13.51m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 9 Thornton, Corey SO Miami Washington 44' 2.75" 13.48m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 9 Claybaugh, Joshua SR Satellite 44' 2.75" 13.48m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 11 Morancy, Sergio FR Lely 44' 2.5" 13.47m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 12 Sawyer, Kevin SR Florida High 43' 9" 13.33m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 13 Allen, Jarien SO Wakulla 43' 3" 13.18m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 14 Dagrin, Loubert SO Miami Washington 43' 2.25" 13.16m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 15 McMahon , Deonta SR Frostproof 43' 1.75" 13.15m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 16 Crimbley, Michael JR Rickards 43' 0.25" 13.11m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 16 Jack, Detreon SR West Florida 43' 0.25" 13.11m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 18 Millien, Harrisson SR Bishop Moore 42' 10.25" 13.06m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 19 Beverly, Christopher SR Wakulla 42' 9.5" 13.04m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 20 Sauder, Kennedy FR Calvary Christian (FtL) 42' 7" 12.98m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 21 Harris, Alonzo SO Lakewood 42' 6" 12.95m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 22 Davis, Khalid SR Lakewood 42' 4.75" 12.92m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 23 Demps, Louis JR Eustis 42' 4.25" 12.91m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  24 Jackson, Tony SR Rutherford 42' 3.5" 12.89m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 25 Thomas, Diante SR Weeki Wachee 42' 2.25" 12.86m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Long, David SR Atlantic (PO) 42' 0.5" 12.81m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Jackson, James SR Gulliver Prep 42' 0.5" 12.81m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  28 Guinta, Hunter SR North Broward Prep 41' 10.75" 12.77m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  29 Edwards, Ian SR Rockledge 41' 9.75" 12.74m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  30 Barnes, Dehron SR Nature Coast 41' 8.5" 12.71m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  31 Sampson, Caleb SR Rockledge 41' 3.25" 12.58m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  32 Keaton, Talik SR Booker 41' 2.25" 12.55m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Clark, Brent SO Eastside 41' 1.5" 12.53m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  34 Williams, Nathan FR Pensacola Catholic 41' 0.25" 12.50m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  35 Odom, Nick SR Episcopal 40' 11" 12.47m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  36 Harden, Jared SR Umatilla 40' 7.5" 12.38m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  37 Castor, Devyn SR Lake Highland Prep 40' 5.5" 12.33m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  38 Hutchinson, Daniel JR Oxbridge Academy 40' 0.75" 12.21m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  39 Edouard, Lens SO Lely 39' 9.75" 12.13m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  40 Boykins, Tyler JR Crystal River 39' 7.25" 12.07m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  41 Cooper, Javon SR Berkeley Prep 39' 2.5" 11.95m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  41 Elrod, Semaj SR DeSoto County 39' 2.5" 11.95m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  43 Kuzmanovic, Neven SR LaBelle 39' 1.25" 11.92m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  44 Lee, Travis FR Bradford 39' 1" 11.91m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  45 Scott, Nykee SO Crescent City 38' 9.75" 11.83m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  46 Dor, David SO Middleton 38' 6.75" 11.75m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  47 Gaines, Quanteris SO West Florida 38' 4.25" 11.69m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  48 McGruder, Marcus JR Keystone Heights 38' 2.75" 11.65m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  49 Smith, Willie JR Lakewood 37' 11.5" 11.57m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  50 Dixon, Darion SR Yulee 37' 8" 11.48m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  51 Glisson, Jared JR Clay 37' 7.25" 11.46m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  52 Martin, Joshua SR Lake Placid 37' 4" 11.38m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  53 Mickie, Tyson SO Jefferson 37' 3" 11.35m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  54 Hendley, Chris SO Ribault 37' 0.25" 11.28m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  55 Cherrington, Chamar SO Lake Wales 36' 10.5" 11.24m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  56 Flores, Josh SR Ridgewood 36' 9" 11.20m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  57 Williams, Cevian SR Bishop Verot 36' 8.5" 11.19m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  58 Akins, Logan JR Newberry 36' 5.5" 11.11m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  59 Howard, Tyrone SO Jefferson 35' 8.75" 10.89m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  59 Smith, Austin SR Yulee 35' 8.75" 10.89m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  61 Padgett, Gage JR Yulee 34' 0.25" 10.37m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
Shot Put (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Ingraham, Milton SR Hallandale 63' 1.5" 19.24m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Gross, Hezekiah SR Wakulla 52' 1" 15.87m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 3 Covington, Henry SR Satellite 51' 11" 15.82m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Arnold, Joshua SO Satellite 51' 6.25" 15.70m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 5 Iervasi, Alexander SR Satellite 51' 3" 15.62m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 6 Onuigbo, Joshua JR Monsignor Pace 50' 10.25" 15.50m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 7 Hepburn , Willie JR Cardinal Gibbons 50' 7.5" 15.43m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 8 Bean, Walker SR Fernandina Beach 50' 6.25" 15.40m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 9 Ferguson, John SO Hallandale 50' 6" 15.39m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 10 Warren , Jacob SR Frostproof 50' 0" 15.24m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 11 Young, Kamari JR Godby 48' 9" 14.86m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 12 Jones, Austin SR Bishop Kenny 48' 8.75" 14.85m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 13 Lageman, Dylan JR Bolles 48' 4" 14.73m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 14 Vargas, Jimmy JR Immaculata-LaSalle 47' 4.5" 14.44m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 15 Crawford, Aaron SR Dreyfoos 47' 2.5" 14.39m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 16 Ford, Howard JR Raines 47' 1.5" 14.36m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 17 Tull, Deon SR Clewiston 47' 0.25" 14.33m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 18 Petit Frere, Nicholas SR Berkeley Prep 46' 7.25" 14.20m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 19 Ferrer, Lucas JR Ransom Everglades 46' 6.25" 14.18m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  20 Copeland, Malik SO Fort Pierce Westwood 46' 6" 14.17m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 21 Houston, Teriq SR Southeast 46' 4" 14.12m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 22 Wilson, Conrad JR Trinity Prep 46' 0" 14.02m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 23 BOSTIC, CALVIN SO North Marion 45' 9.75" 13.96m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 24 Barrett, Luke SO Trinity Prep 45' 6.5" 13.88m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  25 Mills, Brenndunn SR Florida High 44' 9.75" 13.66m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  26 Johnson, Matthew SR Bolles 44' 7.5" 13.60m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  27 McKenzie, Frank SR Clewiston 44' 1.5" 13.45m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 28 Cutts, Raymond JR Jones 44' 0.5" 13.42m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  28 Braswell, Dahquan JR Avon Park 44' 0.5" 13.42m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  30 Caldwell, Tylen JR Citrus 43' 11.75" 13.40m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  31 Kwatkosky, Samuel JR Trinity Catholic 43' 8.5" 13.32m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  32 Thomas, Auveon SO Dunbar 43' 3" 13.18m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  32 Dickson, Brandon SR Trinity Catholic 43' 3" 13.18m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  32 Gomez , Alvin SR Tenoroc 43' 3" 13.18m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  35 Brown, Malik SO Yulee 43' 0.5" 13.12m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  36 Dimauro, Matt JR Fort White 42' 9.5" 13.04m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  37 Fields, Israel JR Hernando 42' 8.75" 13.02m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  38 Edwards, Bryan SR North Broward Prep 42' 4.25" 12.91m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  39 Sawyer, Kevin SR Florida High 42' 2.25" 12.86m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  40 Shaw, Elijah SR Raines 42' 0.5" 12.81m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  41 Diefendorf, Conner SR Lake Placid 41' 11.25" 12.78m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  41 Stoner, David SR Zephyrhills 41' 11.25" 12.78m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  43 Barkley, Rahkevious JR Jefferson 41' 10.5" 12.76m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  44 Ruth, Wyatt SR St. Andrew's 41' 5.75" 12.64m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  45 Smelcer, Grant JR Chipley 41' 3.75" 12.59m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  46 Pollack, Spencer SR St. Andrew's 40' 10.25" 12.45m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  46 Gainer, Marshall SO Bolles 40' 10.25" 12.45m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  48 McKenzie, Judas SR Dunbar 40' 6" 12.34m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  49 Gary, Jadon JR Tavares 40' 3.5" 12.28m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  50 Moorer, Javon JR Lakewood 40' 3.25" 12.27m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  51 Brown, Jarvis JR Hudson 40' 2" 12.24m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  52 Titi, Almosse SR Jefferson 40' 1.25" 12.22m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  53 Fruit, Michael SR Berkeley Prep 38' 1.5" 11.62m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  54 Ellis, Jamarian SO Palatka 38' 0.75" 11.60m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  55 Goad, Garrette SR Fort White 36' 6.25" 11.13m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  56 Richardson, Patrick SR Pensacola Catholic 35' 11.25" 10.95m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  57 Sanders, Steven SO Chipley 35' 10.75" 10.94m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  58 Marinola, Joseph JR Lemon Bay 34' 8.5" 10.58m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  59 Jones, Solomon SO Union County 33' 8" 10.26m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  60 Turnmeyer, Austin FR Pensacola Catholic 32' 11" 10.03m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
Discus Throw (Men)
Athlete Year Team English Metric Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Ingraham, Milton SR Hallandale 195' 8" 59.63m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Ferguson, John SO Hallandale 151' 10" 46.28m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Bean, Walker SR Fernandina Beach 151' 1" 46.06m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 4 Morris, Luis SR Satellite 150' 3" 45.79m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 5 Walker, Spencer SR Astronaut 143' 11" 43.88m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Barrett, Luke SO Trinity Prep 141' 7" 43.16m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 6 Sheppard, James JR Bolles 141' 7" 43.16m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 8 Davis, Antwan JR Interlachen 140' 3" 42.74m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 9 Sawyer, Kevin SR Florida High 139' 9" 42.60m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 10 Schreck, Myles SR Trinity Prep 139' 8" 42.58m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 11 Austin, Kevin SR North Broward Prep 139' 2" 42.41m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 12 Lawson, Justin SR Calvary Christian (FtL) 138' 7" 42.25m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 13 Dasher, Manny SR Booker 138' 1" 42.08m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 14 Dickson, Brandon SR Trinity Catholic 137' 4" 41.86m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 15 Gainer, Marshall SO Bolles 136' 11" 41.74m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 16 Wieand, Jeffrey JR Satellite 136' 10" 41.72m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 17 Hatley, Kenneth SO Umatilla 136' 5" 41.58m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 18 Schwarz, Joseph SR Satellite 136' 1" 41.48m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 19 BOSTIC, CALVIN SO North Marion 135' 0" 41.14m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 20 Lageman, Dylan JR Bolles 133' 8" 40.74m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 21 Warren , Jacob SR Frostproof 133' 3" 40.62m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 22 Brown, Malik SO Yulee 131' 11" 40.22m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  23 Stoner, David SR Zephyrhills 131' 3" 40.00m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  24 Richardson, Raphael SR Rickards 129' 11" 39.60m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 25 Steedley, Tyler JR Hardee 129' 9" 39.56m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  26 Petersen, Cade SO Santa Fe 128' 6" 39.18m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  27 Chamberlain, Dustin SR Coral Shores 126' 10" 38.66m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  28 DAVIS, Reggie JR North Marion 125' 9" 38.34m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 29 Moorer, Javon JR Lakewood 125' 6" 38.26m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  30 Titi, Almosse SR Jefferson 123' 10" 37.74m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Lawton, Joe JR Miami Jackson 123' 7" 37.67m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  32 Barton, Collin SR Hardee 122' 5" 37.32m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Bynum, Markus SO Berkeley Prep 122' 3" 37.26m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  34 Gordan, Malcolm JR Spoto 121' 6" 37.04m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  35 Tull, Deon SR Clewiston 121' 2" 36.94m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  36 Antoine, Eudens SR Monsignor Pace 121' 1" 36.91m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  37 Ellis, Jamarian SO Palatka 120' 4" 36.68m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  38 Kwatkosky, Samuel JR Trinity Catholic 117' 1" 35.70m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  39 Lee, Christian JR Trinity Prep 117' 1" 35.68m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  40 Joseph, Mitzseen JR Suncoast 116' 3" 35.44m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  40 McIntyre, Alex JR Bolles 116' 3" 35.44m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  42 Maldonado, Vincent SR Oasis 114' 0" 34.76m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  43 Anderson, Raymond JR Keystone Heights 112' 11" 34.42m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  44 Merola, Hunter JR Suwannee 112' 9" 34.38m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  44 Johnson , Jordan SO Raines 112' 9" 34.38m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  46 Friscia, Patrick JR Tampa Catholic 112' 9" 34.36m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  47 Miele, Louis SR Nature Coast 110' 3" 33.60m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  48 Parker, Robert JR Pensacola Catholic 109' 4" 33.32m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  49 Caron, Tyler SR Lemon Bay 108' 3" 33.00m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  50 Volz, Carsen SO Bishop Verot 107' 3" 32.70m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  51 Kellogg, Jarvis SR Lakewood 105' 8" 32.20m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  52 Braswell, Dahquan JR Avon Park 105' 1" 32.02m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  53 Murzyn, Zachary FR North Bay Haven 103' 0" 31.40m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  54 Alvarez, Jacob SR South Walton 101' 8" 31.00m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  55 Shannaon, Kerri SR Glades Central 101' 8" 30.98m FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  56 Frotten, John SR Clewiston 101' 5" 30.92m FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  57 Mangarillo, John SO Weeki Wachee 96' 5" 29.38m FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  58 Richardson, Patrick SR Pensacola Catholic 94' 8" 28.86m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  59 Shaw, Elijah SR Raines 90' 8" 27.64m FHSAA 2A Region 1 04/25/18
100m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 White, Denise JR Bay 11.72 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Norton, Sherri-Ann FR American Heritage 11.81 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Cadet, Myrka FR American Heritage 11.85 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Harper, Aniya SO Westside 11.91 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 5 Moorer, Jamesha SR Lakewood 12.01 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 6 Rhett, Morgan JR American Heritage 12.02 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Lecky, Nia SR Hallandale 12.02 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 8 Smith, Anquinterriana JR Rockledge 12.07 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 9 Townsend, Janiyah SO Jones 12.11 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 10 Lewis, Jacquell SO Florida High 12.16 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 11 Dennis, Gionet SR Raines 12.22 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 12 Buie, Alaijah SO Tavares 12.24 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 13 Pierre, Nikesha SR Miami Edison 12.28 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 14 Walker, Maiah SR Lake Wales 12.29 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 15 Hagans, Rachel SR Tampa Catholic 12.33 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 16 Tyson, Liana 7 Cocoa 12.36 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 17 Wade, Justice SO Rockledge 12.38 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 18 Brown, Jayla SR Westside 12.41 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 19 King, Madison SO Godby 12.42 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 20 Thompson, Shakera SR Lakewood 12.43 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 21 Frost, Naveyh FR Godby 12.45 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 22 Harvey, Kilani JR Jones 12.46 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 23 White, Azaria FR Jones 12.52 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 24 Hamlet, Ameion SO Godby 12.54 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  25 McCormik, Kayvasia SO Palatka 12.68 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Godbolt, Reva FR Interlachen 12.72 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  27 Richardson, Aleaha JR DeSoto County 12.75 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  28 Turner, Faith JR Eastside 12.87 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  29 Michel, Guerdine SR Dunbar 12.99 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  30 Casimir, Charneycar SR Bayshore 13.00 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Variste, Elka SR Lake Wales 13.05 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  32 Taylor, Destiney SO Dunnellon 13.24 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
200m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 White, Denise JR Bay 24.15 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Cadet, Myrka FR American Heritage 24.26 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Rhett, Morgan JR American Heritage 24.28 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Moorer, Jamesha SR Lakewood 24.36 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 5 Gay, Ma'Asa SR Wakulla 24.49 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 6 Walker, Maiah SR Lake Wales 24.63 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 7 Pompey, Dakedra SR Glades Central 24.65 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 8 Norton, Sherri-Ann FR American Heritage 24.95 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 9 O'Banner, Akyrah SO Godby 25.06 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 10 Smith, Anquinterriana JR Rockledge 25.13 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 11 Townsend, Janiyah SO Jones 25.18 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 12 Claybrook, Vashti SO Ransom Everglades 25.23 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 13 Hagans, Rachel SR Tampa Catholic 25.42 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 14 Lewis, Jacquell SO Florida High 25.48 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 15 Buie, Alaijah SO Tavares 25.50 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 16 Dennis, Gionet SR Raines 25.60 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 17 Godbolt, Reva FR Interlachen 25.77 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 18 Louissaint, Ti'Uana SO Glades Central 25.87 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 19 Tyson, Liana 7 Cocoa 25.89 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 20 Miller, Priscilla SR Southeast 26.00 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 21 White, Azaria FR Jones 26.16 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 22 King, Madison SO Godby 26.36 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 23 Richardson, Aleaha JR DeSoto County 26.40 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 24 Michel, Guerdine SR Dunbar 26.58 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  25 Richmond, Sarah SO Trinity Catholic 26.60 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Harvey, Kilani JR Jones 26.85 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  27 Hines, Jade SR Bradford 26.96 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  28 Hardwick, Melanie JR Dunbar 27.03 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  29 McCormik, Kayvasia SO Palatka 27.10 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  30 Variste, Elka SR Lake Wales 27.19 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
400m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Folston, Jatana JR Cocoa 53.82 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Bess, Danielle SO American Heritage 53.90 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Walker, Maiah SR Lake Wales 54.65 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 4 Thompson, Kenya FR American Heritage 55.02 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 5 Smith, Tasha JR Suncoast 55.54 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 6 Williams, Kiah SO Hallandale 55.65 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 7 Gay, Ma'Asa SR Wakulla 55.92 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 8 Burton, Jenyia FR Jones 55.95 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 9 Paul, Anne FR Cardinal Gibbons 56.04 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 10 Tyndall, Jordynn SR Eastside 57.79 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 11 Tovkach, Anna SR Eastside 58.01 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 12 Michel, Guerdine SR Dunbar 58.52 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 13 Loriz, Jasmine JR West Florida 58.65 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 14 O'Banner, Akyrah SO Godby 58.67 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 15 Jordan, Kiara SO Rickards 58.83 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 15 Leptune, Kenya FR Inlet Grove 58.83 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 17 Duffy, Rebecca JR Bolles 59.26 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 18 Harris, Meghan FR Bradford 59.51 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 19 Richmond, Sarah SO Trinity Catholic 59.57 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 20 Burrell, Brie JR North Marion 59.91 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 21 Casimir, Charneycar SR Bayshore 1:00.13 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 22 Demarinis, Olivia FR North Broward Prep 1:00.60 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 23 Lightsey, Ireoina JR Gibbs 1:00.68 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 24 Hale, Tim'meashai SR West Florida 1:00.92 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  25 Procopio, Capri SO Booker 1:01.66 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  26 Tollie, Brishonne SR Montverde Academy 1:01.73 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  27 Smith, Shamira SO Raines 1:02.51 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  28 Shaw, Danielle JR Rickards 1:03.65 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  29 Morris , Quewana FR Middleton 1:05.99 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  30 Gordon, Tanyia JR Tampa Catholic 1:06.86 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Mercurio, Sydney SO Berkeley Prep 1:10.56 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
800m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Collier, Caitlin SR Bolles 2:08.20 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Folston, Jatana JR Cocoa 2:13.08 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Paul, Anne FR Cardinal Gibbons 2:15.31 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Bryan, Patasha FR South Walton 2:15.95 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 5 Varela, Natalie SO Gulliver Prep 2:16.37 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Spann, Daishon JR Hallandale 2:17.23 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 7 Hughes, Megan SO Holy Names 2:17.41 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 8 Tovkach, Anna SR Eastside 2:18.43 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 9 Tyndall, Jordynn SR Eastside 2:19.13 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 10 Pinnell, Caitlin SR North Broward Prep 2:20.38 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 11 Jackson, Runelda JR Glades Central 2:20.50 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 12 Warren, Emma Jane SR Bishop Kenny 2:20.72 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 13 Mooney-McMillan, Mattie SR Rickards 2:20.98 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 14 Schwartz, Amanda SO Pine Crest 2:21.08 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 15 Avery, Sydney JR Berkeley Prep 2:21.84 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 16 Kunz, Catherine FR Bolles 2:21.97 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 17 Kerjean, Noemi SO St. Brendan 2:22.44 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 18 Schwab, Savannah JR Tavares 2:22.91 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 19 Locke, Lauren JR Marianna 2:23.25 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 20 Ramsey, Olivia SR Tampa Catholic 2:24.02 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 21 Vargas, Emily SO Avon Park 2:24.26 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 22 Volpi, Julia SR Suncoast 2:25.34 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 23 Rybinski , Gabriella FR Frostproof 2:25.99 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  24 Lake, Abigail JR Rockledge 2:26.18 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 25 Pisello, Alaina FR Trinity Prep 2:26.42 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Shapiro, Rachel SR Bolles 2:26.93 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  27 Bohm, Amanda JR Fivay 2:27.42 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  28 Peele, Madison JR South Walton 2:28.12 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  29 Barrett, Jadae SO Hallandale 2:28.17 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  30 Dawn, Kamari FR Rockledge 2:28.33 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  31 Mills, Lauren FR Bishop Verot 2:28.56 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  32 Ervin, Nicole JR Citrus 2:30.89 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  33 Marrero Aquino , Loreine JR Mulberry 2:31.25 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  34 Dean, Olivia FR Florida High 2:32.11 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  35 Hodges, Cheyenne JR Fort White 2:32.47 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  36 Lipham, Catelin JR Berkeley Prep 2:33.07 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  37 Sander-Nazario, India JR Florida High 2:33.63 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  38 Smith, Tracey SO Bishop Verot 2:35.91 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  39 Durden, Shannon FR West Nassau 2:36.78 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  40 Bennett, Lydia JR West Nassau 2:37.09 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  41 Aguilar , Isabel JR Frostproof 2:37.44 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  42 Towers, Sara SR Satellite 2:39.36 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  43 Jackson, Heaven-Leigh SO Hernando 2:39.67 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  44 Arrington, Jasenia FR Weeki Wachee 2:39.70 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  45 Martinez, Lisandra JR LaBelle 2:42.55 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  46 Muller, Samantha JR Bishop Verot 2:42.65 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  47 Mitchell, Chloe JR Lemon Bay 2:43.74 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  48 Dipalma, Aliyah JR Nature Coast 2:50.21 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  49 Macrae, Autumn SR Southeast 3:02.01 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  50 Fitz, Kayla SR Raines 3:05.75 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
1,600m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Collier, Caitlin SR Bolles 4:44.51 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 2 Yared, Tsion SO Pine Crest 4:57.40 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Yared, Mahdere FR Pine Crest 5:02.43 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Clark , Rebecca JR Villages 5:09.97 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 5 Faulhaber, Emily SO Pine Crest 5:11.01 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Varela, Natalie SO Gulliver Prep 5:12.09 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 7 Oriordan, Maeve JR Bolles 5:12.36 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 8 Henne, Lily 8 Montverde Academy 5:13.63 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 9 Emerson, Hanna SO Suncoast 5:14.66 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 10 Shapiro, Rachel SR Bolles 5:15.89 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 11 Welch, Maddison SR Lemon Bay 5:16.41 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 12 Bishop, Kathryn SR North Broward Prep 5:16.89 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 13 Rivera, Layne FR Bolles 5:17.01 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 14 Cisneros, Alexandra JR Lake Highland Prep 5:17.25 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 15 Avery, Sydney JR Berkeley Prep 5:18.43 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 16 Schwab, Savannah JR Tavares 5:19.85 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 17 Locke, Lauren JR Marianna 5:19.97 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 18 Vargas, Emily SO Avon Park 5:21.43 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 19 McLauchlin, Sadie SR Rockledge 5:21.52 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 20 Kerjean, Noemi SO St. Brendan 5:22.33 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 21 Ashley, Marisa FR Arnold 5:23.40 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 22 Spann, Dominique SO Hallandale 5:24.41 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 23 Hart, Ryenn SO Lely 5:25.46 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 24 Munroe, Madison 8 Ransom Everglades 5:25.69 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  25 Pisello, Alaina FR Trinity Prep 5:25.75 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Williams, Camryn FR Keystone Heights 5:25.91 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  27 Tymorek, Eleanor FR St. Andrew's 5:26.39 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  28 Fredericks, Alexa SO Holy Names 5:26.69 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  29 Williams, Summer JR Florida High 5:27.13 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  30 Lake, Magnolia JR Rockledge 5:28.74 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  31 Jackson, Runelda JR Glades Central 5:28.77 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  32 Gomez , Cristal 8 Frostproof 5:29.03 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  33 Ward, Margaret JR Rockledge 5:29.40 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  34 Rybinski , Gabriella FR Frostproof 5:32.44 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  35 Castillo, Billie SO Titusville 5:36.99 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  36 Grant, Skylar SO West Florida 5:38.10 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  37 Felton, Jillian SR Citrus 5:38.53 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  38 Reyna, Alondra SR LaBelle 5:39.72 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  39 Portugal, Araceli FR West Florida 5:42.49 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  40 Bohm, Amanda JR Fivay 5:43.93 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  41 Mooney-McMillan, Mattie SR Rickards 5:43.94 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  42 Parker, Lydia JR Yulee 5:43.99 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  43 Ervin, Nicole JR Citrus 5:45.36 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  44 Phillips, Haley SO Keystone Heights 5:47.31 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  45 Dieck, Greta JR Holy Names 5:47.69 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  46 Frymire, Sheri JR Pensacola Catholic 5:49.91 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  47 Poling, Ellie FR Lely 5:51.28 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  48 Langston, Alyssa JR Wakulla 5:52.08 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  49 Rodriguez, Madeline FR Holy Names 5:56.02 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  50 Lacey, Ashleigh FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:56.03 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  51 Wilson, Arianna FR Oasis 6:04.68 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  52 Daley , Ella Kate FR Villages 6:05.76 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  53 King, Rayna SO Central (Brooksville) 6:05.85 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  54 Nichol, Amelie SO Fernandina Beach 6:07.58 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  55 Escamilla, Emily SR Nature Coast 6:09.49 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  56 McDowell, Megan SR Hernando 6:10.43 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  57 Gaffney, Isabel FR Clearwater Central Catholic 6:19.45 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  58 Werden, Audrey SO Lemon Bay 6:21.08 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  59 Sapp, Syteria FR Ribault 6:27.33 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  60 Wolpert, Natalie FR Eastside 6:30.90 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
3,200m (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Clark , Rebecca JR Villages 10:50.71 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 2 Yared, Tsion SO Pine Crest 10:53.68 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Henne, Lily 8 Montverde Academy 10:58.23 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 4 Yared, Mahdere FR Pine Crest 11:03.50 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 5 Faulhaber, Emily SO Pine Crest 11:08.47 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Cardwell, Kendyl FR Montverde Academy 11:21.52 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 7 Tymorek, Eleanor FR St. Andrew's 11:22.69 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 8 McAnally, Audrey SO Trinity Prep 11:27.72 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 9 Matysik, Nicole JR Key West 11:28.81 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 10 Ashley, Marisa FR Arnold 11:30.62 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 11 Ward, Margaret JR Rockledge 11:32.76 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 12 Oriordan, Maeve JR Bolles 11:33.06 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 13 Welch, Maddison SR Lemon Bay 11:35.93 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 14 Kummings, Helena SO Bolles 11:38.06 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 14 McLauchlin, Sadie SR Rockledge 11:38.06 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 16 Hart, Ryenn SO Lely 11:38.78 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 17 Williams, Summer JR Florida High 11:40.35 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 18 Lawlor, Cassie JR Pine Crest 11:43.40 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 19 Grant, Skylar SO West Florida 11:45.65 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 20 Gonzalez, Mariana SR Immaculata-LaSalle 11:47.01 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 21 Castillo, Billie SO Titusville 11:47.42 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 22 Montoya, Maxine FR Bolles 11:50.79 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 23 Gomez , Cristal 8 Frostproof 11:53.61 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  24 Rukab, Lana JR Satellite 11:55.22 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  25 Felton, Jillian SR Citrus 11:56.84 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Gomez, Keyli SO St. Brendan 12:01.25 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  27 Szakacs, Lydia SO St. Andrew's 12:01.33 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  28 Brauman , Jayci 8 Montverde Academy 12:01.96 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  29 Csikai, Elizabeth 7 Bolles 12:02.44 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 30 Reyna, Alondra SR LaBelle 12:09.42 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Mondelo, Almudena SO St. Brendan 12:20.02 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  32 Parker, Lydia JR Yulee 12:23.58 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  33 Frymire, Sheri JR Pensacola Catholic 12:27.13 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  34 Leaman, Sara SR Lely 12:35.09 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  35 Leaman, Ryann SR Lely 12:39.97 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  36 Williams, Camryn FR Keystone Heights 12:43.23 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  37 Lord, Natalie SR Suwannee 12:47.23 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  38 Macdiarmid, Madison FR Holy Names 12:48.83 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  39 Jones, Katherine JR Holy Names 12:49.70 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  40 Escamilla, Emily SR Nature Coast 12:50.71 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  41 Stevenson, Kaia SR Arnold 13:04.32 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  42 Kinnear, Caitlin SO North Broward Prep 13:07.58 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
  43 Righter, Emma JR Berkeley Prep 13:07.88 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  44 McDowell, Megan SR Hernando 13:15.29 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  45 Lacey, Ashleigh FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 13:16.22 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  46 Mier, Tatiana SO Hardee 13:24.96 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  47 Zazzero, Emma SR Holy Names 13:51.18 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  48 Nichol, Amelie SO Fernandina Beach 13:57.18 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  49 Spiddle, Braylee JR Crystal River 14:07.36 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  50 Galvin, Jeanette SO Crescent City 14:21.13 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  51 Slifer, Lauren JR Clearwater Central Catholic 14:35.62 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  52 Carley, Megan JR Lemon Bay 14:41.07 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  53 Pantley, Brooke JR Hernando 14:53.96 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  54 Wolpert, Natalie FR Eastside 15:55.40 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  55 Willcox, Kaysen 7 Fort White 16:44.51 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  56 Mulu, Yeabsira FR Baldwin 16:52.53 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
  57 Miller, Sophia SR Fort White 17:06.61 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
100m H (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 McGinley, Sydney SR Hallandale 14.01 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 Mcmillon, Asia SR American Heritage 14.18 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Starks, Nigeria SR Miami Edison 14.35 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Williams, Armani JR Godby 14.49 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 5 Harvey, Ashantae SO Hallandale 14.52 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 6 Holland, Corliss JR Raines 14.54 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 7 Jenkins, Sterling SR Rockledge 14.56 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 8 McNeil, Richara SO Hallandale 14.62 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 9 Weaver, Lucheyona FR Dunbar 14.74 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 10 Kanjian, Hannah JR Oxbridge Academy 14.95 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 11 Bradwell, Samieryah SR Godby 15.27 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 12 Fraser, Deriesha SR Jones 15.29 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 13 King, Jade SO Rockledge 15.53 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 14 Morgan, Tonie 8 Florida High 15.58 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 15 Johnston, Caroline JR Episcopal 15.73 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 16 James, Natiya SO Eastside 15.78 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 17 Henry, Shadine JR Lakewood 16.00 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 18 Rose, Leah SR North Marion 16.03 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 19 Davis, Elexxis SR Suwannee 16.16 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 20 Brown, Nyla SR Eustis 16.33 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 21 Sutton, Kaylee SO Menendez 16.34 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 22 Sorensen, Eden JR Lake Highland Prep 16.48 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
* 23 Nouss, Tallulah SO Berkeley Prep 16.55 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 24 Mottley, Raija FR Dunbar 16.57 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  25 Baker, Janeigh SR Spoto 16.71 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  26 Wilson-Crockett, Keara SR Lakewood 16.72 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  27 Franklin, Aucheyona SR Dunbar 17.33 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  28 Vargas, Martina SR Trinity Catholic 17.48 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  29 Hayes, Taishelmeir SR Hernando 17.68 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  30 Tierney, Michelle SR Spoto 17.79 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
  31 Perry, Keonna JR Eastside 21.36 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
300m H (Women)
Athlete Year Team Time Meet Meet Date Date Submitted
* 1 Warner, Ashonti SR Hallandale 43.03 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 2 McGinley, Sydney SR Hallandale 43.30 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 3 Williams, Takira SR Hallandale 44.31 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 4 Weaver, Lucheyona FR Dunbar 44.83 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 5 Davis, Chloe JR Berkeley Prep 44.86 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 6 Holland, Corliss JR Raines 44.87 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 7 Mcmillon, Asia SR American Heritage 45.06 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 8 Morgan, Tonie 8 Florida High 45.59 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 9 Cox, Janasia JR Gadsden County 45.95 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 10 Bradwell, Samieryah SR Godby 46.24 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 11 Sanders, Shekinah SO Bolles 46.25 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 12 Aves, Ally SO Berkeley Prep 46.42 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
+ 13 Kanjian, Hannah JR Oxbridge Academy 46.62 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 14 Williams, Armani JR Godby 47.01 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 15 Sorensen, Eden JR Lake Highland Prep 47.26 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 16 Jenkins, Sterling SR Rockledge 47.86 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
+ 17 Sutton, Kaylee SO Menendez 47.95 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
* 18 James, Natiya SO Eastside 47.96 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 19 Neal, Dynesty JR West Florida 48.00 FHSAA 2A Region 1 04/25/18
+ 20 Tacher, Nicole FR Ransom Everglades 48.40 FHSAA 2A Region 4 04/25/18
* 21 Henry, Shadine JR Lakewood 48.43 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 22 Whitaker, Kaycie JR Tavares 49.25 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
+ 23 Tierney, Michelle SR Spoto 49.36 FHSAA 2A Region 3 04/25/18
* 24 Harris, Meghan FR Bradford 49.40 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  25 Franklin, Destini SO Jones 49.43 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  26 Hayes, Taishelmeir SR Hernando 49.76 FHSAA 2A Region 2 04/25/18
  27 Richason - Bugg, Sydney SO Villages 50.06 <